janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru Dale Carnegie

Carnegieho není nikdy dost, pro mě opáčko, ale vždy užitečné. Jeho knihy by měly být povinnou četbou.

16.09.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Přečetla jsem bezmála 700 knih a tohle je první, u které jsem fakt nevydržela a přečetla si dopředu některé kapitoly.... A tohle já fakt nedělám :D Ten příběh je tak dokonale vystaven, že nutí čtenáře pořád číst, drží ho v napětí, nutí jej přemýšlet... prostě skvost. Na knize obdivuji několik věcí. Zaprvé by mě moc zajímalo, jak si autorka dopředu sestavuje hlavní linii, respektive, jak si udržuje tu dějovou linku, aby se v tom nezamotala a krásně to na sebe navazovala. To opravdu obdivuji, je to mistrovsky zpracované...(určitě musela mít nějaký graf nebo jinak nevím:D ) Za druhé velmi oceňuji vybrané téma řeholnic v poválečné době a za totality... už jen ten obrovský přínos informací z oblasti křesťanství (pořád jsem googlila slova mně neznámá) a vůbec z doby sovětské okupace, kterou si absolutně nedokáži představit (jsem ročník 85). A za třetí se mi velmi líbily "zázraky", které se párkrát v knize objevily, protože díky tomu ten příběh nabíral na lidskosti, protože každý z nás má právo na zázrak...ať už vymyšlený nebo skutečný...a to už je na čtenáři, jak si to přebere ;-) PS: Doufám, že se autorka dočká nějakého literáního ocenění a že se příběh dočká filmového zpracování, jako kvalitní český seriál bych si jej určitě nenechala utéct.

04.09.2022 5 z 5

Moudrost a zdravý rozum Moudrost a zdravý rozum Pepper de Callier

Knížka se mi moc líbila, protože na pár stránkách je souhrn toho nejdůležitějšího, co je potřeba k dosažení úspěchu ve všech oblastech života. Nejdená se však jen o prázdné fráze či výpisky, ale o komentované citáty, doplněné vždy nějakým příběhem, který s autorem souvisí. Tím pádem nabírají na další hodnotě a dá se tak udělat ucelený obrázek o autorovi a jeho životě. Také se mi líbí grafické zpracování knihy. A anglický originál z druhé strany je už jen třešničkou na dortu ;-)

28.08.2022 5 z 5

Jak vyprávět příběhy dětem Jak vyprávět příběhy dětem Silke Rose West

Krásné povídání o tom, jak vyprávění příběhů navazuje důvěrný vztah s vypravěčem. Kniha je o náhledu do dětských hlaviček a o jejich vnímání vyprávěných příběhů.

14.08.2022 4 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Podle anotace jsem čekala od této knihy asi více konfrontací mezi babičkami a jejich životy...nicméně o tom ten příběh vlastně nebyl... až mě trochu děsí, že události popsané na pár stránkách vyplývají z historických událostí...jsem ročník 85 a stále si nejsem schopna plně uvědomit, co museli tenkrát lidé prožívat a jak se vyrovnali se vším, co jim světové události přinesly... A o tom zřejmě ta kniha byla. Byla to moje první Šabachova kniha, určitě ale ne poslední.

10.08.2022 3 z 5

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Román jsem si koupila někde náhodně ve výprodeji a moc se mi líbil. Je to milý, pohodový příběh, s lehce předvídatelnými situacemi, nicméně i tak mě čtení bavilo. Oceňuji zejména osobitý humor hlavní postavy a anglicko-francouzské přetřelky :) A nejvíce se mi líbila hlavní myšlenka celé knihy (aspoň pro mě), že i dospělí jsou prostě pouze jen děti, které vyrostly...

10.08.2022 4 z 5

Přehled středoškolského učiva I. soubor český jazyk a literatura Přehled středoškolského učiva I. soubor český jazyk a literatura Vladimír Novotný

Ke knížce jsem se dostala jen proto, že jsem si chtěla doplnit znalosti z české literatury. Nejvíce se mi líbila první část, v podstatě od příchodu Cyrila a Metoděje po cca 16.století, kde byly popsány i historické události a tím daly informacím celkový kontext.

22.07.2022 3 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Ke knize jsem se dostala náhodou díky výzvě a protože mi ležela doma v knihovně, konečně na ni došlo... Po přečtení knihy jsem se musela nutně podívat na film, protože mě zajímalo, jak byly postavičky ztvárněné na obrazovce :) Jsem ráda, že jsem si doplnila mezeru v české literatuře v tomto období a žánru a mám zase ucelenější pohled na tehdejší dobu. Byť se jedná o knihu s tématikou fotbalu, mě zaujaly hlavně postavičky a jejich původ a charakter v dané době. Nejvíce jsem se nasmála u scén s Hedvičkou, ta je prostě famózní :)

16.07.2022 4 z 5

Sam & Julie Sam & Julie Karina Schaapman

Jedním slovem nádhera. Knihu dostaly děti od dědečka včetně plyšového Sama a Julie. Děti s myškami spí a já nemohu odtrhnout oči od nádherných fotografií. Dokonce jsem si vyhledala na internetu videa a fotky domečku přímo od autorky. Příběhy jsou krátké, ale pro malé děti úplně ideální. Krásné umělecké dílo.

