jiri77 jiri77 komentáře u knih

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Další Murakami ,kterého jsem si musel přečíst. Je pravda, že mám raději od něj knihy ,které jsou delší. Tato povídková kniha mě bavila ,až na jednu povídku, jsem si četbu užil. Nejvíce se mi líbily povídky - Karneval, Charlie Parker hraje bossanovu a Zpověd' opice z Šinagawy. Murakami mě zkrátka baví.

13.10.2022 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Kniha ve které jsou skvěle vykreslené vztahy mezi lidmi. Říkal jsem si ,jestli mě bude bavit kniha, kde je hlavní děj zaměřený na dědictví a nákup pozemku ,a ono mě to opravdu hodně bavilo. Série - Venkovská trilogie morálního neklidu, mě velmi bavila a určitě se ještě v budoucnu pokouknu po dalších knihách Jiřího Hájíčka.

10.10.2022 5 z 5

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Tak tohle se mi velice líbilo a užil jsem si četbu skvělých povídek ,i když nebyly zrovna v některých případech nejveselejší. Je vidět, že máme mnoho kvalitních autorů. Nejvíce se mi líbila povídka ,,Kotník'' a to jen dokazuje ,že je Petra Dvořáková moje nejoblíbenější česká autorka. S knihou jsem velice spokojen, co se mi u povídkových knih moc nestává, ale táto mě hodně zaujala a nemohu říci, že by některá povídka byla špatná. Musím hodnotit plným počtem hvězdiček.

04.10.2022 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Tak jsem si doplnil další rest z dětství. Příběh o neporazitelné jedenáctce mě bavil a přečetl jsem si ho s úsměvem na rtech.

02.10.2022

Lidské klubíčko Lidské klubíčko Vladimír Vokolek

Krásné básně. Když jsem byl malý kluk, tak jsem si přál porozumět dospělákům ,a ted' bych se chtěl někdy stát dítětem. Tato kniha to krásně vystihuje, opravdu krásné čtení.

02.10.2022 5 z 5

Druhá půlka Augusty Hopeové Druhá půlka Augusty Hopeové Joanna Glen

Příběh dvou sester(dvojčat) a jednoho mladíka z Burundi. Příběh je vyprávěn z pohledu Augusty a Parfaita. Hodně se mi líbilo, jak si Augusta hrála se slovy. Hodně zajímavý příběh, který ukazuje ,jak se mohou zdánlivě neslučitelné události, změnit v zajímavý celek. Knihu jsem si půjčil v knihovně ,jen tak naslepo,a musím říci ,že mě bavila a jsem spokojen. Doporučuji.

30.09.2022 4 z 5

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Příběh prostitutky a přátel z okraje společnosti. Kniha dobře popisuje sociální, náboženské a další problémy společnosti, hlavně v Turecku a především v Istanbulu. Kniha mě zpočátku a hlavně první z poloviny velmi bavila. Pak přišla druhá půlka a okouzlení z knihy začalo upadat a děj se mi zdál neúměrně natahovaný, mírně to ještě zachránila třetí část - Mysl. Čekal jsem asi trochu něco jiného, ale i tak mohu knihu doporučit.

25.09.2022 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Tak tohle se mi líbilo hodně. Skvěle vykreslená postava ženy z pohledu mužského autora, plus děj knihy a popis prostředí. S tématem Temelína a vysidlování a bourání obcí, jsem se v knize potkal poprvé. Určitě si přečtu i třetí knihu z ,,venkovské trilogie''.

10.09.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Třeštíkovou jsem ještě nikdy nečetl, plus ne moc oslavné komentáře na tuhle knihu, mě trochu zarazili ,ale nakonec jsem se pustil do čtení a musím říci, že se mi kniha velmi líbila. Hodně se v komentářích píše ,že je tam hodně postav, mě to nepřipadlo, spíše menší zmatek ve vztazích ,kdo s kým? Je dobré si na začátku čtení na papír napsat jména a vztahy ,a hned se to lépe čte. Je pravda ,že je to trochu zamotané ,ale dá se na to zvyknout. Jen mě mrzí ,že jsem se nakonec nedozvěděl ,jak to dopadlo s některými postavami, přesto knihu hodnotím velmi kladně a od autorky si ještě něco přečtu. Každý máme nějaké to tajemství.

