Velká kniha pohádek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pohádky Boženy Němcové rezonují každou českou duší. Každé dítě je zná a každému dospělému kanou při poslechu slzy dojetí. Pohádky Boženy Němcové, není ryzejší krásy nad ně.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16593/velka-kniha-pohadek-N56-16593.jpg 4.7130
Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Velká kniha pohádek

Přidat komentář
knihyKeMne
10. listopadu

Oblíbená kniha mého dětství. Milovala jsem i ty ilustrace. Některé pohádky byly šíleně dlouhé (pro mé dětské vnímání), některé jsem nepochopila (Alabastrová ručička), některé jsem četla stále dokola, protože jejich svět byl tak exotický (hned ta první, nebo Paví král).

Atanone
12. října

Klasika a navíc krásná. Spojená s dětstvím a maminkou, která mi hodně četla. Trochu se bojím, že příští generace bude ke čtení takových pohádek potřebovat slovník. A nebo je dostane už v genderově upravených verzích..


m_martina
15. května

Pohádky Boženy Němcové byly a stále jsou moje oblíbené, ráda se k nim vracím i v dospělém věku.

ijcro
04.11.2019

Knihu jsem jako dítě miloval, a nejen díky překrásným ilustracím, ale té poetice, která pohádkové příběhy provází. Rozhodně doporučuji

85098211
29.12.2018

Překrásná kniha pohádek, které jsem jako dítě četla opakovaně. Úplně všechny jsem je zbožňovala a pokud si ještě správně vzpomínám, ze všech jsem byla nadšená a ani jedna z nich mě nezklamala. Tato sbírka je opravdový poklad a myslím si, že by měla co říct i generaci dnešních dětí. Rozhodně knihu doporučuji i ostatním čtenářům - a nejen těm malým ;-) - mně se totiž líbila moc!

tygřík2
24.10.2018

Moje milovaná kniha, moje milované pohádky, moje milované ilustrace.
Nejvíce mne kdysi zaujala víla, co se zjevovala v tryskajícím prameni a voda padala na zem jako perly. Vzpomenu si na ni pokaždé, když pozoruji naše zahradní kropítko v akci. A čekám, kdy z něj ta bytost z jiného světa vystoupí..

karolina7748
17.12.2017

Také ji máme už od mého dětství, krásné pohádky.

Len2očka
29.10.2017

Poklad v naší knihovně.

1

Doporučujeme

Neználek ve Slunečním městě
Neználek ve Slunečním městě
O letadélku Káněti
O letadélku Káněti
O čertovi
O čertovi
Šťastný princ a jiné příběhy
Šťastný princ a jiné příběhy