janqa410 janqa410 komentáře u knih

Dareba Dareba Johanna Lindsey

(SPOILER) Rue byl Rebece souzen již od počátku, nebo spíš ona jemu? Kdo ví, hlavní je, že se setkali, škorpili a nakonec zamilovali a nic víc od knihy nelze očekávat. Trošku těch intrik u dvora, občas mě naštvala nějaká zlá potvora, ale Rebece jsem fandila od začátku, její i jeho matku jsem si oblíbila - obě takové trochu feministky, že? Pro mě, silné ženy, žádné uťápliny doby. No a co závěrem, snad jen myšlenka na to, že každý máme někde, toho svého anděla.

25.03.2021 3 z 5

Šedooká kráska Šedooká kráska Anne Ashley

(SPOILER) Příběh Emmy a Benedikta mě bavil, nejen pro jejich chování, ale smysl pro vtip (čti sarkasmus), který jejich vyjadřování mnohdy nepostrádalo. Zprvu mě docela překvapilo, že do toho skočili tak rychle, ale bylo třeba vytvořit prostor pro detektivní zápletku, kterou jsem teda z celé knihy hltala snad nejvíce. A ve chvíli, kdy bylo po všem, jsem čekala již známý happyend, nicméně před sladkým koncem mi přiběhl stihl ještě trochu zhořknout a díky Agnes, která to fakt pohnojila. Vlastně se divím, že tohle Benedict jen tak přešel, já bych teda na ni svolala minimálně tři blesky. Emma tedy zvolila nešťastné řešení, a nakonec to tedy dost originálně končilo i únosem, ale v lásce nebo válce, je přece dovoleno vše. Pěkné odpočinkové čtení.

21.03.2021 3 z 5

Návrat na ostrov kamélií Návrat na ostrov kamélií Tabea Bach (p)

(SPOILER) Trětí díl, za mě, bohužel trošku slabší než druhý. Ale jen nepatrně, děj měj opět spád, při nehodě Sylvie a Noaha, jsem tajila dech, nečekaně se i do této situace vetřel James, to mě troěku štvalo, ale nakonec pomohl jí i miminku, nicméně jsem přesvědčená, že by císaře zvládli v jakékoli nemocnici, nic než prospěcháš, stejně jako Alain, který mě teda zklamal. Předtím mě ho bylo líto, pak už vůbec ne. Mael naštěstí odolal i s další ženě, která ho očividně chtěla získat a vyrovnal se i s návratem nemocné matky. Jen je škoda, že autorka více nezabředla do vzpomínek Maelova dětství, docela by mě zajímalo, co si s nevlastním otcem musel chudák prožít. Nakonec nečekaně vše dobře dopadlo, velice mě potěšil přístp Very i otce Chloé - sympaťák, že? A ta mrška taky dostala nakonec přes prsty a nejspíš se konečně vzpamatovala.

21.02.2021 3 z 5

Ostrov Abandon Ostrov Abandon Jillian Hunter

Kniha mě z velké části spíše nezaujala, nezáživná. Ale konec se trošku rozjel a posledních přibližně 90 stran se mi četlo už lépe, ikdyž to nadpřirozeno bylo už dost přitažené za vlasy. I tak, odpočinkové, ale jednorázové čtení.

05.02.2021 1 z 5

Nedostižná láska Nedostižná láska Hannah Mary Rothschild

knihu jsem si koupila jen do počtu k objednávce a taky se mi líbila obálka. Do četba jsem se dala s přesvědčením, že když už knihu mám, tak četbu dám. Teď jsem ji dolouskala a vlastně nějak nevím jak knihu uchopit. je zde mnoho, ale opravdu mnoho popisů, postav a jmen, v nichž se člověk prostě ztratí, nicméně našly se i pasáže, spíše slovní obraty, při kterých jsem se i pobavila a za to přidávám hvězdu, a také za Annie a Jesse, ti byli fajn. Kdyby byla kniha kratší, měla by asi větší úspěch.

10.01.2021 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

To je snad poprvé, co se mi kniha vyloženě nelíbila. Nejen že je to vlastně psané porno, což místy už bylo dle mě dost přes čáru, ale podstatné je, že děj se vlastně ani netočí kolem ničeho jiného. Nebýt konečného rozuzlení, které mě teda přišlo celkem originální, ale stejně jako naprostá blbost, nedala bych ani hvězdu, bohužel. Do čtení jsem se musela nutit a často dost na sílu.

