Jirikk Jirikk komentáře u knih

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Další příběhy samotářu a samotářek tentokrát z celých čech.. V knize mne zaujaly fotografie ale audiokniha je lepší..

21.12.2020 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Dobrá detektivka českeho autora ze života středoskolaku s nečekaným rozuzlením a vysvětelním

21.12.2020 4 z 5

Domů Domů Natálie Kocábová

Tato kniha není nijak zvlášt optimistická, spíš velmi depresivní,. Hlavní hrdinku Lindu si asi moc nezamilujete, je docela destruktivní. Ale ja jsem ji držel palce. Rodičům který se starají o děti se Linda vůbec nebude líbit..
Líbilo se mi že se příběh odehrává v současné Praze v míste který znám. Pokud vás baví divadlo, dozvíte se jak vzniká divadelní hra.
Každopádně to není kniha asi pro každýho, mne to bavilo číst, jediný co mne rušilo v knize byly ty kapitoy který se odehrávaly uplně v jiném čase.

09.11.2020 4 z 5

Stručné dějiny Hnutí Stručné dějiny Hnutí Petra Hůlová

Jednou ta kniha za přečtení určitě stojí ale už se k ní kikdy nevrátíte, není duvod.. Děj je poněku slabší ale velmi propracovaná kniha co se týče detailů a fungovaní tehdejšího hnutí.. Ale taky usměvný z pohledů chlapu

22.06.2020 2 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

Jako knihu nevím jestli bych to četl , ale jako audiokniha se to dobre poslouchalo.. Ten konec byl na poslouchaní emotivní... Jinak Coelho knihy nečtu. Četl jsem Alchymistu a ten mne vubec nebral..

22.06.2020 3 z 5

Jak to mají holky Jak to mají holky Lauren Saft

Tak čekal jsem trochu víc. Pulka knihy nuda, pulka se dala číst,ale spíš nedoporučuji.Čekal jsem to víc kontroverzní...

21.12.2019 2 z 5

Útěk Útěk Martina Mouseová

Jednoduše napsany, akční, napínavý. Budete oběma hrdinkám držet palce. Četlo se to dobře

07.12.2019 3 z 5

Kdo má za ušima Kdo má za ušima Marie Rejfová

Prijemne, kratke, jiskrici... JOsefina uzasně trhla.. ŽERU JÍ..

30.09.2019 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Kniha rozhodně nezklamala, vyborně a popisně napsana s mrazivou atmosférou jak to chodilo v koncentrácích za 2 světové války.. Vyborně se to četlo a byl jsem zvědav jak to dopadne s hlavními hrdniny

Ta argentinská část vůbec v knize neměla byt a ani mne nezaujala, ačkoliv věřím že to byla šílená doba..

28.02.2019 4 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Napad aby hlavni hrdinka Hadley mohla vrátit o 27 dní zpět a zachranit spolužáka Archera který před par dny spáchal sebevraždu, zní velmi zajímavě a navíc Hadley by mohla ohrozit i svojí budoucnost..

Kniha se četla velmi dobře, bylo to napínavý až do konce a opravdu nebylo jasny, jak to nakonec s oběma dopadne. Autorka navic vykreslila podzimně-zimní atmosferu ve městě kde se to odehravalo.

Jediný co v knize chybělo, bylo vysvětlení jak spachal Archer sebevraždu

16.02.2019 3 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Není to klasická cestovatelská knížka. Dozvíte se nejen o cele její cestě ale taky duvody proc tohle putovani podstoupila. V knize je Monika velmi upřímná k tomu, jak zdolavala po fyzické a psychické stránce putování a svoje zdravotní problemy i jak řeší celkově svůj život. Což se mi velmi líbilo.
Kniha je psana upřímným a spontálním stylem a velmi se to dobře četlo.

09.02.2019 4 z 5

Případ zatoulanýho rybáře Případ zatoulanýho rybáře Jan Frána

Pokud jezdíte na čundry, bude to něco pro vás

27.07.2017 5 z 5

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Tady si můžete prohlidnout video z fotek z divadelni hry Dobrý proti Severáku, která se hraje v žižkovském divadle v Praze od prosince 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=iNqBncE5mJw

22.02.2017 5 z 5

Cesta pro vraha Cesta pro vraha Jaroslav Velinský

Paradní kniha,, Ota Fink s usarnou na zádech, kdo jezdí na vandry ten si to uzivá... PARADA

11.02.2017 5 z 5

Nahoře bez Nahoře bez Jutta Nymphius

Až moc kratky priběh psaný pro holky na zakladní škole.. Ty pocity , emoce dospivajicich holek jsou tam dobře popsany...

04.09.2022 3 z 5

Styky s Emou Styky s Emou Ema Krásová

Tohle mne bavilo číst. Vtipný, ironický historky o chlapech a seznamování. Některým historkám se neda ani věřit ale život je už takový...

20.05.2022 4 z 5

Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Kateřina Procházková

Deníkový knihy mne velmi baví číst a pokud jsou autenticky, tak o to víc.. U tehle knihy se mi libilo že byly některé zápisy hodně živelné psané (třeba v tramvaji). V knize se vratíte do roku 2008 a 09 a budete si moci zavzpomínat na filmy které tou dobou se nově promítaly... Pokud bydlíte v Praze , tak se vám pripomenou ruzná místa...
S trochou patraní na netu zjistíte kdo je tajemný D....

21.01.2022 4 z 5

Cestou necestou, lásko Cestou necestou, lásko Zuzana Kalousová

Tak to mne bavilo číst. Putování s batohem na zadech, vztahy, dospívání, laska , sex, kamaradství.. Četlo se to velmi dobře..
Škoda toho pitomýho názvu knihy , který ji zabíjí a tak je nepravem opomíjená....
Ke knize se ještě někdy vratím..

31.10.2021 4 z 5

Proč jsem jen byla dívka? Proč jsem jen byla dívka? Gabi Köpp

Ackoliv jde o o velmi závažné téma, kniha neí moc čtivá, točí se pořád v kruhu.. Jsou to uryvky z deníku z několika dní. Za přečtení stojí. Jsou tam dobře vykreslený okamžiky té doby..

22.10.2021 3 z 5

Báro, nebreč! Báro, nebreč! Ivona Březinová

Totalní nuda, teměř se tam nic neděje. Pokud tenhle díl ze série přeskočite, o nic jste nepřisli..

29.12.2020 2 z 5