jarynek jarynek komentáře u knih

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

S AC jsem dosud neměl žádnou zkušenost, ale přišlo mi, že kniha určitou znalost AC předpokládá. Základní nápad a využití historických reálií událostí v Salemu mi nepřišlo špatné, ale nebylo to dostatečně využito. Jednání postav je předvídatelné a vlastně i směřování celého děje.

08.03.2017 2 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

nečetlo se to špatně, ale příběh Zlatonožky mi přišel nadbytečný, spíše jen narušoval plynulost děje, pachatel a motiv se vyloupnou v textu tak nějak mimochodem

06.03.2017 3 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Trochu jsem se po první knize bál, jak svět Hildy bude fungovat ve městě, ale bát jsem se nemusel. Druhá kniha je ještě lepší než první. Propracovanější je vztah Hildy a její maminky a roněž tak různá nelidská stvoření. Autorova fantazie nám ukáže, kde se nám v domácnosti ztrácejí všechny věci a čím dál víc jsem přesvědčen, že tomu tak skutečně je:). Skvělá kresba a příběhy, které zaujaly děti, ale i dospělým dokáže vrátit se na chvíli do prožitých dětských dobrodružství.

03.03.2017 5 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásné kresby a hezký příběh odehrávající se v mnoha částech světa. Jak děti poznamenaly po dočtení, ten příběh je celý takový smutný, ale i na takové příběhy si děti musí zvykat. Jediné, co bych vytknul, je určitá zkratkovitost - občas mi to připadalo, jak v Disney knihách, kde je převyprávěný nějaký film a některé události jsou vyřešeny v jedné větě. Každopádně však pro děti skvělá kniha, kterou rychle přečtou.

01.03.2017 4 z 5

Zima 1152 Zima 1152 David Petersen

Krásné kresby, skvělý originální napínavý příběh o odvaze, přátelství, boji s vnějším i vnitřním nepřítelem, obětování se jedince pro celek, ... . Pár obrázků dokáže vypovědět celý příběh. S dětmi jsme si knihu moc užili.

27.02.2017 5 z 5

Hryzání ve vnitřnostech Hryzání ve vnitřnostech Jason Aaron

další super pokračování, kde máte čím dál tísnivější pocit, že to s nikým nemůže dopadnout dobře, několik dějových linií a kupa postav, které se vynoří, zapadnou, aby se vynořili o nějký ten díl dál a do celkové skládačky zapadl další dílek, je to jako skládání puzzle s hodně ošklivým obrázkem, který však fascinovaně sledujete a nemůžete se od něj odtrhnout

22.02.2017 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jako knihu pro děti bych ji nekvalifikoval. Myslím, že dětem by spousta maličkostí asi nedošla a celkově by knihu nedocenily. Jinak jako obvykle u Gaimana originální téma a originální postavy.

21.02.2017 4 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Pěkný příběh, super kresba (především do Catwoman je těžké se nezamilovat:)), jen ten výlet do Metropolisu mi nějak nesedl. Už se těší na rozuzlení. V rámci DC série výborný začátek.

12.02.2017 4 z 5

Černá orchidej Černá orchidej Neil Gaiman

Výtvarná stránka převážila nad obsahem. Výborná kresba, která dokáže skvěle vystihnout nálady a jednotlivé prolínající se dějové linky. Samotný příběh však až taková pecka není, ačkoliv i zde se najde pár originálních kousků. Znalci komiksových postav, především Batmana a Bažináče dokáží ocenit i některé části, kde jsou postavy z těchto děl či odkazy na tyto komiksy.

11.02.2017 4 z 5

Krásné ilustrace a kouzelná dobrodružství Hildy plné neobyčejných tvorů, které žijí v okolí. Příběhy především pro děti, ale nejen pro ně.

08.02.2017 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Výborný komiks, který skvěle vystihuje atmosféru nezvratného a jednotlivým postavám předurčeného osudu. Hodně se mi líbil styl a jazyk vyprávění. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale poté, co jsme se ponořil do příběhu mi přišla, že se na tento příběh skvěle hodí. Z knižní podoby mám přečtený zatím jen první díl, který mne úplně nezaujal, ale nyní vím, že i v této četbě budu pokračovat.

