jaste jaste komentáře u knih

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Drsná kniha, kterou by si měl přečíst každý příznivec Ruska.

21.05.2016 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Krásné pohlazení po duši.

07.05.2016 5 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

O malicko lepsi, nez predchozi dily, avsak nemuzu si pomoct, hlavni hrdinove mi pripadaji, jako by byli nekdo jiny. Rada jsem si zavzpominala na sve nactilete casy.

03.05.2016 4 z 5

Počkej na mě, Radko! Počkej na mě, Radko! Lenka Lanczová

Po temer 20 letech prectena znovu, tentokrat uz me tolik nenadchla, je psana hodne naivnim jazykem, porad se tam omila totez..ale je to proste srdcovka a prijemna oddechovka

22.04.2016 4 z 5

Jiřina nuceně nasazená Jiřina nuceně nasazená Eliška Bennetová

Precetla jsem to, ale ctenarsky zazitek jsem z toho nemela zadny. Tematika me zajimala, nebot i moje babicka byla nucene nasazena, avsak z faktografickeho hlediska jsem se moc informaci nedozvedela. I sloh je vcelku spatny, o hrubkach a preklepech nemluve.

10.04.2016 2 z 5

Přežil jsem peklo gulagu Přežil jsem peklo gulagu Egon Morgenstern

Hodne slabe...pouhy popis udalosti, bez zapletky. A bez korektury.

09.04.2016 2 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Kratulinke a velmi, velmi silne dilko. Vsem doporucuji

05.04.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tohle mě chytlo za srdíčko

04.04.2016 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Připomenutí po mnoha letech. Ačkoli je knížečka útlá, jedná se o krásný, dojemný příběh.

24.03.2016 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Tak tohle me moc nechytlo. Podivny mismas na sebe navazujicich okolnosti, nektere casti zbytecne roztahane, jine zas naopak temer nevysvetlene. Zaver to trosku vykompenzoval, ale behem cteni jsem se nudila. Dvojku uz asi nedam, i kdyz jsem si ji na zaklade skvelych recenzi koupala. Pro me velke zklamani.

20.03.2016 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Uzasna kniha, autor opet nezklamal. Jsem rada, ze vystoupil z ramce, ktery pouzival u predchozich knih.

15.03.2016 5 z 5

Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Nové případy inspektora Rádla: Muž za oponou Marek Skřipský

Nebylo to spatne, kniha ma sve kouzlo a urcite zaujme kazdeho se zajmem o historii. Dohledavala jsem si nektera fakta, ktera jsem neznala, detektivni zapletky jsou prijemne podbarveny pribehem Brazdovych a Radlovych. Jen nektere malickosti mne iritovaly, jako treba preklepy nebo fakt, ze devitimesicni dite mluvi v temer spisovnych vetach. Ale i to se da knize odpustit a uz se tesim na pokracovani.

15.02.2016 4 z 5

Případy inspektora Rádla Případy inspektora Rádla Marek Skřipský

Po serii thrilleru jsem potrebovala zmenu, takze jsem sahla po teto retro krimi. Nebylo to spatne, zopakla jsem si dejiny a asi zakoupim i druhy dil. Jen doufam, ze brzy vyjde pokracovani, jsem zvedava hlavne na dejiny druhe svetove.

08.02.2016 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Ctvrta kniha od autora prectena v rade. Hvezdicku ubiram jen za to, ze odhaleni vraha bylo celkem snadne. Jinak ctive, akcni, dobre

06.01.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Thriller jak ma byt, Chris Carter opet nezklamal. Kniha se cetla sama.

01.01.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Uzasna kniha, precteno jednim dechem.

05.11.2015 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Na knihu jsem se opravdu tesila a horko tezko ji shanela. Ackoli je pribeh opravdu silny a pro nas, Evropany, tezko stravitelny, hodne me rusila spatna gramatika, nespisovne vyrazy, opakovani tehoz porad dokola a preskakovani v case na konci knihy.

29.10.2015 3 z 5

Hlas mého srdce Hlas mého srdce Jana Žujová

At se na me autorka nezlobi, ale vetsi slataninu jsem snad necetla. Hlavni hrdinku ma kazdy rad, vsichni chlapi se do ni na prvni pohled zamiluji. Na zacatku se bez vetsiho duvodu rozejde s laskou sveho zivota, pak uplne haluzove najde svoji sestru. Kniha je navic vycpana totalne nezazivnymi pasazemi, jen aby se natahla, viz oslava narozenin... Konec takovy nijaky. Za me rozhodne nedoporucuji.

14.10.2015 1 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Moje prvni kniha od Chrise Cartera. Jednu hvezdicku ubiram jen kvuli tomu ***SPOILER***, ze od zacatku z knihy vyplyvalo, ze vrah je muz, nejvice pak ve scene s opravarem na lodi druhe obeti, pak clovek automaticky vylouci vsechny zenske hrdiny a nakonci nastavny zjistuje, ze to vlastne nebylo dobre. Nevim, jestli je to jen nedostatecny preklad, nebo chyba vypravece. Jinak super detektivka, ktera mela spad a udrzovala napeti az do konce.

05.10.2015 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Kevin O'Brien

Nebylo to špatné, ale něco mi tam trošku chybělo. Ke konci knihy mi přišlo, jako by byl autor placený od počtu stránek a ujetých kilometrů hlavních hrdinů. Jinak velmi pozitivně hodnotím, že autor drží čtenáře v napětí, i když od třetiny knížky tušíte, jak to vlastně bylo. 80 %

12.09.2015 4 z 5