jaste jaste komentáře u knih

Kája a Claudie: Hra na štěstí Kája a Claudie: Hra na štěstí Michaela Fišarová

Deti si knizku vybraly samy na zaklade autorskeho cteni s pani Fisarovou ve skole. Ze zacatku jsem si rikala, ze to bude pro deti pomerne tezke tema, ale postupne se ukazalo, ze i takto narocna vec muze byt podana s humorem. Poslouchali jsme jako audioknihu, ktera i tak skvele knize dodala dalsi rozmer. Opravdu povedene, vsem doporucuji a par knizek od pani spisovatelky urcite poputuje pod vanocni stromecek. Nemuzu jinak nez dat plny pocet.

12.11.2022 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Audiokniha. "Cetla" jsem jen kvuli ctenarske vyzve a myslim, ze jen diky tomu jsem to doposlouchala. Pribeh s absolutne nesymatickymi hrdinkami, ktery se zvlastne propletal. Dle nazvu jsem cekala neco mnohem zajimavejsiho.

07.11.2022 2 z 5

Uzel pohádek Uzel pohádek * antologie

Precteno kvuli ctenarske vyzve - autor je drzitel Franze Kafky, je zde Havel i Klima. Kniha mne vubec nezaujala, do cteni jsem se musela nutit. Pohadky nejsou pro deti, jsou takove radoby umelecke, deti by to vubec nebavilo.

02.11.2022 1 z 5

Deoduši Deoduši Jan Werich

Nenadchla me tak, jak Fimfarum, ale je moc pekna. Vyposlechnuto jako audiokniha, ctena kouzelnym hlasem pana Wericha.

25.10.2022 4 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Pohodová četba na dovolenou s nekorektním humorem. Mně se libila

25.08.2022 4 z 5

Moje kočky, cizí kočky a já Moje kočky, cizí kočky a já Hape Kerkeling

Nic az tak zajimaveho, rekla bych. Autor popisuje zazitky se svymi kockami a pak pridava ne uplne podlozene a rado by vtipne poznatky o jejich chovani.

07.08.2022 2 z 5

Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Nakup a uvař na 2 dny - Jednoduché plány, jak si uvařit zdravé jídlo na více dnů Tomáš Kosačík

Pridavam se k ostatnim komentarum. Na kucharku jsem se tesila, na home officu moc nestiham varit, proto jsem se tesila na jednoduche zdrave recepty na vic dni. Ouha. Kazde jidlo je rozepsane na 1-2 porce. Cekala jsem spis navareni vetsiho mnozstvi v jednom hrnci atd. Asi tri ctvrtiny receptu je okopirovanych z minulych kucharek. O zminenem chlebu s marmeladou nemluve....

25.03.2022 odpad!

Sobík Popleta Sobík Popleta Věra Hudáčková Barochová

Moc milá knížka, vhodná pro první čtení.

28.12.2021 5 z 5

Neotvírej tuhle knihu! Neotvírej tuhle knihu! Andy Lee

Dětem se moc líbí, čtou opakovaně už od Vánoc.

28.12.2021 5 z 5

Vánoce - historie, zvyky, tradice Vánoce - historie, zvyky, tradice Zdenka Krejčová

Moc hezky zpracována kniha, není úplně stručná, ale zase nevypraví příliš zdlouhavé.

26.12.2021 5 z 5

Malvínčiny Vánoce Malvínčiny Vánoce Kristína Mišovičová

Opravdu nádherná kniha s krásnými ilustracemi, za kterými ani příběh nepokulhava. Moc doporucuji pro malé děti, ale i pro malé školáky jako první čtení.

26.12.2021 5 z 5

Itukova vánoční cesta Itukova vánoční cesta Elena Pasquali

Vsichni uz putovali do Betlema, jen Eskymak chybel...a hele, tady je. Pribeh takrka nulovy a pejsek musi byt, aby to aspon nekoho chytlo za srdicko. Ale obrazky jsou pekne.

20.11.2021 2 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Notoricky zname pribehy o Mandlove nebo Baarove byly rozebrany az prilis peclive, ackoli se jim (lepe) venuji cela jina dila. Naopak mene znamym pribehum, ktere by mohly mit dobry potencial, byly venovane pouhe tri stranecky. Pribeh Jolany Emmerove mi prisel az nechutny, jak autor mlel porad dokola tytez fraze o jeji sexualni orientaci.

01.10.2021 1 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Je to presne thriller, kdy premyslite, ktera z postav je vam vice nesympaticka, coz bylo asi jedine, co mi na knize vadilo. Jinak super, cetla se sama, az do konce jsem netusila, kdo je pachatel. Doporucuji.

23.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Co rict....bylo to strasne smutne. A strasne krasne. Nadherne napsane, ze clovek nevi, jestli ma cist dal a dal a co nejrychleji rozplest pribeh, nebo si jen uzivat tu krasu slov.

08.02.2021 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Pohadka meho detstvi, nejkrasnejsi vanocni pohadky, co kdy vysly.

10.11.2020 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Po šikmém kostele dost slabé.

27.09.2020 3 z 5

Hledala jsem nenarocnou knizku, kterou bych mohla poslouchat pri vykonavani rutinni prace, a zaroven bodik do ctenarske vyzvy se slovickem ANEB. Knizka splnila svuj ucel, nic svetoborneho jsem necekala a parkrat jsem se i od srdce zasmala. Fajn oddychovka, i kdyz nekdy uz se humor opravdu lamal pres koleno.

08.07.2020 3 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Tak tohle se moc nepovedlo. Otevrela jsem s detmi knizku, v prvnim pribehu jsme se docetli o detech, ktere rodice nechali na Vanoce u babicky a dedy kvuli praci - uz to moje deti pobraly dost spatne, protoze na Vanoce maji prece byt vsichni spolu, a ne v praci....druhy pribeh, ktery jsem nalistovala byl o chlapeckovi, ktery hledal darky ve skrinich, ten jsem zamluvila po deseti radcich a uz nemam nejmensi chut se ke knizce vratit. Ani to, jak jsou "pohadky" napsane, neni nejak okouzlujici.

06.11.2019 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Znovu precteno kvuli ctenarske vyzve, musim priznat, ze po tech letech po maturite uz to nebyl takovy opruz jako tehdy.

25.09.2019 4 z 5