Známky života

Známky života https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1404/bmid_znamky-zivota-18z-1404.jpg 4 313 38

Marissa Blumenthalová série

< 2. díl

Dětská lékařka Marissa Blumenthalová je šťastně vdaná a jako většina žen začne časem uvažovat o dítěti. Nejde to však tak, jak čekala, a brzy zjistí, že jedinou cestou, jak může své přání splnit, je umělé oplodnění. Spolu s manželem se pro tento krok rozhodnou, žádný z nich však netuší, že tím uvádějí do pohybu řetězec dramatických a tragických událostí. Opakované neúspěšné pokusy o umělé oplodnění představují pro oba neúnosnou psychickou zátěž, pro Marissu i četné fyzické problémy. Jejich manželství se postupně rozpadá. Na Ženské klinice, která se věnuje léčbě neplodnosti, se navíc dějí zvláštní a podezřelé věci. Marissa, která je profesí lékařka, si toho všimne a spolu se stejně postiženou přítelkyní Wendy se rozhodnou, že záhadám kolem kliniky přijdou na kloub. Začnou pátrat na vlastní pěst, nejprve ve Spojených státech a později i v Austrálii, a Marissu snaha zjistit pravdu zavede dokonce až do Hongkongu a Číny. Zanedlouho zjistí, že k sobě přitáhla pozornost velmi nebezpečných lidí, kteří se nezastaví před ničím. Už však nemůže ustoupit, neboť ví, že je na stopě zrůdného zločinu, za nímž jsou obrovské peníze…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Vital sings , 1991

Boruvka22
29.09.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala na základě obálky, očekávala jsem, že jedna z hlavních postav bude muslimka a ono nic. Žádná muslimka tam nebyla a ani se to neodehrávalo v Arabských zemí, proto vůbec nechápu, jak mohli zvolit tuhle obálku, ale budiž. Ze začátku jsem to četla jedním dechem, problémy s početím a upadající manželství. Jenže pak se to začlo ubírat úplně jiným směrem, než bych čekala a začínalo to být celé přitažené za vlasy. Posledních 30 stránek jsem trpěla a chtěla ať už to konečně skončí. Škoda, slibní začátek a zbytek hoodně nic moc.

Zlatinka.Emilly
10.03.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale ten konec byl trochu chaotický a vlastně jsem ani pořádně nepochopila pointu. JInak jsem ale četla jedním dechem, Cookův styl psaní mě velmi vyhovuje. Ráda si od něj přečtu nějaké jiné knihy.

kulatina
10.07.2021 3 z 5

Uf, konečně jsem přečetla. Chtěla jsem příjemný příběh z lékařského prostředí, autora jsem neznala. Začátek byl velmi slibný, po čtvrtině knihy se však příběh otočil do gangsterské podoby, v hlavní roli "vražda, smrt, zabití" a to navic v prostředí Číny. Z románu se stala detektivka, a to me přestalo bavit. Posledních 200 stran bylo pro mě utrpení. Bylo lékařsky mimo mísu a nebavilo mě to.

ela1972
11.06.2021 5 z 5

Dost zajímavá, čtivá kniha. Až skoro do konce nevíte, co přesně se tam dělo.

lucie2371
04.05.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, týkající se umělého oplodnění. Určitě stojí za přečtení. Člověk chce číst dál, jak se touží dozvědět konec.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Mišátko
17.10.2020 5 z 5

Opravdu napínavý a čtivý příběh plný detailů a dramatických momentů. Těším se na další Cookovku :)

georginaa
23.09.2020 5 z 5

Cook je odborník na detaily. Tím dává čtenářům mnoho důležitých informací, které by asi nikdy nepoznaly. Jeho knihy jsou dramatické, akční a mají nesmírnou sílu, vtáhnout čtenáře do děje a prožívat příběh naplno. Jeho knihy zbožňuji a tento díl se mi obzvlášť líbil.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Tohle je asi moje nejoblíbenější cookovka.Napínavé do posledni stránky.

niknikita
20.05.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé a hodně zajímavé téma, které je pro mnoho manželských párů aktuální. Marissa si získala moje sympatie a její odvaha si zasluhovala obdiv. Potápěčská scéna ve mě vzbuzovala nepříjemný pocit a na můj vkus šlo o hodně lehkomyslné a rizikové chování...ale je to jenom smyšlený příběh. Když se posléze setkala s Tristanem, tak jsem o dobrém konci nepochybovala, přestože některé akční momenty byly za hranicí uvěření.
Ocenila jsem kolik odborné lékařské literatury autor prostudoval, aby čtenářům zprostředkoval důležité informace.

anája
17.05.2020 5 z 5

Jeden z prvních Cookovek moc povedený, napínavý a čtivý.

cukrovka
10.04.2020 4 z 5

Napínavý a čtivý příběh. Obdivuji kolik odborných znalostí z lékařství dokáže autor načerpat a čtivě podat. Jen ta akční část mi přišla dost přitažená za vlasy. Nedokážu si představit, že by civilista zvládl bez újmy setkání s triádou.

milan3144
22.11.2019 4 z 5

Je to Cook, takže napětí nechybí. Ta lékařská rovina je zajímavá. V té dobrodružné jsem někdy trochu kroutil hlavou nad tím, jak postavy jednají. No ale účel to splnilo a četlo se to dobře i když jsem od autora četl lepší kousky.
Čtyři hvězdy, ale spíš slabší. Tři se mi zdá málo.

pedroK
28.05.2019 4 z 5

Skvělá cookovka! Ta gyn-témata se spíš zarývají pod kůži..

pingu1
08.03.2019 4 z 5

Pěkná, svižná, napínavá knížka, dobře se četla.

moudivlacek
21.05.2018 3 z 5

Mně se líbil víc ten první díl, přišel mi nějak reálnější. Nemohla jsem tady moc dobře uvěřit tomu, že by hlavní hrdinové přežili setkání s triádou a jinými zloduchy a vlastně se jim nikdy nic nestalo. Navíc mi přišel ten konec dost divný.
Ale není to špatný příběh s lékařskou tématikou.

ArwenAragorn
15.05.2018 5 z 5

Můj první thriller od Robina Cooka. Četl se dobře, proto si od autora vyhledám i další knihy.

ludek.n
27.03.2018 3 z 5

To, co zpočátku vypadá jako další lékařský román, se brzy proměňuje v akční dobrodružství, plné pronásledování, napětí a vzrušení. Autor tká pavučinu nástrah a odhalení, které pomalu, ale nezadržitelně vedou čtenáře k finálnímu rozuzlení. Některé pasáže v knize mi bohužel přišly hodně inkoherentní a jakoby uměle pospojované, takže román na mě působil velmi nesourodě. Robin Cook je každopádně mistrný fabulátor, který zná své řemeslo, není proto divu, že i jeho Známky života se čtou nadmíru dobře. Jen to tentokrát nezapadlo na své místo.

nik077
02.03.2018 5 z 5

Styl tohoto autora miluji...super...ráda si čtu jeho knihy

ladyka
11.02.2018 5 z 5

Četla jsem už sice kdysi během středoškolských studií, ale několikrát a z Cookových knih, které jsem přečetla, ji považuji za jednu z nečtivějších.

lékařské prostředí

Robin Cook