Shakespearova kletba

Když Kate Stanleyová začíná ve starobylém skotském sídle režírovat divadelní představení Shakespearovy „prokleté“ hry Macbeth, nemá nejmenší tušení, že legendární kletba zanedlouho dostihne i ji. Nejdřív se vynoří podivné dokumenty o herci, který byl za Shakespearových časů před představením zavražděn. Vzápětí zmizí i někteří z Katiných herců a na místě, kde údajně stával hrad krále Macbetha, se objeví čerstvě prolitá krev. Záhadná tarotová karta zavede Kate do lesa, kde najde mrtvolu ženy, jež přišla o život za bizarních okolností, až hrůzostrašně připomínajících pohanskou rituální vraždu. Kate vzápětí zjistí, že uvízla v pasti: policie ji pokládá za podezřelou a vrah si ji zvolil za svou budoucí oběť. V této situaci nemá jinou možnost, než pustit se do pátrání na vlastní pěst. Společně se svým přítelem Benem Pearlem se vypraví na honbu za ztracenou původní verzí Macbetha, která údajně obsahuje popis čarodějnických rituálů a zapovězené vědění. Kate se k těmto informacím staví skepticky, jenže kdosi je jiného názoru – kvůli čarodějným formulím a prokletému rukopisu, jenž je údajně nejtemnějším Shakespearovým tajemstvím, je ochoten k čemukoli. A ten kdosi je nepředstavitelně krutý a vynalézavý vrah…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46718/big_shakespearova-kletba-Dlp-46718.jpg 3.250

Kate Stanleyová 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Shakespeare Curse, 2008

Kniha Shakespearova kletba

Booky84
31.10.2021

Skvělá kniha stejně jako první díl.

moudivlacek
04.06.2020

Velice zajímavé pojetí o původu hry Shakespeara - Macbeth. Kniha je plná historie, ale i důmyslných nastražených literárních pastí autorky. Každopádně Shakespeare je jednou ze záhad naší historie, stejně tak jako tajemné náboženské rituály vázající se k životu a smrti. Jsou lidé, kteří tomu věří, jsou lidé, kteří toho chtějí zneužít, a jsou lidé stojící mimo všeho.
Kniha pobaví i poučí. Závěrečné vysvětlení autorky, co je a není pravda, pro mne byl jen doplňkovým bonbonkem.

postrach
10.05.2020

Za me stejna jako prvni kniha.....vic asi neni co napsat.

kajanovakova
25.04.2018

Knížka, kterou jsem si půjčila tzv. na blind - zaujala mě svým názvem, obalem...
Nelituji však toho, že jsem si ji půjčila, protože jsem ji četla jedním dechem. Vtáhlo mě to do děje a četla jsem příběh se zaujetím. :)
Je mi jasné, že každého nenadchne..a je to svým způsobem dobře. Mě ale bavila. :)

zazvorka
05.08.2017

Až při čtení jsem pochopila, co znamená název knihy. Je to jisté - Shakespeare tu zatracenou knihu proklel! A kletba zabrala - ke čtení ji rozhodně nedoporučuji. Anotace knihy zněla slibně, ale realita byla velkým zklamáním. Dočetla jsem jen s velkým sebezapřením. První díl nebyla žádná výhra, ale dalo se to. Tohle je jasná prohra.

MíšaS.
01.05.2017

Do půlky mě kniha nebavila, od půlky jsem se to nutila číst. Je to jen samé co kdyby, co kdyby, co kdyby, ale nikde nic.

Ciarra
19.03.2016

Ačkoli anotace na knize byla zajímavá, knihu jsem nedočetla. Pokud neznáte Shakespearovo dílo, nepochopíte dějové narážky. Až přelouskám Shakespeara (jestli vůbec někdy), tak se ke knize možná vrátím. Do té chvíle bude další položkou v mém seznamu Nedočteno :-)

kolacky
13.01.2016

Já jsem dočetla, ale velké zklamání. Oproti 1. dílu, kde jsem měla komu fandit, tady to nešlo.