JezinkaJ JezinkaJ komentáře u knih

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Dočteno.
Rozvláčnost mě spíš bavila, boj jedince proti systému i proti zloduchům také. Celé mi to v jeden moment začalo připomínat Případ Pelikán. Četla jsem s napětím i v MHD, fandila Žirafě a byla moc zvědavá na závěr. Nemůžu říct, že by se mi líbil. Vysvětlení moje logika nebrala. Škoda, že je tak divné a nepravděpodobné, ale zato se mi líbil ten otevřený konec. Knížka se čte stejně dobře jako všechny ostatní knihy pana Heteši.
V tomhle příběhu mužský hrdina whisky nepije, nekouří camelky, není vtipný, chová se víc jako gentleman.
Mé hodnocení: úvod a stať za 4,5 a závěr -2 (ano až tak). Celkem tedy tři. Že tam byl ten pes - i když jen na jedný stránce. :)
Tak a jdu si vybrat nějakou další "hetešovku", protože mě to baví.

24.03.2023 3 z 5

Armabetton Armabetton Martin Chval

Zdá se, že možné je všechno.
Bavila jsem se. I když toho občas bylo příliš.
Jsme tam všichni a někdy úplně nahati. Nic moc vizitka. Div, že ještě žijeme.

26.07.2021 3 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Jo jo, jak je ten život rychlej, uteče dřív než se jeden rozkouká.
Dost věrné vylíčení dospívání na konci 20. století. A života taky.
Heteša mě tedy baví víc. :)) Ale jako občasný úkrok stranou, proč ne...

07.07.2021 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Četla jsem kvůli Výzvě, neb jsem bohužel Chirurga neuváženě přečetla loni. :)
Kniha je čtivá, to musím uznat. Prostředí nemocnice je pro čtenáře vždycky atraktivní. Bohužel je to lehce za mou hranicí literatury pro ženy. První díl, ještě budiž.. :)

14.02.2021 3 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Druhý díl je stejně napínavý jako první. Bavím se, letím dějem, co jen to jde. A furt autorovi všechno sežeru.
Dík za ten uměrený konec druhého dílu. Trochu jsem se obávala, díkybohu zbytečně.
A hurá na třetí.... (jo jo, takhle vypadá nadšený čtenář v realitě)

18.05.2020 5 z 5

Byla jsem ženou slavného muže Byla jsem ženou slavného muže Božena Neumannová Hodačová

Kostku Neumanna jsem neměla ráda už od základky, tak teď vím proč.
A podle známé pravdy svůj k svému, se neodlišuje ani jeho žena. I když v jiném smyslu. Tolik nízkých pudů, zloby, zášti a uštěpačnosti dohromady s nestoudností, tupostí a blbostí v mnoha úhlech pohledu, to se hned tak někde nevidí.
"Kostková" v knize dokázala pomluvit naprosto všechny. Co to druhotně vypovídá o ní samé, to asi nikdy nepochopila. Fakt mi z toho šla hlava kolem. "Tyhlety" nevzdělaný zpovykaný neschopný paničky s vlastním názorem fakt miluju. (jak je teď asi všem jasné)
-5 hvězdiček

26.01.2020 odpad!

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Kniha má smůlu.
1. Je evidentně špatně tematicky zařazená, neb o cestopis nejde a knížka za to nemůže. Jde spíš o časově ohraničené osobní vzpomínky. Na deník je to pro mě málo niterné.
2. Podle mého názoru je knížka určena užšímu okruhu čtenářů a to ji bohužel také determinuje.

