Jirka92333 Online Jirka92333 komentáře u knih

Zuřící bouře Zuřící bouře Markus Heitz

Další výborná kniha od skvělého spisovatel!!! Díl byl opravdu slabší než druhý a třetí ale podle mě pořád kvalitní literatura. :-)

03.05.2018 4 z 5

Stínový hřebec Stínový hřebec Richard A. Knaak

Nejzajímavější díl který jsem zatím četl. :-)

18.04.2018 4 z 5

Slib Čarodějného krále Slib Čarodějného krále Robert Anthony Salvatore

Atrogat se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav. Za jeho stvoření patří spisovateli můj upřímný dík :-D.

16.04.2018 5 z 5

Temné stezky Temné stezky Markus Heitz

Když jsem dostal Legendy Alfů do rukou byl jsem k nim popravdě velmi skeptický. Nečekal jsem že by si mě příběhy získali tolik jako trpaslici, navíc ten samý děj jen z druhé strany. Velmi jsem se spletl!!! Příběhy jsou úžasné, skvěle se čtou a pro mě jsou vlastně dalšími díly jedné velké série která by se dala číst dohromady kdyby byla poskládaná do jedné časové linie.

14.04.2018 5 z 5

Služebník krystalu Služebník krystalu Robert Anthony Salvatore

Pan Salvatore je můj nejoblíbenější spisovatel. Takže od něj vždy hodně očekávám. Upřímně zatím jsem nikdy nebyl zklamán a to ani u této knihy. Jediný problém byl že jsem se zaměřil na Drizzta a přečetl nejdříve Změnu a také Příběhy o Drizztovi. A to byl trochu spoiler. Ale i tak jsem si užil každou stránku knihy :-).

09.04.2018 5 z 5

Příběhy o Drizztovi Příběhy o Drizztovi Robert Anthony Salvatore

Dobrý doplněk ostatních knihy. :-)

26.03.2018 5 z 5

Ledový drak Ledový drak Richard A. Knaak

Trochu jako motor co se musí zahřát :-D:-D. Tahle kniha mě bavila a příběh byl zajímavý. Draky zbožňuji. Ale příběhy se dlooooouuuuhhhoo zahřívá a než se rozjel měl jsem za sebou cca půl knihy. Proto 4/5 hvězdiček.

23.03.2018 4 z 5

Král duchů Král duchů Robert Anthony Salvatore

Pro mě další super série. Určitě by se příběh dal roztáhnout. V podstatě si myslím že každý z dílů by mohl dát vlastní sérii. Ale já si knihy s tímhle elfem nikdy nepřestanu užívat.

21.03.2018 5 z 5

Král pirátů Král pirátů Robert Anthony Salvatore

Každá kniha ságy Drizzta je pro mě jako šitá na míru. Hned se pouštím do dalšího dílu :-D.

19.03.2018 5 z 5

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Heitz je geniální spisovatel!!! Jeho knihy mě asi nikdy nepřestanou bavit. Akční, napínavé, záhadné, já prostě nemám slov!! Kdyby byla možnost tak dám hvězdiček více !!! :-D:-D

14.03.2018 5 z 5

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Nebylo lehké tuto knihu dočíst :-(. Pro mě byl příběh nezáživný s jedinou postavou která řeší problémy svých neschopných přátel. Zatím jsem se ale nerozhodl sérii vzdát :-D:-D. Tak uvidíme :-)

12.03.2018 2 z 5

Král orků Král orků Robert Anthony Salvatore

Můj asi nejoblíbenější fantasy spisovatel. Ještě se mi nestálo aby mě kniha o drizztovi zklamala. A tak je to samozřejmě i teď. Akorát předehra a epilog byl pro mě trošičku spoiler :-D:-D. Ale jinak parádní čtení. Doporučuji!!

13.02.2018 5 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak Richard A. Knaak

Vidím že rekce jsou tu rozporuplné. Je to moje první knížka od tohohle spisovatel, ale musím uznat že jsem byl nadmíru spokojen. Pro mě jsou draci základním pilířem celé fantazie. A sto spisovatelů nám je podá na sto způsobů (kladně a záporně; krvelačné besite nebo inteligentní bytosti; moudré rádce či chamtive strážce pokladu...). Mě podání Richarda Knaaka nadchlo. Knihu jsem si prostě bez vyjímky užíval.

21.01.2018 5 z 5

Sever, můj domov Sever, můj domov Walt Morey

Úžasný příběh chlapce z Aljašky. Příběh jsem zhltnul a to už mám chlapecká léta za sebou. Nemluvě o tom že konec je parádní až dojemný.

08.01.2018 5 z 5

Zaříkávač Zaříkávač Michael Scott

Knihy z téhle série mají rychlý děj. Co je podle mého gusta :-D. Užívám si každou stránku a zatím má příběh pořád co nabídnout. Upřímně se těším jak to celé dopadne. A taky vždy přemýšlím jakou historickou či bájnou postavu spisovatel ještě přidá :-). Tuhle sérii vřele doporučuji!! :-)

04.01.2018 5 z 5

Krev trpaslíků Krev trpaslíků Frank Rehfeld

Mám z téhle série rozporuplné pocity. Vadili mi ale vesměs samé drobnosti. Například trpasličí bohyně (spíše bych očekával boha kováře). Nebo to že mi nesedí u trpaslíku výběr dvou zbraní sekera nebo MEČ. Sekery jsou klaska ale meč? Co kladva, palcáty nebo válečné krumpáče? Taky nemá rád když je konec útlý aniž bych věděl něco bližšího o tom jak dopadli hlavní hrdinové. Navíc konec hlavní postavy Balroka mi přijde odflaknutý. Fantasy mám rád, a trpasličí rasu nejvíce ze všech, takže pro mě měli knihy i spoustu světlých míst a napínavých částí. Ale za mě je tohle průměrná série. :-|

19.12.2017 3 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Heitz je geniální spisovatel, jeden z mích nejoblíbenějších. Tahle kniha je lehce pomalejší ale i tak mě nenudila ani jedna stránka. Pro mě kniha zafungovala jako dobrý předkrm. Prostě vám navnadí chutě a už se nemůžete dočkat dalšího dílu (chodu).:-D:-D

14.12.2017 4 z 5

Psovod Psovod José Giovanni

Kniha byla skvělá. Popis pravého přátelství člověka a jeho psů. Výborný konec který člověka téměř zvedá ze židle :-D:-D. Ovšem se zvláštním koncem který mě trochu zaskočilo. Tuhle knihu bych se nebál doporučit.

09.12.2017 5 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Vím že tu na tuhle knihu byla celkem kritika. Ale mě se příběh líbil a kniha mě bavila. Pravda je že je námět ac tak silný že by si v některých situacích zasloužil detailnější popis. Ale otázkou zůstává jestli by zdlouhavé kapitoly neuškodili namísto svižné četby. Takže za mě 5/5 :-)

04.12.2017 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Krásné a zábavné!!! Bohužel jen víkendové čtení, protože kniha je krátká. Ale za to plná moudrosti úžasného člověka Jana Wericha :-).

27.11.2017 5 z 5