Velká kniha pohádek

Pohádky Boženy Němcové rezonují každou českou duší. Každé dítě je zná a každému dospělému kanou při poslechu slzy dojetí. Pohádky Boženy Němcové, není ryzejší krásy nad ně.

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16593/velka-kniha-pohadek-N56-16593.jpg 4.7135
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno · Albatros (ČR)

Kniha Velká kniha pohádek

Josh

Pohádková kniha, jejíž 1.vydání z roku 1968 (památný to rok pro ČR) vždy beru s úctou a zvláštním pocitem, nejen návratu do dětství. Nostalgie? Myšlenky na maminku, která mi v ní četla na dobrou noc a dávala mi vybrat, samozřejmě tu nejdelší pohádku :o) Božena Němcová, která mi znovu dává víru, že přece jen dobro vítězí nad zlem, moudrost nad hloupostí. Naděje, že na chvíli ten dnešní pádící tvrdý bojovný nespravedlivý svět někam zmizí a po přečtení třeba i té nejkratší pohádky má pro život největší smysl - láska upřímnost a pravda....

29.12.2018

Překrásná kniha pohádek, které jsem jako dítě četla opakovaně. Úplně všechny jsem je zbožňovala a pokud si ještě správně vzpomínám, ze všech jsem byla nadšená a ani jedna z nich mě nezklamala. Tato sbírka je opravdový poklad a myslím si, že by měla co říct i generaci dnešních dětí. Rozhodně knihu doporučuji i ostatním čtenářům - a nejen těm malým ;-) - mně se totiž líbila moc!

tygřík2
24.10.2018

Moje milovaná kniha, moje milované pohádky, moje milované ilustrace.
Nejvíce mne kdysi zaujala víla, co se zjevovala v tryskajícím prameni a voda padala na zem jako perly. Vzpomenu si na ni pokaždé, když pozoruji naše zahradní kropítko v akci. A čekám, kdy z něj ta bytost z jiného světa vystoupí..

karolina7748
17.12.2017

Také ji máme už od mého dětství, krásné pohádky.

Len2očka
29.10.2017

Poklad v naší knihovně.

nai.ivka
04.09.2017

Četli ji rádi moji prarodiče, rodiče , dostala jsem ji s krásnými ilustracemi pod stromeček, rády si je čtou moje děti ...

Olous1
05.08.2017

Hezká kniha pohádek pro děti.

VeronikaSas1
13.05.2017

Překrásná kniha pohádek

TIP: Máte rádi Databázi knih?

pohádky

Božena Němcová
česká, 1820 - 1862

všech 207 knih autora

Kniha Velká kniha pohádek je v

Právě čtených2x
dalších seznamech4x