23.11.2020 1 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

(SPOILER) Tak tohle bylo moje gusto. Příběh tak lidský, že mě to až překvapilo. Pavla měla krásný život, ale to se během chvilky změnilo a upřímně, už prolog ve mě mnohé zanechal. Jak málo stačí k tomu, aby se absolutní štěstí změnilo v takové neštěstí. Pavly mě bylo opravdu líto a od první chvíle jsem s ní soucítila. Další postavou byla babička Věrka, kterou jsem si také hned zamilovala. Představovala jsem si ji jako takovou tu "čupr" babču a tou bez pochyb také byla. Dokázala Pavlu zachránit před pádem na absolutní dno a za to jsem ji byla i já vděčná. A pak se objevil Zbyšek s Eliškou, další postavy, které do příběhu krásně, naprosto nenásilně zapadly a mě bylo jasné, že to mezi ním a Pavlou zajiskří. Moc jsem jim to přála. Líbilo se mi i odbočení od hlavního děje v podobě Mandy a psího útulku a bavil mě i styl vyprávění, kdy jsem příběh mohla vnímat z různých pohledů jednotlivých postav. Oproti vyprávění jen jedné osoby, jak jsem v drtivé většině zvyklá, tohle byla super změna. Kniha se mi moc líbila, doslova jsem ji zhltla a jsem ráda, že nakonec štěstí zvítězilo.

02.11.2020 5 z 5

Láska z Orientu Láska z Orientu Barbara Cartland

(SPOILER) Další příběh z pera Cartlandové. Co o něm tak říct - četl se mi mnohem lépe než předešlý kousek "Bohatství lásky". Děj byl více akční, napínavý a Violu jsem měla ráda hned od počátku, přece jen to co zažila, že tak náhle přišla o rodiče a najednou se rozhodla přeplout zemi a přestěhovat se do Indie, tím by si získala snad každého empatického člověka a dobrodruha. Další sympatická postava je teta Mary, která sice mohla pociťovat nějakou nevraživost mrtvé mladší sestře, ale i tak měla srdce na dlani a byla moc milá. A konečně, hrabě Charles Davenport, miláček společnosti, velká osobnost, krasavec a správňák, ono by to ani jinak asi nešlo, přesto jsem věřila, že si cestu k Viole najde a našel. Navzdory Millicent, která byla vylíčena opravdu věrohodně, pěkná mrška. Nakonec tedy každý dostal to, co si zasloužil. Viola Charlese a hrabě ji, teta Mary znovu nalezla lásku manžela, a Millicent kopačky, na můj vkus sice až příliš ohleduplné, ale tak to asi gentlasi dělávali. Nu budiž. Jediné, co ne nutí dat tři * z pěti je, že jsem se nedočkala bitvy s únosci, tu jsem trošku předpokládala a taky uspěchaného konce, najednou "miluji tě" sem, "miluji tě" tam a šlus. Skoro jako by se autorka chtěla v celé sérii vlézt do 160 stran. Ale co, proti gustu...

01.10.2020 3 z 5

Bohatství lásky Bohatství lásky Barbara Cartland

Od počátku jsem tušila, jak se bude děj vyvíjet a i to, jak skončí. I tak jsem Moiře a jejímu bratrovi držela palce, aby vše dobře dopadlo a svůj majetek zachránili. Vše dobře dopadlo a přesto, že to nebylo na plný počet hvězd, bylo to příjemné odpočinkové čtení. Neurazí.

29.09.2020 3 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

(SPOILER) Jak jsem zde četla, musím dát zapravdu, že přebal knihy je opravdu pěkný. Ale v hodnocení knihy se můj názor již liší. Dle mě se i tato kniha Leile Meachamové povedla. Příběh Deborah, která prvně byla taková udušená chudinka, mě velice zaujal a bavilo mě, jak se dokázala sebrat a zvrátila rozhodnutí, které bylo uděláno za ni. Rozumím její touze vzepřít se, mám pochopení i pro její dlouhodobé výčitky, které ji v důsledku jejího rozhodnutí dlouhodobě pronásledovaly. Tak, jako ona, by to snad bral každý normální, empatický člověk, a tím co se stalo, by se trápil, láska neláska. Nicméně co se stalo,nelze odestát. Deborah šla dál, začala skvělou kariéru a když potkala Parkera, začala jsem přemýšlet nad tím, kde je háček. A ten mě byl posléze i nabídnut, Parker byl medvěd. Autorka mě donutila uvěřit tomu, že je to opravdu vypočítavý a pomstychtivý chlap, který ji chce do už tak hlubokých ran, sypat ještě sůl. Nakonec se však ukazalo, že za tím vůbec nebyl, a závěr knihy mě opravdu velice překvapil. Kniha je psána velmi čtivé, styl Leily mě sedí a baví mě a vím, že tvorbu této autorky budu vyhledávat i nadále.

