Jiparis Jiparis komentáře u knih

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Dokázat násilnění je vždy bolestné pro oběť a navíc, když na druhé straně jsou peníze. Líbily se mi sondy do mysli rodiny, která chce pro svou dceru spravedlnost a závěr, kdy se i další zločiny objasní překvapivým způsobem.

18.02.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

První tři čtvrtiny jsou napínavé, originální. Od počátku je jasné, že hlavní roli hraje podivná sekta, kde všichni lžou. Závěr mě zklamal, Podivné vysvětlování toho, jak se zbavit temnoty a také poslední okamžiky se ženou, která týrala hlavní hrdinku jsou nepřesvědčivé.

16.02.2024 4 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Příběh, který má dvě linie se pomalu rozbíhá. V obou hraje hlavní úlohu násilí a jeho důsledky pro ty, kdo ho zažili. Nakonec se překvapivě spojí .

14.02.2024 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Trochu komplikovaný příběh, kde se řeší křivdy minulosti, nenasytnost a příbuzenské vztahy. .

12.02.2024 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Skvělé! studie o lidském géniovi, egoistovi bez soucitu. O nebezpečí, které představují lidé nesmírně inteligentní, ale nelidští. I když jsem se občas ztrácela při vysvětlování technických detailů, nemohla jsem se odtrhnout.

06.02.2024 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

I když to místy byla tak trochu červená knihovna, kterou nemusím, některé myšlenky mě dostaly. Síla ženy, která udělá rozhodnutí ve prospěch své dcery, bolavá ale nutná. A také věta...musíš plavat dál.

04.02.2024 4 z 5

Mrtvý v kostele Mrtvý v kostele Nadine Matheson

Skvělé, napínavé, nepředvídatelný konec. Znovu jsem si potvrdila obavu z podivných sekt a církví.

02.02.2024 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Tentokrát se mi jak příběh zdál slabší než obvykle.

28.01.2024 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Hodně silný příběh o tom, co vše je možné zažít a přežít. Marně hledám další slova, vím, že ve mně bude ještě dlouho doznívat.

25.01.2024 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Tak tohle byla pěkná duchařina. Sice je od počátku jasné, jak vše dopadne, držela jsem palce, aby nevychované spratky Rowan /Rachel zvládla. Co jsem neodhadla byl motiv .Děsivá představa domu, kde vše je ovládáno technologiemi.

20.01.2024 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Příběh o soucitu, pochybování, neschopnosti přijmout lásku, podléhání vždy tomu, kdo právě zahltí argumenty, ovlivnění atmosférou dané situace a konečné rozhodnutí s tragickými následky.
Netrpělivost srdce, aby se co nejrychleji zbavilo trapného dojetí cizím neštěstím.

17.01.2024 4 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Obdivuji francouzského autora za znalost ruských reálií a celkové zpracování období před a po černobylské tragédii . Mnohé jsme tušili, některé hrůzy mě dosud děsí. A od těchto zrůd jsme se po dlouhou dobu "učili". Nikdy víc!!!

15.01.2024 5 z 5

Diagnóza Diagnóza Ken McClure (p)

Děsivá vize toho, co se může stát, když nad starostí o zdraví zvítězí chamtivost a peníze. Zajímavá studie o politicích a jejich praktikách.

10.01.2024 5 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

S vypětím sil jsem dočetla, ale byla to hrozná slátanina. Policista, kterého nejvíce zajímají velká prsa kolegyně, je vulgární a tyká každému, spolu s poustevníkem, který se stal odborníkem na mytologii a fresky, policistka, která se opakovaně vrhá do jasných rizik, aby se z nich zázračně dostala, to na mě bylo moc.

09.01.2024 1 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Skvěle napsaný příběh o hledání vlastních kořenů, citové otupělosti, lidské zlobě, ale i o křehkosti rodinných vztahů.

07.01.2024 5 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Tak to byla jízda a počtení. Z tohoto českého autora jsem nadšená.

03.01.2024 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Další kniha, která nebyla mým šálkem čaje. Ač velmi vysoké hodnocení, na mě příliš mnoho záhad.

02.01.2024 3 z 5

Když panda tančí Když panda tančí James Gould-Bourn

Námět zajímavý, jak najít cestu k synovi po smrti matky. Ale zvolené cesty jsou nevěrohodné.

31.12.2023 3 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Opět skvělé! Boj se zlem v mnoha podobách. Zločiny se netýkají jen obětí, ale mají dalekosáhlé důsledky pro pozůstalé.

30.12.2023 5 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Příliš mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, příliš mnoho čtvrcení a krve. Nedostatečná láska, propletené vztahy, které ubližují dětem, vážná nemoc. I těch motivů bylo příliš.

27.12.2023 4 z 5