janqa410 janqa410 komentáře u knih

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Pěkná kniha, ale s těžkým srdcem se musím přiznat, že trilogie mě moc nenadchla. Ne tak, jako mě jiné nadchly. Jsem ráda za přečtení, ale znovu po ní zřejmě nesáhnu...

03.04.2020 2 z 5

Temný safír Temný safír Lisa Jackson

Třetí díl. Co k tomu napsat... Od začátku přibližně do větší poloviny, jsem si myslela, že to ani nedočtu. Ale to bych nebyla já, protože já knihu vždycky dočtu! :-D Nicméně, děj byl takový nijaký, sem tam nějaké to vzrůšo, ale nic co by mě donutilo se u stránek udržet a hltat slova dál a dál... Takže jsem se do četby vyloženě nutila. Vlastně několik prvních stran, kde začínala zápletka, tak byly velmi čtivé - pak nuda - až v poslední třetině se to zase rozjelo a už jsem poznávala to, co mě normálně u jiných knih drapne za flígr hned zpočátku. Příběh Keegana a Sheeny mě bavil, sympatický pár. Oba dva rebelové, co si nenechají líbit nic, co nechtějí. Nicméně, románová tvorba Jacson mě příliš neoslovila, tedy trilogie Dark Jewels. Nevadí, oblíbenkyně těchto románů už mám a myslím, že ty už žádná jiná románopisatelka zřejmě nepřekoná. Každopádně, Jackson dám ještě šanci na poli trillerů.

03.04.2020 2 z 5

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Musím říct, že knížka mě bavila, ale teda že bych si ji ještě chtěla znovu přečíst? Zatím ne, možná za pár let a i tak mám více knih, které jsem si vyloženě zamilovala a tato se mezi ně bohužel nezařadila. Příběh Gwynn a Trevina mě bavil, ikdyž byl hodně předvídatelný. Velký plus za mě dostává Muir, ten mě bavil, takový správný dědula. Nicméně se těším na další díl, snad bude povedenější.

27.01.2020 2 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Závěrečný díl série a osud Bryanny mě velmi zajímal. Nicnémě, musím říct, že vyvrcholení série, mě nebavilo tolik, jako dva předchozí díly. Ano, příběh byl napínavý, ale občas mě připadal trošku zdlouhavě líčený, někdy jsem měla pocit, že zmatený. Nicméně jsem se knihou prokousala a ke konci ji už zhtla tak, jak se mi často děje u jiných titulů, již od začátku. Bryanna i Gavyn, velmi sympatičtí, ale Hallyd? Tak ten mi lezl krkem a kdo ví, možná to byl záměr. Ale těhotenství v 16? Já vím, tehdy to blo normálni, ale i tak, kdyby jen byla o trošku starší, sedlo by mě to lépe. No a závěr knihy? Byla jsem ráda, že to zvládli, ale Carrick mohl skončit trošku lépe, myslím, že za vše co pro Bryannu vykonal, a také bezpochyby pro její rodinu, protože stál o to, aby mu bylo odpuštěno, by si zasloužil odpuštění, nebo při nejmenším šanci na důstojnější odchod.

09.01.2020 3 z 5

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Pokušitelka - příhodný název pro toto dílo. Morwenna, která mě ve Zrádkyni připadala jako zpovykaná dámička, se vybarvila a to v tm pravém slova smyslu. Uznávám, křivdila jsem jí. Kniha mě bavila, líbilo se mi propletení osudů, dokonce jsem se přistila, že nejen že tajím dech při napínavých scénách, ale při Vykupiteli, který je pozoroval, jsem zažívala odpor, při scénáh s obětmi zase dojetí a lítost. Především chůvy, té mě bylo fakt líto, dle mě to totiž byla čupr babča. A pak tu byl Carrick, kterému jsem věřila, že je nevinný, avšak ukázalo se, že to vlastně není tak, jak jsme všichni mysleli. Takže Carrick byl ve skutečnosti doopravdy pěkný hajzlík, ale jen trošku. Theron, od počátku sympaťák a správný chlap, to s bráchou teda neměl jednoduché, ale kdo ví, třeba to srovnají v posledním díle. Od počátku čtení, jsem neustále přemýšlela, kdo je Vykupitel, a podezřívala jsem postupně různé postavy. No konečný tip padl až na posledních stránkách a já jsem ráda, že se Jackson povedlo to co zamýšlela, protože udržet čtenáře v napětí až do konce, se podaří jen málokomu. Běžně se setkávám spíše s opačným případem, kdy je již zpočátku jasné, kde je zakopaný pes. Četlo se to báječně a já se už těším na Bryannu a její dobrodrůžo, protože tahe cácorka, ta je mi sympatická hodně a to nejen její zálibou v bylinkách.