23.08.2020 4 z 5

Strážný anděl Strážný anděl Nicole Jordan

Na příběh tvrďáka Rydera jsem se opravdu těšila. Start sice váhavý, než se to rozjelo, chvilku to trvalo, ale musím říct, že druhá polovina knihy, kdy pátrali po záškodíkovi, už byl dle mých představ. Děj měl spád, pořád se něco dělo. Závěr knihy trošku předvídatelný, ale knihu jsem si jako celek užila a bavila mě.

11.08.2020 3 z 5

Rozpolcené srdce Rozpolcené srdce Arnette Lamb

Knihy jsem se chopila, abych zjistila, jak se bude mít Malcolm, Duncanův syn z "V erbu slunce". A jsem ráda, příběh byl velmi čtivý, taková letní oddechovka, kdy znepřátelené děti dospějí a nakonec se i přes všelijaké intriky zamilují. Bylo to příjemné.

15.07.2020 3 z 5

V erbu slunce V erbu slunce Arnette Lamb

(SPOILER) Dlouho jsem se do četby této autorky nutila, ale nakonec mohu říct, že to bylo fajn odpočinkové čtení, občas prodchnuto i lehkým napětím, co bude asi dál. Příběh neohrožené Miriam a všehoschopného Duncan mě opravdu bavil i pobavil. Líbilo se mi jak ze sebe uměl Duncan udělat šaška, přece jen, šlo mu o všechno. A Miriam a její důvtip, to se prostě četlo samo. Jen mě mrzí ten konec, byl takový najednou utnutý a to je škoda, nějaké ty stránky navíc, jim ještě autorka věnovat mohla, nu co, nevadí. Arnette měla opravdu dar vyprávění, a myslím, že rozhodně touto knihou nic nepokazíte.

09.07.2020 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kupodivu se mi četba ve stylu deníku, docela líbila. Čtivé, vtipné, odpočinkové. Postava Bridget i ostatních se příjemně prolínala s tvářemi herců z filmu a to úplně automaticky, přesto že děj se místy značně lišil. Kniha neurazí, ale dle mě stačí přečíst jednou a dost. Film je v tomto případě, ale vtipnější a lepší.

22.06.2020 2 z 5

Náhodně hraběnkou Náhodně hraběnkou Valerie Bowman

Start vyprávění byl váhavý, ale naštěstí jen chvíli, než se Lucy chopila taktovky a všichni začali skákat, jak pískala. Bylo mi sympatické její pletichaření i přesto, že by měla být už vlastně vyklidněná vdaná paní. Ocenila jsem odvahu uťáplé Cassie a jak se to postupně vyvíjelo. V případě citů Juliana i Cass, bylo chvilkami složité porozumět jejich nechapavosti, nicméně kdo má obavy, zdráhá se i uvěřit. Velmi sympatický příběh, líbilo se mi, jak více méně celou knihu gradoval až do samotného vrcholu. A to tak, že vlastně doslovně. Už se těším na knihomolku Jane, která mě byla její posedlostí tahat s sebou neustále nějakou četbu, velmi blízká. A také mám radost, že se zase dozvím i něco o těch dvou potřeštěných, ale nepochybně velmi šťastných damách nedámách.

14.05.2020 3 z 5

Měsíční zátoka Měsíční zátoka Heather Graham (p)

Dobře znám Shannon, nyní jsem poznala i Heather. Dvě jména, jeden člověk, dvě různé tvorby. Je to možné? No jasně že jo, pokud je tím člověkem výjimečná spisovatelka, kterou Shannon/Heather bezpochyby je. Znám ji především z historických románů, prvně jsem od ní četla něco jiného. Nicméně to napětí, které v této malé detektivce vytvořila, se mi moc líbilo, přesto že jde vlastně o edici Harlequin. Alexa a David, ty jsem milovala od první chvíle a občas jsem měla stavy, kdy jsem sama tajila dech a hltala slova, jen abych se konečně dozvěděla, jestli David je nebo není ten padouch. Příjemně čtivá věc na pár hodin během pár večerů.

