jaspis jaspis komentáře u knih

Miluj mě kdekoli Miluj mě kdekoli Jennifer Probst

Jsem romantická duše, ale tohle byla velká nuda. Aspoň polovina knihy připomínala bílý šum a furt to samé dokola. Oproti prvnímu dílu to byla slabota...

02.04.2020 3 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Moc dobré čtení a tak trochu k zamyšlení, že by si člověk měl vážit toho, co má. Rodiny, ale třeba i fungující koupelny a splachovacího WC.
Hrdinka je silná žena, a nevím nevím, kolik z nás by dokázalo to, co ona.

28.12.2019 5 z 5

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Moje první setkání s tímto autorem a jsem spokojená. I když musím říct, že jsem se víc zajímala o osudy vedlejších postav. Kniha nebyla moc dlouhá a možná je to trochu škoda. Některé části by si zasloužily více rozepsat a některé postavy by možná dostaly šanci se více projevit.

25.12.2019 4 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Už dlouho se mi nestalo, že bych dala všem knihám ze série plný počet hvězd, ale tady prostě musím. Nebudu rozebírat děj, neb si knihy musí každý přečíst sám a každý si z děje vezme něco jiného. Moje je to srdeční záležitost a i když mě někteří hrdinové chvílemi štvali (že jo, Ellie :-) ), tak série je moje srdcovka.

17.12.2019 5 z 5

Inferno Inferno Adriana Michálková

Četla jsem se zatajeným dechem, vykulenýma očima a často vnitřně řvala neeeeeeeeeeee!!! I když jsem chvílemi šílela z Ellie, opravdu jsem se musela držet a říkat si, že se chová přiměřeně ke svému věku :-) Jsem ráda, že mám i poslední díl, protože fakt nevím, co bych teď dělala.

26.11.2019 5 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Tenhle díl mě vcucl během první věty, semlel, sežvýkal, vyždímal, roztrhal, rozemlel na prášek a vyplivl úplně rozbořenou na konci se zlomeným srdcem. Ještě, že už mám i třetí díl. :-)

14.10.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Musím říct, že skvělé! Začátek byl pro mě trochu těžší, ale pak se vše pěkně rozjelo, pochopila jsem postavy, proč se chovají, jak se chovají a děj už si jen užívala. Ke konci samozřejmě více otázek než odpovědí, ale to už tak bývá. Aspoň se mám na co těšit.

30.09.2019

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Musím říct, že tahle kniha je pro mě od autorky zatím nejpovedenější. Postavy si nic nedarovaly a jejich špičkování mě moc bavilo. Těším se na další díly.

01.09.2019 5 z 5

Rok delfínů Rok delfínů Sarah Lark (p)

Dala bych 3,5 hvězdy, kdyby to šlo. Prostředí bylo úžasné, styl autorky taky, ale to je tak vše. Laura mi moc sympatická nebyla. Nedokázala jsem se do ní ani trochu vžít a to se nezměnilo ani na konci. Chyběl mi tam takový ten pocit "vau, to bylo super, proč už je konec?"

06.08.2019 3 z 5

Kým budeme žiť a dýchať Kým budeme žiť a dýchať Nicholas Sparks

1. Lehký spoiler!!!
2. Hope, nemám tě ráda (ani po přečtení celého příběhu). Nerozumím tvému smýšlení a nesouhlasím s tebou!!!!!!!!!!!!!!

Teda přečteno, u Sparkse je pro mě sázka do loterie, zda se bude líbit nebo ne. Tahle ano. Druhou půlku jsem probrečela, pokaždé, když jsem se uklidnila, jsem si řekla, nebudu už brečet, prostě nebudu! No samozřejmě jsem se neposlechla. Příběh chytil za srdce a nepustil.

25.07.2019 5 z 5

Mlhy Serengeti Mlhy Serengeti Leylah Attar

Právě jsem dočetla a achmůjbože, to byl zážitek. Kniha mě chytla za srdce a ten epilog...
K této knize se rozhodně vrátím. Kdyby to šlo, dám víc, než 5*.

11.05.2019 5 z 5

Jediná maličkost Jediná maličkost Erin Watt

Zjišťuji, že už jsem na knihy, kdy jsou hlavní hrdinové ještě jednou nohou v pubertě prostě stará. Nechápala jsem chování Beth a nad jejím myšlením občas zvedala obočí. Kdybych byla o pár let mladší, nejspíše bych byla z knihy unesená, ale dneska ne.
Nechci ale knihu nijak kritizovat, svou úroveň to mělo, jen to prostě už není pro mě.

27.11.2018 2 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Valerie Bowman

Historické romance nebývají můj šálek čaje, ale tato kniha se mi opravdu líbila. Mělo to úroveň a hlavní hrdinka mě kupodivu nepřiváděla k šílenství. Celkem jsem se i pobavila tomu jiskření a hašteření hlavních hrdinů. Takže 4* velmi ráda dám.

24.10.2018 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Ze začátku jsem se nemohla začíst, spousta jmen, neznámé pojmy, ale jakmile jsem si zvykla, nemohla jsem přestat. Tohle bylo prostě skvělé. Ponuré, smutné, místy až depresivní, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Řekla bych, že něco takového tu dlouho nebylo. Pokračování si ráda přečtu.

23.10.2018 5 z 5

Moc krásná kniha. Je to asi první kniha psaná formou dopisů, kterou jsem četla. Trvalo mi pár stránek, než jsem si zvykla, ale pak už to šlo samo. Juliet, Sidney, Dawsey, Kit... všichni mi přirostli k srdci a je mi líto, že jsem už knihu přečetla.

04.10.2018 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Kdo by to řekl, že se mi bude líbit YA fantasy? Ale ano, ano, ano. Chytlo mě to už na začátku, kdy se Nemesis naučila milovat Sidonii a pustilo až brzy ráno, když jsem knihu dočetla.
A typla bych si, že Tyrus bude pěkný had...

25.09.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Co říct? Prostě paráda. Začátek sice pomalý, ale za to jsem nad ním musela přemýšlet. Na první pohled se to nezdá, ale autor opravdu podává téma, které není jednoduché. Minulá kniha (Bez šance) byla dobrá, ale tahle ji prostě trumfla. Pokračování si ráda přečtu.

24.09.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Při tomto hodnocení si dovolím dát radu:
- základem všeho je psychicky vytrvat a "přežít" prvních asi 80 stran.
Pak už to bude lepší a lepší. Jako vždy smutný příběh. A některých postav mi bylo moc líto. Až jsem si říkala, že k nim autorka nebyla spravedlivá.

17.09.2018 4 z 5

Milostná aféra Milostná aféra S. J. Hooks

Ale proč ne. Oddechové čtení na dlouhé večery. Pan profesor byl roztomilý :-)
Pokračování si ráda přečtu, zajímá mě, jak to dopadne s jeho bratrem, ten byl děsnej ;)

16.09.2018 4 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Ideální četba na pozdní léto. S klidem dám plných pět hvězdiček, ve svém druhu je pro mě kniha nadprůměrná. Hlavní hrdinka se projevovala jako inteligentní bytost, což je teda úplně super. V některých knihách se totiž opravdu nad hlavní hrdinkou trápím.

16.09.2018 5 z 5