18.12.2019 5 z 5

Jezero snů Jezero snů Lisa Kleypas

Tak tohle dílko se mi mooooc líbilo. Kdo by to byl řekl, že se opilec Alex dá dohromady zrovna s takovou dobrou duší, o babičku pečující Zoe. Ale ono se to stalo. Kniha je moc pěkně napsaná, děj plyne tak jak má, dle mě nikde nestagnuje. Líbí se mi vývoj především Alexovy postavy, měl to těžké nejen s pocitem bláznění v rozhovorech s duchem, ale aby takový cynik, který to má nejtěžší právě v boji se sebou samým, přehodnotil své dlouhodobé přístupy k životu, to je silné kafe, pro takové nátury. Vím o čem mluvím! Krásně to mezi nimi jiskřilo, dojalo mě, jak se Alex dokázal hezky chovat k Zoeině babičce, přesto že by se o něm dalo říct, že to byl vlastně hrozný bručoun. Kniha byla super, těším se na další ze série!

10.12.2019 5 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Lady Elyn mě bylo zpočátku líto, avšak tím, jak se zachovala, sobecky nejen vůči rodině, ale především vůči sestře, kterou obětovala jen kvůli tomu, aby mohla sama utéct za svojí naivní láskou k nějakému nevěrnému šmejdovi, to si mě teda opravdu vůbec nezískala. A navíc, potom ještě to obviňování Keiry? To už jsem jen čekala, kdy se její mladší sestra rozhlédne, aby našla někde stojící vědro nebo sud a sestru opravdu utopila. Nakonec však Elyn dostala šanci, vyříkávat si své hříchy až do konce svých dní. Nu, dobře jí tak, a to ještě vyvázla vlastně beztrestně. Oproti ní, mě však Keira byla sympatická ihned. Milá, srdce na dlani a jsem ráda, že se nakonec zamilovala a že i ji Kelan začal brzy nosit v srdci. Děj se postupně vyvíjel, osudy postav jsou propletené, komplikované, vše je hezky popsáno, podáno tak, že se čtenář v ději neztratí, což by se při ta složitých dějových liniích skoro nabízelo. Kniha se mi moc líbila, teprve druhá od Jackson a už se těším na další v pořadí, Pokušitelku. Morwena mě totiž taky nepřišla zrovna jako milý člověk, tak uvidíme, nechám se překvapit.

