jednorozka jednorozka komentáře u knih

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Mila oddechovka, cte se uplne sama. Kazdy pribeh hned vtahne do deje.

22.06.2020 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Takovy podivny pribeh. Dobre myslenky, ale nektere jsou spis pohadkove a neverim jim. Hodne abstraktni, spis v myslenkach, malomluvne. Nektere postrehy velmi dobre. Zaujalo me:
- Co se stane jednou, nemusi se uz stat nikdy, ale co se stane 2x, urcite se stane i potreti.
- Nejvic lidi pritahuje krasa.
- Lide se neboji neznama, protoze kazdy clovek je schopen dosahnout vseho, co chce a co potrebuje. Bojime se, ze ztratime to, co mame.
- Nikdy nerikej, ze si neco nezaslouzis. Uslysi to zivot a priste ti da mene. :)

Nepochopila jsem, jak to bylo s tou premenou ve vitr, jak to, ze najednou rozmlouval se svetem. Ale v tom to bude ta pohadka.
Jinak zpusob, jak vlastne nasel poklad, se mi moc libil. :)))

09.05.2020 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Miluju tento pribeh, slysela a cetla jsem ho uz nekolikrat.

25.04.2020 5 z 5

Bez kufru se tak pěkně skáče po stromech neboli Nún Bez kufru se tak pěkně skáče po stromech neboli Nún Ivan Wernisch

Zaujal me nazev, ale po asi pulce jsem to vzdala, tehle poezii nerozumim a nepusobilo to na me dobre.

21.04.2020 1 z 5

Ideální manžel Ideální manžel Oscar Wilde

Vyborna zapletka, ze zacatku me nejdrive matlo mnozstvi postav, ale na to si brzy clovek zvykne. Slyseno jako audiokniha. I kdyz se mi z te povrchnosti a intrik teto spolecnosti zveda zaludek, je to zabavne dilo a vsechno se krasne rozmota do posledni nitky.

20.04.2020 5 z 5

U vrabčáků za komínem U vrabčáků za komínem František Jungbauer

Srdicko mi plesa, kdyz tu nachazim takove stare skvosty. :) Tuhle knizku jsme meli doma asi po prarodicich a na me velice zapusobila svou prostotou a moudrosti. "Kde se kdo zrodi, tam se i hodi" ve mne rezonuje stale.

Hárún a moře příběhů Hárún a moře příběhů Salman Rushdie

Narazila jsem na ni nahodou a vim, ze jsem si ji okamzite zapsala do nejoblibenejsich knih, tim stylem vypravovani. Rada bych si ji precetla znovu, protoze si z ni prilis nepamatuju - jen to, ze Harun mel zachranit more pribehu a to more bylo krasne a barevne.. a knizka skvela.

Briga Tři lilie Briga Tři lilie Olle Mattson

To je tak zvlastni a poeticke, umocnene jeste temi cernobilymi ilustracemi, me to uplne nadchlo a cetla jsem to vickrat.

Dopis pro krále Dopis pro krále Tonke Dragt

Tak tohle me strhlo tak, ze jsem to cetla celou noc az do rana. Hned bych si to precetla znovu, urcite bych v tom zas nasla vic. Fantasticka knizka!

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Cetla jsem ji ve vydani s ilustracemi Heleny Zmatlikove, coz urcite prispelo k jeste lepsimu dojmu. Moc si uz z knizky nepamatuju, ale mela jsem ji rada.

16.04.2020 4 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Ach, to je jak sen... uz ta ilustrace cloveka tak navnadi, ze v horach se musi zit nejkrasneji. A pak musi Heidi do mesta a uplne tam trpi a ja s ni. Jeste, ze to ma dobry konec.

Naschválníčci Naschválníčci František Nepil

No jasne, naschvalnicci... :) To byla uzasna knizka, vracela jsem se k ni moc rada. Mile vypravovani.

16.04.2020 5 z 5

Opet skvela Astrid Lindgrenova.. Pipi je nezapomenutelna.

16.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tento dil me trochu zklamal, prisel mi oproti jinym rozvlacny.

16.04.2020 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Tehdy povinna skolni cetba, ale libila se mi moc. Klidne bych si ji precetla znova.

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Joo, to jsem cetla vickrat a nikdy nezklamalo.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Velice zabavna knizka, kde zlobive deti dostanou za vyucenou nestandardnim a politicky nekorektnim zpusobem a dobro je odmeneno. :)

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Povidky, ktere mnohdy prekvapi az sokuji, ale treba obdivovat napaditost i podani. Roald Dahl je v tomto mistr. Ty povidky nezapomenu.

Matylda Matylda Roald Dahl

Skvela, usmevna knizka, plna dobrych napadu i trosky tajemna. Nelze nemilovat!

16.04.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Pribeh, ktery me okamzite uchvatil, skvely vypravecsky styl. Uplne me to na nekolik let pohltilo.