jarynek jarynek komentáře u knih

Samuraj Samuraj Stan Sakai

Delší první příběh nám ukáže začátky Usagiho, jak se stal samurajem a následně roninem. Tomuto příběhu, ale i těm následným kratším, nechybí vtip, odvaha, láska, zrada, ..., prostě koktejl, z něhož autor udělal skvělé čtení, od něhož je obtížné se odtrhnout.

08.05.2017 5 z 5

Rozuzlení Rozuzlení Masaši Kišimoto

z dosud prectenych z meho pohledu jeden z lepsich dilu, zajimavy souboj sasukeho s gaarou a predevsim vsudypritomne zlo stahujici se jako smycka v cele s orocimaruem okolo konohy

01.05.2017 5 z 5

Batman: Rok nula - Temné město Batman: Rok nula - Temné město Scott Snyder

Předchozí knihy série navnadily na větší jízdu, než byl tento kus, ale je těžké udržet kvalitu v takové výši, jako byly sovy či smrt rodiny. Každopadně je to pořád nadprůměrný mainstreamový komiks. Batman a Riddler v počátcích svého boje určitě stojí za přečtení.

28.04.2017 4 z 5

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Mnohé hlášky opravdu pobavily. Samotný příběh je dosti předvídatelný, ale o ten zde asi až tak nejde. Často bych to asi chtít nechtěl, ale jako rychlá oddechovka to bylo dobré.

24.04.2017 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Kupa nápadů s alternativním skřítkovským světem a s jejich technikou. Vtipné, napínavé čtení. Četl jsem dětem, ale nenudí a neurazí ani dospělého.

23.04.2017 4 z 5

Trpká období Trpká období Bill Willingham

Patří to zatím k těm slabšém dílům, ale pořád si to udržuje vysoký standard. První část sice možná trochu klišé, ale bavila a v druhé, hlavní, části se nám trochu promíchaly postavy, takže jsem hodně zvědav, jak s kterou postavou budou autorské šachy pokračovat.

23.04.2017 4 z 5

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

Hlavní příběh mne moc nezaujal - Batman vždy dosatne nakládačku, avšak následně se objeví nějaká další postava či situace, která vše na poslední chvíli zachrání a Batman odejde ze souboje jako vítěz. Autor postavy vytahuje jak kouzelník z klobouku, aby je použil a zahodil, protže už v zástupu čeká další postava. Za zmínku určitě stojí hezká kresba. Jinak nejvíce se mi líbil závěrečný minipříběh Pařáta, který však ke zbytku knihy nemá žádný vztah.

20.04.2017 3 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Již tak jedinečná Erbenova sbírka dostala v komiksovém zpracování zcela nový rozměr. Některé balady jsou pojaty klasickým způsobem, avšak v některých případech například díky posunu doby, do níž je balada zasazena, se jedná o novou intepretaci a vynikne nadčasovost balady. Výborná kniha.

18.04.2017 5 z 5

Cech objevitelů Cech objevitelů Kevin Costner

Kniha je vskutku originální. Něco tak rozsáhlého, kde by se mísil komiks s románem, jsem dosud nečetl. Grafická podoba knihy je skvělá, a to nejen kvůli propracovaným obrázkům, ale i díky jednotlivým stránkám knihy, které navazují atmosféru starých knih. Listovat knihou a proírat se obrázkyy tedy bylo potěšením. Trochu horší to bylo s psanou částí, kde občas je složitější udržet pozornost na všechny detaily, které se za pár desítek (až stovek:)) stran mohou vyjevit důležitými. Za negativa bych považoval především pomlčky, pravopis, nepřeložení některých vět, ... prostě vydavatel neodvedl dobrou práci, přičemž právě v případě takového knihy, kde si autoři dali práci s každým detailem, je to velká škoda. Možná by dílo mohlo být o něco zkráceno, když několikrát se děj stočí k nedůležitým událostem. Každopádně nevšední čtenářský zážitek, který mohu jen doporučit.