06.05.2020 3 z 5

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Pěkná kniha, ale s těžkým srdcem se musím přiznat, že trilogie mě moc nenadchla. Ne tak, jako mě jiné nadchly. Jsem ráda za přečtení, ale znovu po ní zřejmě nesáhnu...

03.04.2020 2 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Závěrečný díl série a osud Bryanny mě velmi zajímal. Nicnémě, musím říct, že vyvrcholení série, mě nebavilo tolik, jako dva předchozí díly. Ano, příběh byl napínavý, ale občas mě připadal trošku zdlouhavě líčený, někdy jsem měla pocit, že zmatený. Nicméně jsem se knihou prokousala a ke konci ji už zhtla tak, jak se mi často děje u jiných titulů, již od začátku. Bryanna i Gavyn, velmi sympatičtí, ale Hallyd? Tak ten mi lezl krkem a kdo ví, možná to byl záměr. Ale těhotenství v 16? Já vím, tehdy to blo normálni, ale i tak, kdyby jen byla o trošku starší, sedlo by mě to lépe. No a závěr knihy? Byla jsem ráda, že to zvládli, ale Carrick mohl skončit trošku lépe, myslím, že za vše co pro Bryannu vykonal, a také bezpochyby pro její rodinu, protože stál o to, aby mu bylo odpuštěno, by si zasloužil odpuštění, nebo při nejmenším šanci na důstojnější odchod.

09.01.2020 3 z 5

Polibek měsíce Polibek měsíce Lisa Jackson

Sorcha s Leou, sympatické sestry, jedna hodná, druhá číslo. Voda a oheň. Tak to bývá. Dále tu je Hagan s Dartonem, kde platí stejné přirovnání, možná trošku pozměněno na jeden spravedlivý a druhý sobecký a mocichtivý, řekněme, prostě pěkný "neřád" (nazvala bych ho hůř, ale ...). Dartona jsem s z levoty podezřívala od počátku, chvíli jsem váhala i o Haganovi, ale naštěstí ten, se stejně jako Bjorn, ukázal jako opravdový klaďas, každým coulem. Maličko mi celém příběhu vadila Anne, která byla TAK naivní a před skutečností zavírala oči, ale na druhou stranu rozumím její potřebě chránit a zcelovat rodinu. Než mi však krkem začala vyloženě lézt, vybrala to a zbrchala se.
Druhou polovinu knihy, jsem žasla, jak mohl být Darton a Tadd takový zmetek. Ale doba to byla jistě těžká a chamtivci v podobě druhorozených, byli asi na denním pořádku. Naštěstí to dobře dopadlo, šmejdi si to odnesli a znovu mohla vyhrát láska na plné čáře. Chvíli mě však napadalo, co by se stalo, kdyby na konci knihy opravdu hlavní hrdina zemřel? Bylo by to smutné, to ano, ale také neotřelé, neobvyklé, nečekané - jsem tedy zvědavá, jestli někdy na takový závěr narazím. Otázkou je, jestli by mě ten happyend pak opravdu nechyběl.

03.12.2019 4 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Brianně jsem fandila od začátku. Sympatická, krásná tělem i duší, upřímná se srdcem na dlani a myšlenkou na jazyku. Vášnivá, empatická, občas trhlá. Svým způsobem úžasná žena, jenže i kdybych se přeorientovala, a do Brianny bych šla, naprosto mě uchvátil neohrožený Sloan. Krásné jméno a přesto že trochu hulvát a gentleman zároveň, jeho oči, svaly a typ povahy, si dokážu živě představit stále, i v již polovině další knihy. Prostě pár, který musel fungovat. Kniha se mi četla moc hezky, milé zpestření v horkých letních dnech, kdy jsem se od většinou běžných bojů na souši, nyní přemístila k hašteření na vodě. Kniha je čtivá, má spád i správně napětí, romantiku, zápletky i trošku trpkosti. Mohu doporučit ;)

22.06.2019 4 z 5