jefff jefff komentáře u knih

Leda Leda Ed O'Connor

Bál jsem se, že koupí knihy s podivným názvem Leda bude omyl. O to větší překvapení mě čekalo, když jsem se prodíral zajímavým netradičním příběhem. Leda je skvělý thriller se zajímavou zápletkou a nelze ji nedoporučit.

Temný déšť Temný déšť Conor Corderoy

Oddychovka, která neurazí. Děj je triviální, odpočinkový a příběh má patřičnou gradaci, aby nenudil. Mě kniha nezklamala, co jsem čekal, to jsem dostal.

30.10.2013 3 z 5

Pravda krvácí Pravda krvácí Tony Black

Parádní krimi se sympatickým inspektorem, který není zrovna dvakrát populární mezi kolegy. Případ je dobře vystavěn a celou knihu dle klasicky konstruovaného příběhu sledujete případ zavražděné dívky. Konec je zdařilý a pointa je inteligentnější nežli jsem čekal. Black překvapil.

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Mé první setkání s Nesboem dopadlo na výbornou. Ale je pravda, že oproti Keplerovi jsem se více prokousával úvodem a Hole mi tolik nesednul jako Lima. Ovšem konec vše napravil a musím smeknout nad autorstvím Joa Nesboa.

Vřesoviště Vřesoviště Belinda Bauer

Originální příběh, který nenadchne, ale zaujme. Kniha je dobře a čtivě sepsaná, ale strhující čtivo nečekejte. Za přečtení stojí!

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Fantazie. Naprostá bomba. Jedna z nejlepších krimi, kterou jsem četl. Oproti předchozím dílům Kepler přitvrdil a nabídl čtenářům hodně ponurý případ s výtečně vykreslenými postavami. Sice jsem vraha odhadl o něco dříve než byl objeven skvělým Limou, ale pro mě to bylo spíš plus k radosti. Parádní dílo.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Můj první kontakt s Keplerem. Téma mě tolik nezaujalo, ale sepsané je to výborně. Sloh Keplera je skvělý a čtivý a příběh pozvolna graduje až do finále, které trochu zklame absencí napětí. I tak jedna z top nord krimi.

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Hodně kingovské. Celý příběh je velmi tajemný a člověk je napjatý o co jde. Do dvou třetin je to zajímavé, ale poslední třetina se trochu zkazí. Pořád čekáte co z toho vzejde, ale pak mě to malinko zklamalo. I tak jde ovšem o dobrý horor.

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Je to velmi velkolepé, epické téma, které je ve výsledku zpracováno spíš komorně. Začátek byl napínavý a skvěle gradoval děj, který ke konci malinko ztratil na dechu. Další díly si rozhodně přečtu.

Vnitřní kruh Vnitřní kruh Mari Jungstedt

Předchozí díly jsem sice nečetl, ale Vnitřní kruh je skvělá, hodně klasická, severní detektivka. Čtivá, se zajímavými vyšetřovateli, a v barvitém prostředí Gotlandu. Super knížka!

06.10.2013 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Zajímavě napsané, ale žádný zázrak.

26.09.2013 4 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Vraždy podle Shakespeara jsou fajnová oddychovka s napínavým koncem a netradičním tématem. Pro mě parádní četba. I hrdinové byli velmi sympatičtí a do poslední chvíle nevíte, komu máte věřit a kdo je vrahem.

26.09.2013 4 z 5

Shakespearova kletba Shakespearova kletba Jennifer Lee Carrell

Oproti prnímu dílu velmi velmi slabé. Když jsem byl po prvním díle natěšený na dvojku, dostálo se velkého zklamání. Děj je strašně vynucený a neplyne přirozeně. Autorka oproti Vraždám knihu napsala z důvodu velkého komerčního úspěchu na který chtěla navázat, ale nefunguje to. Jedna z nejhorších knížek, které jsem za poslední dobu četl.

26.09.2013 1 z 5

Poslední šance Poslední šance Robert B. Parker

Za mě teda ne. Sice drsná škola aka R.Chandler funguje, zbytek pokulhává. Hrdina mě moc nezaujal, děj také nic moc a pointa bez překvapení. Slabota.

26.09.2013 2 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Jednaz TOP krimi/thrillerů vůbec. Napínavé a skvěle napsané, žádný brak.

26.09.2013 5 z 5

Skála Skála Peter May

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četl. Brilantně napsané, mrazivé a ke konci opravdu strhující. Tak skvělé vykreslení postav jsem asi nikde neviděl. Už aby bylo u nás uvedeno další pokračování.

26.09.2013 5 z 5