Řím docela dobře znám, tedy i místa, která autor zmiňuje. Pro mě je Řím "město měst". Najdete v něm celou stopu lidstva. Všechno důležité, co nás kdy potkalo, v něm prostě je. Autor měl možnost strávit ve městě jeden celý rok. Rozdělení na roční období je logické a docela dobrý nápad. Držela jsem mu palce, aby zažil sníh v Pantheonu a teď je už držím sobě, třeba někdy, náhodou...
Četla jsem kvůli Výzvě, docela mě to bavilo, něco jsem se dozvěděla, takže čtyři hvězdičky. Ta pátá, kterou často nedávám, je osobní a je za připomínku, kde je "ta klíčová dírka". Nemohla jsem si na to vůbec vzpomenout. Za týden se do Říma chystám, takže se jedním okem zase mrknu.
PS. Rada pro zájemce, do Baziliky svatého Petra jděte ráno, jinak si ji neužijete. Je to jedna z mála věcí, kvůli které se vyplatí vstát a být v kostele nejpozději v půl osmé. I snídaně na vás počká. To stejné platí i pro Vatikánská muzea, je dobré, být při otevření už na místě s elektronickou vstupenkou.

14.10.2019 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Slušný potenciál. U takových knih nečekám a nechci americký happyend. Četla jsem s vědomím, že skutečnost, musí být nepopsatelná.
I tak skoda trochu zmarněného vyprávění, já čekala syrový příběh až do konce.
Ach ta nenaplněná očekávání.

11.09.2019 3 z 5

Pro svět mrtví Pro svět mrtví Graham Masterton

Ach Grahame, tys toho nenechal, nemůžeš si hrát na autora ženských románů. Ty tvoje fatální vztahy...
V tomhle díle jsi z Katie udělal slušnou mrchu. Necháš ji v příštím díle zastřelit?
Jako vždy, dobre se to čte, slušný dovolenkovy relax, ale nesmíte čtení brát moc vážně.
3,5 a protože je léto a za ten konec teda 4.

08.07.2019 4 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Chvíli mi trvalo přijmout autorův styl, ale když se mi to podařilo, příběh mě zasáhl. Nemůžu říct, že se mi líbil, nebo že mě bavil, když je silný a smutný.
Je těžké, jít svou cestou, je těžké, být jiný, je těžké, když nejste povrchní, je těžké poznat, kdo je vám vlkem a kdo berankem. Je těžké být sám.

07.07.2019 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Yrso, bavilo mě to. Nápad s radioamatérským vysíláním je super a šifry taky! Huldar a Freya mají potenciál, jejich vztah-nevztah moc nenatahuj, ať to není nuda. Způsob jejich seznámení a dalšího setkání je vtipný, tak ať se ti pak nerozplizne.
Postavy jsou reálné, zlo přítomné, nespravedlnost taky. Karla mi bylo vážně líto. A také jsem se s radostí nechala vodit za nos a užila si překvapení zvratů a odhalení v ději. Bezva zábava.

28.05.2019

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tak trochu ženské čtení, tak trochu jsem fňukala v metru...
Temný příběh a zcela nepochopitelný. Jen doufám, že je pouze z hlavy autorčiny a nikdy se nestalo, aby tohle rodič udělal svému nezvedenému dítěti, které ho trochu zlobí, nebo má vlastní názory na svůj život.
Život a úroveň státních psychiatrických zařízení v první polovině minulého století musela být opravdu dost tristní. Mohu jen doufat, že nyní je to jiné, lepší.
Za čtivost dávám 4, jinak to vidím na 3 hvězdy. Přece jen víc román pro ženy než román.

10.12.2018 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

To se ale máme, že žijeme teď a tady. Před pár lety jsem viděla film, takže povědomí o převýchově padlých dívek v Irsku mám, ale i tak. Krutost ve jménu církve. A nejen církev za to mohla, co ty rodiny, které se dívek zřekly a do klášterů je dovláčely?
Téma dobré, jinak mi celý příběh přišel lehce přitažený za vlasy. Chápu, že čtenáře je potřeba zaujmout až šokovat. Což se povedlo. Příběh měl spád, bavilo mě si číst až na ty koně, kteří za nic nemohli. Doufám, že to nebylo inspirováno ničím a šlo jen o drsný autorčin nápad. Tyhle pasáže jsem fakt četla nerada.
(za mě 3,5, půlky se nedávají, takže 4 a příště zase uberu) :-)

