Legenda o pistolnici Murphyové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když má někdo další čtyři bráchy jako Woodmanovic Vilda, je to pro rodinu hotové nadělení. Není divu, že jednou se ucho utrhlo.A tak Vilda musí spolu s nejstarším rošťákem Martym šupem do místní knihovny, kde bude muset za trest trávit dvě odpoledne v týdnu. Hrůza a děs!!! Mezi regály tam kraluje Pistolnice Murphyová, knihovní nindža velikosti almary. Ta si poradí se všemi padouchy. Nabíjí zásadně shnilými bramborami a razítka má zavěšená proklatě nízko. Odmlouvání nestrpí. Jen se zeptejte Obludy Franka, jak přišel k té přezdívce!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9790/legenda-o-pistolnici-murphyove-9790.jpg 4.430
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The legend of spud Murphy, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Legenda o pistolnici Murphyové

broskev28
08.11.2020

Od tohoto autora máme v knihovně spoustu knížek, ale já jsem se jim doposud vyhýbala. Jenže letos máme pro třeťáky zbrusu novou čítanku a v ní nás čeká úryvek právě z této knihy, takže jsem si ji vzala domů a v sobotu ráno, ke kafíčku, jsem ji přelouskala, ba co dím: zhltla na posezení!
Autor má můj převeliký obdiv, určitě se pustím i do dalších jeho knih. A našim třeťákům tuhle skvělou knížku samozřejmě doporučím!

"Řeknu vám, mít mladšího bráchu je za trest, ale mít tři, to je na jednoho člověka fakt moc. Skoro bych řekl, že by to bylo moc i na celé sídliště. S mladšími bratry je ta potíž, že nikdy za nic nemůžou. Stačí jim vykulit nevinné oči, trochu rozklepat bradičku, a všechno se jim odpustí. Mohli by mi třeba zatnout sekeru do hlavy, a máma by se na ně nejvýš přísně podívala a deset minut by pak nesměli koukat na telku."

P.S. To bych ovšem nebyla já, kdybych nenašla chybku: v závěrečných radách pistolnice M. (jejichž autorkou je pravděpodobně překladatelka anebo prostě nakladatelství - čtenářům, jejichž mateřštinou je angličtina, těchto rad jistě netřeba) vypadla postavička Action Mana. Dnešní počítačová mládež sice zvládá angličtinu poměrně snadno a brzy, v čemž jí vydatně pomáhají i animované filmy, ale přece jen . . .

Knihomura
19.07.2020

Tak přečteno znovu - tentokrát s vnukem. ;-)


Pesandra
12.02.2020

Super knížka. Vtipná, zábavná. Četli jsme před spaním..... několikrát :-)

jarynek
08.03.2017

Výborná krátká knížka pro děti. Vtip, akce, napětí.

brčko-A
04.07.2013

bylo to vipný a bylo to i o knihovně

bubáček-B
21.05.2013

Knížka je hezká a vtipná, líbila se mi.

anibeni
09.04.2013

Kniha, ač dětská, nemá chybu.... Teď jí čte můj syn a pekelně se baví...

bibi.r
28.11.2012

Nejlepší ze všech dílů o Woodmenovic Vildovi. Perfektně jsem se bavila a děcka mi ji trhaly z rukou, když jsem předčítala.

1