Jessica007 Jessica007 komentáře u knih

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Výborná kniha, moc mě bavila. Nejdříve jsem četla tedy druhý díl, který se mi velmi líbil, měla jsem ale trochu obavy, zda to nebude nějak vadit. Ale nevadilo. I tento první díl se mi hodně líbil a konečně nějaké současné detektivky, které nejsou brutální. Takže za mě pěkné počtení, líbilo se mi, že je v knize věnována i pozornost životu vyšetřovatelů, takže super.

28.01.2024 5 z 5

Co to bude? Co to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Knihu jsem si koupila před několika lety, přečetla jsem ji nyní v rámci čtenářské výzvy. Moje třetí kniha od autorky. Kniha je docela smutná, ale je to i trochu červená knihovna, což mi ale nijak nevadilo, spíš jsem byla ráda, taková pohádka pro dospělé, ale i to si ráda někdy přečtu. Připomnělo mi to dobu, kdy jsem jako -náctiletá četla dívčí romány (nejen).

28.01.2024 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Výborná kniha. A zajímavá. Tolik jsem se toho dozvěděla a moc mě to bavilo. Pěkně vyprávěné. Doporučuji.

20.01.2024 5 z 5

Práče Práče Jan Mareš

Četla jsem jako dítě, viděla jsem i film.

20.01.2024 4 z 5

Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová Don Pablo, Don Pedro a Věra Lukášová Božena Benešová

Tuto novelu jsem četla už dávno v rámci povinné školní četby. Moc mě tehdy nebavila. Jiné knížky v rámci povinné školní četby jsem četla mnohem raději.

20.01.2024

Vražda ze zdvořilosti Vražda ze zdvořilosti Jiří Štefl

Hezká detektivka, ve které nechybí ani humor. Líbila se mi, příjemně mě překvapila.

13.01.2024 5 z 5

Jan Masaryk – pravdivý příběh Jan Masaryk – pravdivý příběh Pavel Kosatík

Výborná kniha. Čtivě psaná a zároveň pečlivě zpracovaná. Dozvěděla jsem se tolik nových informací. Před časem jsem četla knihu o paní Charlottě, mamince Jana Masaryka, jedná se o knihu "Charlotta: Žena T.G.M." (též výborná) a takto jsem si doplnila i dost souvislostí.

09.01.2024 5 z 5

Rozum do kapsy Rozum do kapsy kolektiv autorů

Výborná knížka mého dětství. Učila jsem se podle ní morseovku a další.

23.12.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Od autora jsem četla knihu Marťan, která se mi moc líbila a také Artemis, tam už jsem tak nadšená tedy nebyla. Spasitel je moje třetí kniha od autora a ta se mi líbila hodně (Marťan ale stejně nejvíc). Krásný příběh, kniha hezky napsaná.

20.12.2023 5 z 5

Velká kniha pohádek Velká kniha pohádek Božena Němcová

Krásná knížka spojená s mým dětstvím. Předčítala mi z ní maminka nebo babička. Jen s první pohádkou "Jak Jaromil k štěstí přišel" jsem měla trochu problém. :) Stejně jako Hani77, byla moc dlouhá. Ale další pohádky už se mi líbily.

15.12.2023 5 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Skvělá detektivka, dobře se četla, bavila mě. Není brutální, což oceňuji, nemám takové ráda a v současnosti jich je hodně. Takže takovéto čtení je pro mě. První díl ze série jsem zatím nečetla, ale chystám se na něj. Líbilo se mi i prostředí, prostě fajn kniha.

15.12.2023 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

Poslouchala jsem audio s písněmi Edith. Kniha je zajímavá, přináší hodně informací z krátkého a bouřlivého života skvělé šansoniérky.

26.11.2023 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

Moc pěkná knížka. Znám ji z dětství a teď jsem se k ní znovu vrátila.

21.11.2023

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Moje třetí kniha od autorky. Jako první jsem četla knihu Hodná sestra, ta byla naprosto skvělá, nedávno jsem přečetla knihu Tchyně, ta se mi také hodně líbila (i když Hodná sestra je TOP) a nyní jsem si přečetla tuto knihu. Líbila se mi, ale méně než předchozí dvě, které jsem četla. Nicméně mě čtení bavilo, tato kniha je také fajn, jen prostě nedosahuje výšin Hodné sestry.

16.11.2023 4 z 5

Jurášek Jurášek Jiří Sosnar

Knížku jsem četla hodně dávno, když jsem byla na základní škole. Moc se mi tehdy líbila.

08.11.2023 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Moc hezká knížka o životě řádových sester. O tom, proč která sestra se řádovou sestrou stala, o jejím životě, poslání, práci, ale i o životě osobním. Je to pěkné a zajímavé čtení.

08.11.2023 5 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Sbírka detektivních povídek od mojí oblíbené autorky. Některé jsem už četla dříve (např. "Krev na chodníku"), některé ne. Je fajn, že zde nevystupují "jen" slečna Marplová a Hercule Poirot, i když tyto dva mám nejraději. Pěkné čtení - i nyní na podzim.

02.11.2023 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Moje druhá kniha od autorky. První jsem četla loni knihu Hodná sestra, jakmile vyšla - a byla skvělá. A nyní jsem si přečetla tuto, už delší dobu nachystanou, knihu Tchyně. Hodnou sestru u mě nepředčila, líbila se mi o něco méně (Hodná sestra je pro mě TOP), ale líbila se mi i tak opravdu hodně. Kniha čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout, zajímavá, výborná psychologie postav. Moc jsem si čtení užila. Výborná kniha. Doporučuji (spíš tedy ženám).

30.10.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásná kniha. Hodně dobrého jsem o ní četla i slyšela - i to přispělo k tomu, že jsem si ji přečetla. Měla jsem vysoké očekávání a zklamaná nejsem, naopak. Jedna z TOP knih, které jsem letos zatím četla. Měla jsem na střední škole spolužačku Řekyni, která se narodila v ČR, mluvila česky jako my ostatní, měla řecké jméno i příjmení a černé vlasy i oči. Příjmení během studia se její rodině podařilo změnit, ženy už nemusely používat koncovku -ová. Co vše vedlo k tomu, že sem kdysi Řekové přišli, jsem ale nevěděla. Jen že tu nějací žijí. Tato kniha mi to tedy ozřejmila, to jsem ráda. Ale také se hlavně dobře četla, navíc jsem se dozvěděla i o různých řeckých zvyklostech a zvycích. Moc hezký čtenářský zážitek a jednoznačně doporučuji.

05.10.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

O Josephině Bakerové jsem něco věděla, ale nebylo toho moc. Díky této pěkně napsané knížce - beletrizovanému životopisu - jsem se toho dozvěděla mnohem více a docela dost. Mám ráda knížky, které se dobře čtou a zároveň se něco dozvím. Kolikrát si pak ještě hledám další informace na internetu.

27.09.2023 5 z 5