04.09.2022 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Kniha plná bolesti, vyrovnávání se s vlastními démony, se situacemi v rodině a přesto se tam najdou chvilky , kdy jsem se i pobavil a mírně mi naskočil i úsměv na rtu. Mě se kniha velmi líbila ,je to druh literatury, který mám poslední dobou nejraději. Četba to není nejjednodušší, ale stojí to za to.

29.08.2022 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Moc krásné čtení o klukovi postiženého obrnou a jak se s tím vyrovnává. Hodně se mi líbil přístup rodičů. Kniha je velmi čtivá ,a prožíváme s Alanem jeho dětství a dobrodružství. Film jsem ještě neviděl, snad se někdy na něj kouknu.

27.08.2022 4 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Předchozí dvě knihy jsem si přečetl, tak jsem se pustil i do této. Kniha se mi líbila, plus krásné fotografie ,ale zdá se mi zatím nejslabší, něco mi tam chybělo.

27.08.2022 3 z 5

Tajný život pšouku Tajný život pšouku Malin Klingenberg

Já půjdu asi proti proudu ,ale mě knížka hodně pobavila a musel jsem se i nahlas zasmát. Vše lidské je přirozené, tak proč před tím zavírat oči (nebo si držet nos) :-) .

26.08.2022 5 z 5

Vladimir Iljič Lenin v obrazech Vladimir Iljič Lenin v obrazech Jiří Padevět

Velmi dobře napsané a hlavně vtipné ,plus koláže ,které knížku krásně doplňují. Několikrát jsem se zasmál i nahlas. Knihu jsem zakoupil za pár korunek ve výprodeji, jde vidět ,že i tam se dají najít dobré knihy ke čtení.

23.08.2022 5 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Velmi krásná kniha magického realismu odehrávající se v Mexiku. Příběh vypráví příběh jedné rodiny a chlapce Simonopia. Velmi poutavě napsané ,plus trochu toho nahlédnutí na dějiny začátku dvacátého století. Kniha se mi velmi líbila a musím hodnotit plným počtem hvězdiček.

22.08.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Moje první setkání s autorem a nebylo to nejhorší. Je pravda ,že jsem čekal trochu něco jiného, ale nakonec jsem se s tím nějak popral. Námět dobrý ,ale zpracování mě nějak nesedlo. Ještě se určitě kouknu po dalších knihách autora.

13.08.2022 3 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Na tuhle knihu jsem se chystal už dlouho a konečně jsem se k ní dostal. Musím se přiznat, že jsem se začal i těšit až si jí přečtu ,a to i díky kladným komentářům. Nakonec mě zastihlo menší zklamání, čekal jsem asi od knihy mnoho ,ale nějak jsem se s ní nepotkal. Večírky a válečná část mě moc nechytla, a nakonec se mi líbilo asi posledních sto stran. Knihu hodnotím průměrně a určitě se k ní už nevrátím.

,,Někdy si říkám, že polovina malérů vzniká na světě proto, že si lidi nejdou včas lehnout.''

08.08.2022 3 z 5

Nankingský masakr Nankingský masakr Iris Chang

Kniha která nám přiblíží Nankingský masakr ,a čeho jsou ''lidé'' všeho schopni. Velmi dobře poddaný obraz o masakru, jen mi v knize chyběly nějaké mapy a fotografie, co mi nakonec pokazilo celkový obraz knihy. Jinak doporučuji všem ,at' se seznámí s méně známou ,ale přesto otřesnou události minulého století.

27.07.2022 5 z 5

Moře slané vody Moře slané vody Radek Malý

Krásné básně a ilustrace o moři. Poslední dobou mě takové knihy hodně uklidňují a dodávají pocit pohody. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

Zavři oči.
Slyšte ,jak šumí ?
Nadechněte se té vůně.
Zašeptejte:
Čechy leží u moře.

27.07.2022 5 z 5

Bohabojné ženy Bohabojné ženy Federico Andahazi

Napětí ,tajemno ,hororová atmosféra, erotika ,ale i humorné okamžiky. To vše se dá najít v této čtivé knížce. Kniha mě velmi bavila.

24.07.2022 5 z 5