08.02.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Zpočátku jsem měl pocit, že je to hodně podobné předchozí knize, ale nakonec se to rozjelo a moc jsem se bavil u odkazů na reálie našeho světa, a to především v případě S. Dalího v Barceloně. A i samotný vztah hlavních hrdinů se vyvíjí.

06.02.2017 4 z 5

Mrtvé matky Mrtvé matky Jason Aaron

Další skvělé pokračování, kde si na nikoho nemůžete vsadit, že dožije do konce dalšího dílu a kde není kladných hrdinů. Výborná kresba ukazující temné emoce postav. Jen poslední část s jinou kresbou a s příběhem, který oproti předchozím částem ubral na tempu, bych hodnotil jako slabší.

01.02.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Nějak mne to nezaujalo. Byla místa, která mne bavila, kdy jsem si říkal, že se to konečně rozjíždí, ale pak to zase sklouzlo k něčemu, přes co jsem se těžce prokousával. Dám asi ještě druhému dílu a třeba pak ocením i tento první.

29.01.2017 2 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Ponuré vyprávění plné více či méně prokletých postav. Obálka mne úplně nezaujala, ale jinak kresba super, hodí se přesně k tomuto příběhu. Spousta obrázků bez textu, které však dotvářejí atmosféru. Zaklínač by asi mohl používat více kouzel než dvě, ale v takto krátkém příběhu to zas až tolik nevadí. Knihu možná více ocení ti, co nemají tolik načteného knižného Zaklínače, ale možná je to jen můj dojem.

22.01.2017 5 z 5

The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov The Amazing Spider-Man: Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Spider Man není můj šálek kávy a ani začátek mne moc nezaujal, ale pak se děj celkem rozběhl a nakonec to bylo fajn. Na dobu vzniku určitě dobré dílo. Zajímavě vybudovaná zápletka o třech postavách.

19.01.2017 4 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Další pokračování skvělé a naprosto jedinečné série, kterou nelze k ničemu jinému přirovnat. Velké množství postav, z nichž však každá má v příběhu své nezastupitelné místo. Výborná kresba podtrhující příběh, kde děj se ubírá jinam, než většinou očekáváte. Hlavní dějová linie celého třetího dílu je vlastně jen o jednom zastavení na majáku, avšak knihu zavíráte s tím, že se toho za tu dobu událo velmi mnoho.

16.01.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Oddychová četba ze zrcadlového světa, kde není elektřina, vše funguje na jiných principech, eiffelovka je ze dřeva a kamene, po zemi i ve vzduchu se pohybuje spousta nám neznámých tvorů a za nitky tahají veverky. Pobaví i občasné odkazy na reálie z našeho světa.

14.01.2017 4 z 5

Páté semínko Páté semínko Ana Galán

Další super pokračování fantasy série pro menší školáky. Kouzla, draci, přátelství, těžký úkol, který musí hlavní postavy splnit, záporné postavy, které vše ztěžují. S dětmi jsme rychle přečetli a už se těšíme na další díl. Na to, jak je kniha krátká a obsahuje ještě hodně obrázků, tak obsahuje hodně děje. Až mne překvapuje, co vše se za jednu knihu stane. Kresby jsou čím dále lepší.

12.01.2017 5 z 5

Při výkonu služby Při výkonu služby Greg Rucka

Moc příjemné čtení. Sice Criminal bych u Brubakera hodnotil ještě o něco výše, ale i toto je v rámci komiksu nadprůměrná kniha. Vztahy mezi detektivy i jejich osobní a pracovní problémy jsou popsány realisticky, vyšetřování má spád, zajímavě je pracováno se vztahem detektivů k Batmanovi. Jako nejslabší bych nakonec hodnotil samotnou postavu Batmana, který se v příběhu rychle objeví, záporáka zneškodní (příliš snadno, na první dobrou) a zase zmizí. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale teď ji považuji za výbornou. Už se těším na pokračování.

12.01.2017 4 z 5