Vražda ze zdvořilosti

Vražda ze zdvořilosti https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56959/mid_vrazda-ze-zdvorilosti-6594686613bc8.jpg 4 37 10

Detektivní povídka:V této povídce čtenář ví od začátku nebo má naznačenu neobvyklou pohnutku zločinu a teprve během děje se dozví,jak takováto pohnutka vznikla.Děj, který začíná jako prostá tragická příhoda, rozvíjí se do podivných zákrutů, zanechává zcela zvláštní stopu a připravuje mnohé starosti všem těm, kteří jej mají spolehlivě vyřešit.... celý text

Jessica007
13.01.2024 5 z 5

Hezká detektivka, ve které nechybí ani humor. Líbila se mi, příjemně mě překvapila.

bbara155
13.12.2023 5 z 5

Překvapivě moderně napsaný příběh s příjemným humorem.

jaroiva
17.06.2023 4 z 5

Na konci trochu Deus ex machina. Ale celkově moc pěkná detektivka. Trochu starosvětský způsob vyprávění se krásně hodil k metodám vyšetřování. A odpovídal tomu i motiv činu.
Dohromady na člověka dýchne příjemná dobová atmosféra.
Žádné zbytečnosti, přímočaré líčení událostí. Přesto i za skoro 80 let po vydání je kniha zajímavá.

janina66
23.02.2023 4 z 5

Příjemná, milá detektivka ze staré doby Prahy a zejména jižních Čech. Líbilo se mi, jak dříve vyšetřovali zločin. Žádná DNA ani forezní tým jako v novodobých detektivkách. Poslouchala jsem audio.

IHT
06.01.2023 4 z 5

Pekny pribeh, poutave napsane, ale verohodnost nulova - u "profesora etikety" (ci etiky?) bych ocekaval vyssi citlivost a alespon zakladni empatii.

Pebra
11.03.2022 5 z 5

Detektivní zápletka dobrá, ačkoli došlo k záměně slov etika a etiketa :). Ale poslouchala jsem jako audioknihu, tak nevím, jestli to nepopletli ve studiu.

Vesmich
03.03.2022 5 z 5

Pro mě docela objev. Takové poklidné vyprávění o někom, koho by nebylo radno potkat, ovšem kdyby ho jedna potkala, jistě by ji okouzlil. Prostě takový jemný, příjemný, milý a okouzlující psychopat. Taková povídka, ve které není snad jediné slovo navíc.

Ava365
14.09.2020 4 z 5

Hezká česká detektivka od mně neznámého autora okořeněná notnou dávkou inteligentního humoru. Na někoho možná bude působit poněkud archaicky, ale dle mého rozhodně stojí za přečtení.

Warden
13.03.2020 3 z 5

Taková staromilská jednohubka.

Blanice
14.04.2015 4 z 5

Zajímavě a nevšedně napsaná detektivka, tento styl psaní byl doc MUDr Šteflovi vlastní. Poskytuje i poučení a vybízí k přemýšlení - doporučuji.

Jiří Štefl
česká, 1904 - 1961
1946  81%Vražda ze zdvořilosti
1947  84%Vrah duší
1958  80%Lékař hovoří s dětmi
1958  91%Medicínské historky
1944  70%Případ profesora Rocha

Kniha Vražda ze zdvořilosti je v