jihej jihej komentáře u knih

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Nestárnoucí klasika. Po letech jsem si přečetla znovu a byla jsem opět nadšená.

17.12.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Čtivý styl je pro mě jediným kladem knihy. Kim je nepříjemná osoba, mantra o ,,přivedení děvčat domů" se opakuje tolikrát, až působí směšně a důvod, proč jednu z dívek únosci propustili, je až vrcholně absurdní. Údajně proto, aby ji mohli znovu unést! Postup pátrání, kroky vyšetřování, nalézání stop a popis rozplétání případu zde téměř chybí. Tým sedí ve vile, pije kávu a trpí únavou. Knížka mě zklamala.

04.01.2022 2 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Knížka je skvělá!! Od začátku výborně čtivá, napínavá a závěr s rozuzlením je naprosto dokonalý.

11.12.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Poměrně dobře popsáno téma dokonalého manželství navenek a skryté temnoty, která je skryta ,,pod povrchem". Nejde o úplně originální námět, ale jeho zpracování je v tomto případě podle mě zdařilé a čtivé.

30.08.2023 4 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Skvělý thriller! Od začátku výborně čtivá, napínavá a závěr s rozuzlením je naprosto strhující. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi tento žánr. Nebudete zklamáni!

17.12.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další šance pro autorku dopadla o poznání lépe. Přesto se Kim mou favoritkou nestala a asi už nikdy nestane.

04.01.2022 3 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu, panoš Ota, zjizvený Diviš....další z detektivek s dokonale vykreslenou atmosférou středověku. Opět velmi poutavý příběh osvědčeného autora.

25.08.2021 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Skvělá kniha,napínavá,tajemná,výpravně popisující prostředí i postavy.

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Agáta nikdy nezklame!

08.08.2020 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Začátek knihy mě velmi zaujal, ale postupně jsem se začala nudit. Očekávala jsem mnohem víc.

13.01.2022 2 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tolik nepravděpodobností, nesmyslů a nepřesvědčivosti pohromadě jsem dlouho v žádném thrilleru nenašla....nedočteno. Nerozumím nadšeným recenzím.

04.01.2022 1 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Knížka mě bavila, četla se moc pěkně. Závěr sice trochu přitažený za vlasy, ale celkově hodnotím pozitivně.

21.10.2021 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Výborně vymyšleno, splňuje přesně to, co od Agáthy Christie očekáváte!

30.05.2021 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Nádherná tajemná kniha,zajímavé rozuzlení prolínajích se dějů.

Skála Skála Peter May

Zajímavá a originální kniha. Napínavá i poučná.

Oběť Oběť James Carol

Skvělá kniha, přečetla jsem téměř naráz. Sice občas Winter reaguje zvláštně a jinak, než by se očekávalo, ale to nic nemění na faktu, že se kniha čte skvěle a rozhodně milovníky tohoto žánru nezklame.

15.12.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Přečteno, ale byla to dřina...Někoho určitě bude bavit, ale pro mě zdlouhavé a bez gradace.

21.10.2021 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé, četlo se dobře, kniha mě bavila.

19.09.2021 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Velmi originální, překvapivá. Doporučuji!

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Očekávala jsem trochu větší spád a tempo, místy jsme ztrácela přehled v postavách.

30.08.2023 3 z 5