13.04.2017 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita: grafický román 451 stupňů Fahrenheita: grafický román Tim Hamilton

Ne, ze by to bylo uplne spatne, rad jsem si tento skvely a nadcasovy pribeh pripomenul, ale zrovna u tohoto romanu je urcita zkratkovitost vyplyvajici z grafického zpracovani hodne problematicka a trochu jse proti myslenkam, ktere kniha hlasa.

10.04.2017 3 z 5

Legenda o nejzlobivějším klukovi na světě Legenda o nejzlobivějším klukovi na světě Eoin Colfer

Hezké dětské čtení, ale oproti pistolnici to určitě bylo slabší

07.04.2017 4 z 5

Příšera z Drbákova Příšera z Drbákova Guy Bass

V předchozím díle Záplaťáka jsem měl pocit, že autorovi došly nápady a že kvalita jde oproti prvním dílům hodně dolů. Tato kniha však patří v sérii k nejlepším. Profesor Erasmus se skoro v knize neobjevuje, mnohem větší prostor dostává Záplaťák, Arabela a Stvůra se svou chutnou blebou. Příběh je ucelený, čtivý a potěší především děti středně školního věku.

04.04.2017 4 z 5

Elektra: Atentát Elektra: Atentát Frank Miller

tento komiks je zcela ojedinely, neznam zadny jiny, který bych k nemu prirovnal, zpočátku jsem si rikal, co nam te knize všichni mají, ale jde o to, aby sse ctenar dostal alepson castecne naspolecnou vlnu s tvurci a pak je možno ocenit originalitu vypraveni i kresby

29.03.2017 4 z 5

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Doktora Who jsem nikdy nevidel, ani necetl, takze mi urcite spousta drobnosti odkazujici na specifika jednotlivych doktoru a jeho spolecnic unikla, ale i tak to bylo prijemne cteni. Nejvice jsem se prokousaval prvni povidkou, ale pak se to rozjelo a nektere povidky jsou skutecne vyborne.

28.03.2017 4 z 5

Stínový drak Stínový drak J. R. Castle

První díl se mi líbil více, ale i tento stojí za přečtení. Příjemná dětská fantasy, jejíž děj rychle ubíhá a kde samozřejmě dobro zvítězí nad zlem. Než však k vítězství dojde, musí hlavní hrdinové překonat nějaké ty těžkosti., svést bitvy, poznat nové přátele i nepřátele, osvojit si dračí schopnosti, ...

23.03.2017 4 z 5

Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci Pavel Kosatík

Ponuré, depresivní, vykreslující nevyhnutelnost věcí, které přišly. Ale bohužel je to naše historie. Druhý příběh mne zpočátku vadil, ale nakonec dokreslil příběh stěžejní.

21.03.2017 4 z 5

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval Karel Jerie

Výborně vystihnutá atmosféra zmaru a bezmoci a na druhé straně touhy po moci jiných. Dobrá kresba, kde jednotliví aktéři jsou vyobrazeni jako dinosauři, což hodnotím jako skvělý nápad.

19.03.2017 4 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

První setkání s Usagim a rozhodně stálo za to. Skvělá dobrodružství nepostrádající akci, vtip, samurajskou ctnost, intriky, přátelství i nepřátelství. A spousta postav a příběhů, s nimič se určitě ještě setkáme. Už se na to těším.

13.03.2017 5 z 5

Serpens Levis - Ve smyčkách hada Serpens Levis - Ve smyčkách hada Michal Kocián

Pěkná kresba. Koncept tajemného příběhu zasazeného do staré Prahy je také dobrý, jen se čtěnář moc nesmí zamýšlet nad některými podrobnosti. Každopádně jako český pokus o komiks tohoto druhu hodnotím kladně.

10.03.2017 4 z 5

Legenda o pistolnici Murphyové Legenda o pistolnici Murphyové Eoin Colfer

Výborná krátká knížka pro děti. Vtip, akce, napětí.

08.03.2017 5 z 5