Rozpolcené srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Lady Alpin MacKayová je zoufalá ze závěti svého poručníka. Jediným krutým tahem pera umožnil jejímu nepříteli z dětství, skotskému šlechtici Malcolmu Kerrovi, aby ji připravil o veškerý majetek. Alpin je pevně rozhodnutá si svůj domov uhájit, a proto odjede do jámy lvové na hrad Kildalton. Malcolm Kerr je udiven smělostí krásné ženy, která se odvážila vstoupit do jeho útočiště. Citovala skotský zákon a prohlásila, že je teď, společně s pozůstalostí svého poručníka, jeho vlastnictvím. Malcolma plány této drobné prostořeké dívky pobavily. Byla tam, kde jichtěl vždycky mít: pod jeho střechou, pod jeho vlivem a dokonce i pod ním... v posteli......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95975/rozpolcene-srdce-95975.jpg 3.859
Série

Border 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Levné knihy
Orig. název

Border Bride, 1993

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Rozpolcené srdce

Přidat komentář
sulinajindra
01. srpna

Opět jsem se nemohla odtrhnout............

Lembac
13.02.2018

Na druhý díl série jsem se těšila, zajímalo mě, jak se budou vyvíjet vztahy postav, které znám z dílu prvního. Jenže jsem asi nebyla při čtení příběhu naladěna na stejnou vlnu jako autorka... a knížka se mi moc nelíbila. Kromě Malcolma mi byly téměř všechny postavy nesympatické, děj někdy nepřehledný, někdy nudný, že jsem přeskakovala stránky. Nevím, prostě mi tato kniha nesedla, ale to může být čistě můj osobní problém.

ariel platto
30.10.2017

Tento druhý díl se mi líbil víc než první. Politické pozadí z opačné strany, než bývá u této romantické knihovny zvykem, se mi taky líbilo. Přestože si vždy Skotské válečníky a jejich opovrhování nížinou a Angličany užívám, zde se mi nabídl opačný pohled, který měl něco do sebe...( Ashanti formulace odpovědi, která ji prozradila, mě rozesmála a toho si u knih velmi cením )

havrmoni
15.10.2016

Horší než předchozí díl. Alphin jsem i přes snahu soucítit s ní, neměla ráda jako dítě a ani jako dospělou. I přes to jak pomáhala zvìřatům a otrokům mi přišla sobecká a neschopná přímého jednání. Malcolm se ji chtěl pomstít a nedivím se. Co ona považovala za nevinné dětské škádlení bylo podle mého šikanovàní ohrožující zdravì (pobodání sršni,zlomená žebra Salvatora). V knize se střídají nudné pasáže se zajímavými,ale konec je takový useknutý a nedořešený. Autorka zřejmě nechtěla končit svatbou a nějakým tím epilogem,tak je pouze nechala vzhlížet k šťastným zítřkům a čtenář ať si zbytek domyslí.

silvara
19.02.2016

Knihu jsem dočetla jen silou vůle. Nepochopila jsem pořádně motivaci hlavní hrdinky ani hlavního hrdiny. Politická zápletka, která se sem tam objevila, byla velice prapodivná a zcela zbytečná. I vtipných momentů bylo pomálu a týkaly se spíš vedlejších postav.

PomněnkaPrvní
24.08.2014

Jedná se o druhý díl série Border (opravdu nechápu řazení do série, neboť je čtyřdílná, přičemž dva první díly spolu souvisí, zbylé dva díly se odehrávají o mnoho set let dříve a kromě Skotska nemají společného s prvními dvěma díly nic). Zde je hlavním hrdinou Malcolm, která tak moc v prvním díle svoje jméno nenáviděl. Jeho vyvolenou je Alpin, kterou v prvním díle nenáviděl snad víc, než svoje jméno :) Knížka je celkem zábavná, ale v paměti Vám dlouho nezůstane. Nejlepší z postav mi přišla krásná Ashanti princezna. Vtipné jsou také různé způsoby útěků.

miruska1
08.06.2014

Kniha sa mi veľmi pačila. Jedine čo mi vadilo je,že niektore udalosti,alebo osudy niektorych postav v knihe boli načate dosť putavo a potom ukončene jednou vetou alebo vobec. A mňa by zaujimalo ako dopadli napriklad Saladin a Salvador.

svitim
24.04.2014

Neškodilo by, kdyby někde na knize bylo upozornění, že se jedná o druhý díl série, přišla jsem na to až při čtení :-) Jinak pěkný historický román pro ženy.

1