09.12.2019 4 z 5

Polibek měsíce Polibek měsíce Lisa Jackson

Sorcha s Leou, sympatické sestry, jedna hodná, druhá číslo. Voda a oheň. Tak to bývá. Dále tu je Hagan s Dartonem, kde platí stejné přirovnání, možná trošku pozměněno na jeden spravedlivý a druhý sobecký a mocichtivý, řekněme, prostě pěkný "neřád" (nazvala bych ho hůř, ale ...). Dartona jsem s z levoty podezřívala od počátku, chvíli jsem váhala i o Haganovi, ale naštěstí ten, se stejně jako Bjorn, ukázal jako opravdový klaďas, každým coulem. Maličko mi celém příběhu vadila Anne, která byla TAK naivní a před skutečností zavírala oči, ale na druhou stranu rozumím její potřebě chránit a zcelovat rodinu. Než mi však krkem začala vyloženě lézt, vybrala to a zbrchala se.
Druhou polovinu knihy, jsem žasla, jak mohl být Darton a Tadd takový zmetek. Ale doba to byla jistě těžká a chamtivci v podobě druhorozených, byli asi na denním pořádku. Naštěstí to dobře dopadlo, šmejdi si to odnesli a znovu mohla vyhrát láska na plné čáře. Chvíli mě však napadalo, co by se stalo, kdyby na konci knihy opravdu hlavní hrdina zemřel? Bylo by to smutné, to ano, ale také neotřelé, neobvyklé, nečekané - jsem tedy zvědavá, jestli někdy na takový závěr narazím. Otázkou je, jestli by mě ten happyend pak opravdu nechyběl.

03.12.2019 4 z 5

Dívka s hnědýma očima Dívka s hnědýma očima Lisa Kleypas

Páni, snad první kniha, kdy Lisa nepsala román z dob dávných. A upřímně, byla jsem dost skeptická, jsem prostě zvyklá na ten "retro styl" a po této knížce jsem sáhla prakticky z donucení, protože byla prostě na řadě. Takže jsem jednoho večera otevřela první stránky, začetla se a najednou koukám, čumím jako prase, jak mě to chytlo. Říkám si no tak tohle mě bude bavit. A víte co? Fakt bavilo. Lichotila mi postava nejen Avery, v mnoha odhedech jsem se v ní sama poznávala a taky Joe, krasavec, který mě bavil svým humorem, miloval a živil se focením, což máme společné (zatím se tím neživím, ale ... :) ) Kniha mě naprosto nadchla - vtipná, romantika a svižné tempo nechybělo. Zhltla jsem ji během dvou večerů, což se mi teda dlouho nepovedlo a končila jsem se čtením s úsměvem na rtech. Rozhodně doporučuju přečíst a já osobně, se už těším na další Lisinu novodobou tvorbu.

26.10.2019 5 z 5

Dotek kouzla Dotek kouzla Teresa Medeiros

Tak mě se tohle zpracování líbilo velice. Svižné, plné zvratů a co mě nejvíc bavilo, tak i velice vtipné. Při četbě jsem se nejen že zapoměla a četla do ranních hodin, ale taky jsem si díky výbuchům smíchu několikrát vzbudila mimino :-D No nic, sarkastickému humoru sympatické Tabby, se prostě nedalo odolat! Moc mě to bavilo a doporučuji.

11.09.2019 5 z 5

Nevěsta větru Nevěsta větru Shannon Drake (p)

Páni, konečně nějaká knížka, která mě chytila hned od začátku a už nepustila. Děj zajímavý, strhující. Pierce a Rosa byli ideální pár a jejich počáteční nevraživost mě okouzlila, ne vždy to začíná ideálně, nicméně podstatný je konec. A taky mě hezky překvapil i to, že to byla snad první kniha, kdy si při vyznávaní citů pár prohodil role. On rozcitěný, měl toho tolik co říct a ona to brala více spoře, ale stejně vášnivě. Navíc to prostředí lodí, moře, krása. Hezky se to četlo, když byly venku ty tropy. Rozhodně doporučuju přečíst.

13.08.2019 5 z 5

Peklo a ráj Peklo a ráj Shannon Drake (p)

Z počátku mě kniha vlastně ani nezaujala, ale naštěstí se totálnímu propadáku vyhnula obloukem, když se děj začal měnit po tom, co se ti dva tvrdohlavci vzali, tedy byli nuceni se vzít.
Pak jsem se natolik začetla, že jsem ani nevnímala čas a místo toho abych s témeř roční dcerkou spala, hltala jsem slovo po slovu až do úplného konce, do dvou do rána! Kniha je trošku delší, ale nevadí, čtení plné napětí a potlačované lásky, možná zprvu i nenávisti, která zase rozhodně potlačovaná nebyla. Na pět hvězd to není, ale tři dávám s klidným srdcem :)

