jednorozka jednorozka komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Dalsi srdcovka, jedna z mych nejoblibenejsich knizek vubec. Muzu ji cist i dnes a porad mi neco dava (navic i pohled dospelych, co mi jako diteti unikl). Moc jsem si prala a porad preju mit takovou partu dobrych kamaradu a bydlet na tak krasnem miste v prirode. Je to velice ctive napsane a nektere vety si pamatuju skoro slovo od slova. A ty krasne ilustrace to jen doplnuji.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Ach, to je jak sen... uz ta ilustrace cloveka tak navnadi, ze v horach se musi zit nejkrasneji. A pak musi Heidi do mesta a uplne tam trpi a ja s ni. Jeste, ze to ma dobry konec.

Robin Robin Zdena Frýbová

Je, tuhle knizku jsem milovala a cetla z ni vesele pasaze nahlas mamce (coz v dusledku byly cele kapitoly). Pozdeji jsem ji cetla znovu jako dospela a zas objevila neco noveho. :) Skvela knizka a teda Robin je darecek!

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Miluju tento pribeh, slysela a cetla jsem ho uz nekolikrat.

25.04.2020 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Cetla jsem ji ve vydani s ilustracemi Heleny Zmatlikove, coz urcite prispelo k jeste lepsimu dojmu. Moc si uz z knizky nepamatuju, ale mela jsem ji rada.

16.04.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pribeh, ktery me okamzite uchvatil, skvely vypravecsky styl. Uplne me to na nekolik let pohltilo.

16.04.2020 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Moje neoblibenejsi knizka z Letopisu Narnie. Napeti, dobrodruzstvi, nebezpeci a nezapomenutelna posledni scena v mori, u ktere jsem i brecela.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Takovy podivny pribeh. Dobre myslenky, ale nektere jsou spis pohadkove a neverim jim. Hodne abstraktni, spis v myslenkach, malomluvne. Nektere postrehy velmi dobre. Zaujalo me:
- Co se stane jednou, nemusi se uz stat nikdy, ale co se stane 2x, urcite se stane i potreti.
- Nejvic lidi pritahuje krasa.
- Lide se neboji neznama, protoze kazdy clovek je schopen dosahnout vseho, co chce a co potrebuje. Bojime se, ze ztratime to, co mame.
- Nikdy nerikej, ze si neco nezaslouzis. Uslysi to zivot a priste ti da mene. :)

Nepochopila jsem, jak to bylo s tou premenou ve vitr, jak to, ze najednou rozmlouval se svetem. Ale v tom to bude ta pohadka.
Jinak zpusob, jak vlastne nasel poklad, se mi moc libil. :)))

09.05.2020 3 z 5

Opet skvela Astrid Lindgrenova.. Pipi je nezapomenutelna.

Gabra a Málinka 1. a 2. díl Gabra a Málinka 1. a 2. díl Amálie Kutinová

Toto jsem zrala neuveritelne, vsechny dily. Bavilo me vyrustat s hrdinkami a prala jsem si byt tak skvela jako Gabra. :) Urcite jsem to cetla nekolikrat.

16.04.2020 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Cetla jsem to uz hodne davno, ale vim, ze me to tehdy uchvatilo.

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Tak tohle me strhlo tak, ze jsem to cetla celou noc az do rana. Hned bych si to precetla znovu, urcite bych v tom zas nasla vic. Fantasticka knizka!

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

No jasne, naschvalnicci... :) To byla uzasna knizka, vracela jsem se k ni moc rada. Mile vypravovani.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Velice zabavna knizka, kde zlobive deti dostanou za vyucenou nestandardnim a politicky nekorektnim zpusobem a dobro je odmeneno. :)

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Dobrodruzny pribeh o vernem pratelstvi, ale zvlastni zacatek a konec, trosku me to vyvedlo z miry. Nicmene, dobra knizka.

16.04.2020 4 z 5

Jsem velky fanda HP, takze jsem chtela precist i tuto knizku. Bylo to prijemne cteni, ale trochu pritazene za vlasy a nekonzistentni s predchozimi dily (ale to jsem si uvedomila az zpetne z recenzi). Trosku mi to prislo spis jako fanfiction, nicmene jsem se bavila.

U vrabčáků za komínem U vrabčáků za komínem František Jungbauer

Srdicko mi plesa, kdyz tu nachazim takove stare skvosty. :) Tuhle knizku jsme meli doma asi po prarodicich a na me velice zapusobila svou prostotou a moudrosti. "Kde se kdo zrodi, tam se i hodi" ve mne rezonuje stale.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Tehdy povinna skolni cetba, ale libila se mi moc. Klidne bych si ji precetla znova.

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Povidky, ktere mnohdy prekvapi az sokuji, ale treba obdivovat napaditost i podani. Roald Dahl je v tomto mistr. Ty povidky nezapomenu.

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Mila oddechovka, cte se uplne sama. Kazdy pribeh hned vtahne do deje.

22.06.2020 4 z 5