10.08.2018 4 z 5

Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Já nebyl u tebe, když přicházelo jaro Mary Westmacott (p)

Agatho, prostě skvělé. I jako Mary Westmacott jsi báječná spisovatelka. Tak těžké téma zpracovat s takovou lehkostí pera, to je obdivuhodné.
Kniha je čtivá, člověka lehce mrazí, když hlavní hrdinka odhaluje své vnímání světa a svoje skutky konané pod vírou nejlepších úmyslů. Postupně vám dochází o co jde a jak strašný život vedle ní musí být. Úmysly, i ty nejlepší nejsou omluvou. Docela by mě zajímalo, kde Agatha viděla inspiraci.
Já jsem tuhle knihu objevila jen díky Čtenářské výzvě a své zarytosti, poskládat ji z díla Agathy Christie, co jen to půjde. Je škoda, že je tohle dílko takové polozapomenuté, protože si to vůbec nezaslouží. Pouhých 160 stran a skoro celý dospělý život v nich.
Doporučuji všem co si rádi čtou a přemýšlejí a občas se nechávají unášet svými dobrými úmysly, stejně jako já.

06.08.2018 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Kdo miluje, hleda zpusoby, kdo ne, hleda duvody. Asi takhle to vidim ja.
Libila se mi sire pribehu. Libila se mi konstrukce a zajima me, co bude dal. Jestli se dvere nekdy otevrou, lec jsem na dovolene a Vykupne mam doma. To zase budou muka zvedavosti.

25.06.2018 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ďábelské hry jsou vpravdě ďábelské. Už od dětství nesnáším manipulace a ty skryté obzvlášť, takže s touhle knihou jsem si přišla na své. Plus se znovu opakuje téma zneužívání dětí. Copak to s tou Angelou Marsons je? Čtu třetí díl a děti jako oběť jsou tam zase...

Dobrý příběh, který se skvěle čte, téma opět přesahuje rámec běžné detektivky. A já doufám, že manipulátoři se mi vyhýbají.

02.05.2018 4 z 5

Vtipný nápad propojení Hercula a Hercula důmyslné paní Agathy. Ráda se dozvídám a to se tady určitě děje a k tomu všechny záhadné úkoly. Kniha se mi mimořádně líbila. Určitě doporučuji k přečtení.

06.03.2018 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Život prostě spravedlivý není a my se k němu musíme umět postavit čelem ať se nám to líbí a nebo ne. Zhroutit se, je to nejjednodušší a nejblbější řešení a trvale rozmazlovat děti také.
A nejhorší je, vyčítat si něco, co už nikdy nemůžeme vzít zpátky a narovnat. Tak na tohle jsem myslela, když jsem si četla.
Užívejme si tedy života s těmi, které máme rádi, dokud to jde.

11.08.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Začátek se vlekl, konec byl divnej, ale i tak je to bezva knížka pro letní víkend. Je to jasné čtení pro ženy a pro mě ji od tenké hranice červené knihovny odděluje právě, že to, co se tak nabízelo, nedopadlo. Za to je ta čtvrtá hvězda. :-) V životě to přece není jinak. Snad každý člověk minul s bláhovou lehkomyslností a nebo naopak "přišel pozdě".
Liane Moriarty, nevím jak to děláš, ale tvoje knihy čtu ráda, i když čtení pro ženy není moje oblíbená kategorie. Sophie se ti fakt povedla.

25.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Bavilo mě to. Dobrá oddychovka pro jednu letní neděli. Pozoruhodné bylo, jak se Marcovi vše stále zamotávalo.
Nejspíš časem na tuhle knihu zapomenu, ale četla se lehce a nenudila.
Věčně číst srdcervoucí romány nemůžu. To bych byla zoufalá z tíhy světa.

18.06.2017 4 z 5