JiříM JiříM komentáře u knih

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Udivující příběh.

15.09.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Na jednu postavu je těch akcí co přežije až moc.

25.05.2018 3 z 5

Zatím nejlepší díl Milenia.

22.03.2018 5 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Ještě po dočteni nevím kdo koho zabil. Moc jmen, moc příběhů.

25.11.2017 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Velmi zajímavé čtení.

09.10.2017 5 z 5

Známky života Známky života Robin Cook

Povedená kniha.

01.10.2017 5 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Tohle je nejpodivnejsi příbeh který jsem od autorky zatím četl, a že už jsem něco prečetl. Zřejmě jistá autorčina averze k HP se zde velmi podepsala. Nevim zda to je ve všech vydáních, ale v mém vydani je oběti 24, což by později nedávalo smysl.

04.03.2017 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Dobré čtení, závěr překvapivý ale ne úplně vysvětlený.

15.02.2017 4 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

První část byla úžasná, ten kdo má přečteny i předchozí knihy s Beresfordovými, pozná že kniha začíná na stejné vlně, náhoda, lehkost, spád, děj. Druhá část by nebyla špatná nebýt tam tolik té politiky a třetí část už zase byla jakž takž.

Do pěti knih o Tommym a Pentličce zanáší a popisuje autorka svůj osobní život a své myšlenky. Pokud budeme koukat na to tímto směrem a ne jen jako na smyšlený příběh, leccos se o osobnosti autorky dozvíme.

Jen popis na zadní straně knihy, který nám rovnou říká "radši to nečtěte" neni zrovna dobře zvoleny.

27.01.2017 4 z 5

Vím, že jsi vrah Vím, že jsi vrah Phyllis Dorothy James

Docela napínavé a zajímavé čtení, jen ten konec mohl byt dotaženější.

13.01.2017 5 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Začátek nuda, od půlky to celkem šlo a konec by mohl být jinačí.

07.06.2016 3 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Kniha se četla celkem dobře. Téma celkem zajímavé, obsah místy absurdní.

26.04.2016 3 z 5

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Po první kapitole jsem myslel že knihu odložím, vydržel jsem to do půlky a pak to už celkem šlo.

17.03.2016 3 z 5

TaPati TaPati Dana Smékalová

Podle anotace jsem čekal hodně, na konec se z příběhu vyloupla blaznivá třiatřicátnice, které pomuže k procitnutí joint. Taková fantasmagórie z českych luhů a hájů.

Toto je můj názor, nechapu proč a kdo přesunul můj názor do diskuze!
!

10.12.2015

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Zajímavé čtení, zasmál jsem se. A z jistil jsem že úryvky s knížky nejsou použity jen v Pelíškách, ale i v Pupendu.

14.11.2015 5 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Doporučuji přečíst, je to díl kde Poirot zúročí všecny své zkušenosti. Také je vidět že autorka píše knihu jako již vyzrálá žena, Děj je napínavý od začátku do konce - hlavně konec je nejnapínavější a nejzajimavější.

25.10.2015 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Po pravdě, čekal jsem od knížky více, ale možná to bude tím, že jsem viděl film, který byl asi více okořeněn. Knihu jsem přečetl jedním dechem, text byl srozumitelný a mě spád.

17.10.2015 4 z 5

Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky Ikona / Bílá puma / Advokát chudých / Zápisník jedné lásky John Grisham

Ikona a Zápisník mě nikterak neoslovily. Ale Puma a Advokát velice.

13.10.2015 3 z 5

Potkani a vlci Potkani a vlci Grzegorz Gortat

Knížka je jistě zajímavá, nepřečetl jsem jí jedním dechem a budu jí muset přečíst znova. Těžko se četla, a nemohl jsem se pořádně začíst. Tema 2.světové války mě zajíma ale asi sem čekal od knížky více, uvidíme až přečtu podruhé.

12.09.2015 3 z 5

Tajemný protivník Tajemný protivník Agatha Christie

Jsem unešen, vůbec jsem nečekal takove uchváceni kterým jsem prošel. Od prvni do poslední kapitoly je děj velice napinavý a má spád. Jen zamilovanost mezi Juliem a Jane mě zarazila.... Ale počteníko užasné.

10.09.2015 5 z 5