Velká kniha pohádek

Pohádky Boženy Němcové rezonují každou českou duší. Každé dítě je zná a každému dospělému kanou při poslechu slzy dojetí. Pohádky Boženy Němcové, není ryzejší krásy nad ně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16593/big_velka-kniha-pohadek-N56-16593.jpg 4.7146

Kniha Velká kniha pohádek

KanWay

Moc se mi líbí, jak autorka pracuje s psychologií postav, a jak už zde bylo v komentářích zmíněno, cituji "ta čeština..." – nádherná ukázka našeho jazykového bohatství a vytříbenosti, zvláště pro děti.

valda

(+ SPOILER) Pokud někdo bude definovat, co to znamená, když se řekne česká pohádka, určitě jedním ze stěžejních bodů budou pohádky Boženy Němcové. Do tohoto obsáhlého vydání se toho vlezlo opravdu hodně, takže je tam všech 12 měsíčků i celé Sedmero Krkavců :-) Našlo se místo i pro méně známé pohádky. Většinu pohádek znám spíše z filmového zpracování. Je zajímavé vidět, jak hodně se někdy film liší od původní pohádky. Třeba chudáka Princeznu se zlatou hvězdou si chtěl vzít za ženu vlastní otec. A princi se zalíbila, ne když si sundala kapuci z myšího kožíšku, ale když jí princ šmíroval při koupání. :-) No nevím, jak tyhle věci působí na děti. Pohádky jsou zajímavé, ale mě osobně ne úplně seděl autorčin vyprávěcí styl. Působil na mě suše, ne nějak extra zábavně. Každopádně doporučuji všem minimálně jako doplnění vzdělání.

petra.kosiky

Četli jsme vydání z roku 1928, které mám doma po prababičce. Ta knížka je skoro sto let stará, ale ta čeština, ta čeština! Nebylo téměř třeba při čtení cokoliv pozměňovat, i pro dnešní děti je tenhle sto let starý jazyk srozumitelný. Byly to pro mě večery návratů do dětství...

knihyKeMne
10.11.2020

Oblíbená kniha mého dětství. Milovala jsem i ty ilustrace. Některé pohádky byly šíleně dlouhé (pro mé dětské vnímání), některé jsem nepochopila (Alabastrová ručička), některé jsem četla stále dokola, protože jejich svět byl tak exotický (hned ta první, nebo Paví král).

Atanone
12.10.2020

Klasika a navíc krásná. Spojená s dětstvím a maminkou, která mi hodně četla. Trochu se bojím, že příští generace bude ke čtení takových pohádek potřebovat slovník. A nebo je dostane už v genderově upravených verzích..

m_martina
15.05.2020

Pohádky Boženy Němcové byly a stále jsou moje oblíbené, ráda se k nim vracím i v dospělém věku.

ijcro
04.11.2019

Knihu jsem jako dítě miloval, a nejen díky překrásným ilustracím, ale té poetice, která pohádkové příběhy provází. Rozhodně doporučuji

29.12.2018

Překrásná kniha pohádek, které jsem jako dítě četla opakovaně. Úplně všechny jsem je zbožňovala a pokud si ještě správně vzpomínám, ze všech jsem byla nadšená a ani jedna z nich mě nezklamala. Tato sbírka je opravdový poklad a myslím si, že by měla co říct i generaci dnešních dětí. Rozhodně knihu doporučuji i ostatním čtenářům - a nejen těm malým ;-) - mně se totiž líbila moc!