05.07.2022 5 z 5

Možná si porozumíme Možná si porozumíme * antologie

Spíše průměrná povídková sbírka. Nejvíce mě zaujala asi povídka Josefa Moníka Sůl nad zlato a povídka Lidmily Kábrtové Marta. Ostatní povídky mě nijak zvlášť nezaujaly...

03.07.2022 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha od autora a jsem velmi spokojená. Humor, vtip, praktické tipy, zajímává místa... letní odpočinkové čtení.

30.06.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Je to poslední román od autorky, který mi chyběl přečíst. Jako vždy se četl skvěle, mnoho postav a příběhů utváří krásný celek o rodině i době, ve které žila. Autorčin styl mám ráda, nicméně ze všech románů se mi tento líbil asi nejméně. Respektive líbil se mi moc, ale ostatní díla ještě více :)

22.06.2022 4 z 5

Na knihu jsem potřebovala více času, abych mohla jednotlivé kapitoly vstřebat a hlavně jim porozumět. Někdy jsem měla opravdu problém, někdy mi to bylo naprosto jasné. Hlavní myšlenku chápu, ale určitě mám k pochopení celého tématu ještě dlouhou cestu.

20.06.2022 3 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Musím říct, že jsem doposud vůbec tohoto autora nezaznamenala, až jsem narazila v povídkové sbírce z Edice česká povídka právě na jeho krátkou prózu, která mě velice zaujala. Vyhledala jsem si více informací o autorovi a nutně si musela koupit tento nový soubor. Z povídek jsem nadšená a to zejména ze dvou věcí. Hned u první povídky jsme po pár stránkách zjistila pocity napětí a nedočkavosti, jak to vlastně dopadne...a přesně tohle se opakovalo u každé povídky. Neskutečně dokonale sestavené příběhy, které nutily čtenáře číst stále dál a dál. A druhá věc, kterou velmi oceňuji je naprostá odlišnost profesí a zájmů v každé povídce a přesto skvěle popsané do podrobnosti. Je neuvěřitelné, jak má autor široký záběr (a nebo já tak úzký ;-) a je schopný rozvést detaily různých činností, od lezení po horách, přes potápění až po práci řidiče kamionu.

06.06.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jedním slovem skvost. Je to ten typ knihy, od které jsem se nemohla odtrhnout a v podstatě jsem ji přečetla na dva zátahy... Příběh není dle mého "jen" o dívce, přírodě a jejím dospívání... Pozornější čtenář si uvědomí jemné náznaky dalších problematik, jako je rasismus, předsudky, vliv výchovy, rodová zatížení a mnohem více. Vše je tak krásně schováno pod slupkou příběhu jako hrdinčina mysl a její touhy schovány pod křehkým vzhledem dívky. Za mě jednoznačně nádhera, krásný příběh, plný strachu, osamění ale i lásky a napětí. Velmi oceňuji autorčin popis milostných scén, který vyzněl naprosto přirozeně a jemně, bez zbytečných vulgarit. Z celé knihy jsem měla neustálý pocit svobody, nezávislosti a tajemství.

03.06.2022 5 z 5

Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Gary Chapman

Od Chapmana jsem četla více knih, takže je to v podstatě shrnutí základních věcí, které je dobré si uvědomit. Nejpřínosnější byly kapitoly o hranicích, tam už šel autor více do hloubky. Knihu bych doporučila mladým párům, které opravdu nemají žádné zkušenosti s rodičostvím nebo výchovou dětí. Jako start určitě dobře poslouží.

03.06.2022 3 z 5

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Skvělé a poutavé. Dokonalý humor a perfektně vykreslené situace v minulém režimu..člověk by kolikrát ani některým věcem nevěřil...ale doba byla taková a je super, že ji někdo dokáže tak barvitě popsat. Velmi se mi líbily příběhy z televize, protože jsem měla možnost nahlédnout, jak to vlastně chodí při natáčení. Kdyby bylo pokračovaní, určitě se přečtu :)

23.05.2022 5 z 5

Potřebujete víc peněz Potřebujete víc peněz Manero Matt

Jelikož jsem přečetla více knih na toto téma, zařadila bych ji spíše do těch knih, které je potřeba přečíst v začátcích. Principy jako snížení výdajů a hromadění peněz jsou perfektní a pro začátečníky velmi zlomové. Co mi v knize ale chybělo, byly principiy pravidelného peněžního toku a pasivní příjem. Je možné, že už je to ale zase o trochu vyšší level. Kniha je napsána srozumitelně, jasně, nechybí ani příběh.

15.05.2022 3 z 5

Nové povídky o mužích Nové povídky o mužích Michal Viewegh

V této povídkové knížce jsem jako vždy našla povídky, které mě oslovily a povídky, které ve mně nezanechaly žádný dojem. Bohužel cokoliv od Michala Viewegha mě už vůbec nebaví, ať to jsou romány nebo povídky...zabředl do stále stejného stylu, stejných témat a stejných vulgarit. Líbily se mi povídky od Šabacha, Epsteina a Moníka a nejvíce mě zaujala povídka poslední od Dočekala Láska na železnici. Možná proto, že v této jediné povídce se objevil i charakter a pravá láska. Hold jsem asi romantička :)

15.05.2022 3 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

U této série vůbec neplatí to, že další a další díly bývají slabší...Naopak, mně by se ze všech dílů líbil jeden dlouhý román...vše do sebe krásně zapadá, vše na sebe navazuje a autor jen nechává postavy růst a rozplétá další zajímavosti. Dalajlamova kočka je prostě úžasná :)

09.05.2022 5 z 5