04.08.2019 3 z 5

Ďáblova milenka Ďáblova milenka Shannon Drake (p)

Brianně jsem fandila od začátku. Sympatická, krásná tělem i duší, upřímná se srdcem na dlani a myšlenkou na jazyku. Vášnivá, empatická, občas trhlá. Svým způsobem úžasná žena, jenže i kdybych se přeorientovala, a do Brianny bych šla, naprosto mě uchvátil neohrožený Sloan. Krásné jméno a přesto že trochu hulvát a gentleman zároveň, jeho oči, svaly a typ povahy, si dokážu živě představit stále, i v již polovině další knihy. Prostě pár, který musel fungovat. Kniha se mi četla moc hezky, milé zpestření v horkých letních dnech, kdy jsem se od většinou běžných bojů na souši, nyní přemístila k hašteření na vodě. Kniha je čtivá, má spád i správně napětí, romantiku, zápletky i trošku trpkosti. Mohu doporučit ;)

22.06.2019 4 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Lisa nezklamala. Byla jsem velmi zvědavá, co po delší době půjde na pulty knihkupectví a jsem velmi spokojená, že jsem neodolala a ihned jsem si koupila celou sérii. Kathleen a Devon. Pár, o kterém bylo od začátku jasné, že to bude fungovat, přesto to Lisa dokázala podat tak lehce, že jsem si jejich příběh opravdu užila. Kniha mě velmi bavila, občas předídatelný děj, ale často také překvapivý, plný zvratů a nebylo možné se od něj odtrhnout. A tak to má být. Už se těším na další díly. Jak to asi dopadne s Helen a Rhysem?

23.07.2018 5 z 5

Muž ze středověku Muž ze středověku Janet Chapman

Fajn odpočinkové čtení na dovolenou :)

03.06.2018 3 z 5

Schovanka Schovanka Teresa Medeiros

Velmi hezký příběh o potížistce Emily Claire a urostlém Justinovi, který byl nepochybně velmi sexy, především pouze v otrhaných kalhotách. Moc se mi líbilo, že byl příběh situován do tropických krás Nového Zélandu. To bylo velmi osvěžující a jsem velmi ráda, že se tam oba i s velmi sympatickým Penfeldem vrátili. Jen doufám, že ačkoli to vypadalo nadějně, měli nakonec na svatební hostině k jídlu kuře :)

07.04.2018 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

(SPOILER) Hned na úvod mohu s jistotou říct, že tento příběh je nutno zařadit mezi jeden z nejlepších z pera Teresy Medeiros.
Lehký, čtivý, zábavný, plný vtipných scén a kdo by to byl řekl, i plný lásky. Líbí se mi jak Teresa pojala popisy nejen Gabriela, který byl naprosto úchvatný, ikdyž ze začátku, kdy Samantu schválně trápil, tak zralý na pár facek, ale také samotná Samanta/Cecily, byla vylíčená velmi přesvědčivě. Stal se z nich naprosto dokonalý pár, který toho společně spoustu přestál, přesto že se Gabriel opravdu projevil jako zhýralec a záletník a v jednu chvíli na okamžik miloval dvě ženy najednou. Naštěstí se i přes jejich nezkrotné duchy, na svoji vyvolenou příliš nenašval, ikdyž za její, dalo by se říct nevinnou lež, by ji měl ještě vášnivě potrestat, což možná i udělal. Nicméně pokud bych opravdu věřila, že platí pořekadlo: "Nechť Vám to pán Bůh oplatí na dětech", začínám být přesvědčena, že děti tohoto sympatického páru, jim vše vrátí stonásobně, protože to musí být neuvěřitelní malí ďábli.

30.03.2018

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Příjemný a napinavý příběh celý život utiskované Emmaline a nezkrotného horala Jamieho, který se prostě a jednoduše nedokázal sžít s prostředím ve vyšší společnosti. Upřímně, dle měřítek pana hraběte, se mu vůbec nedivím, taky bych raději žila v horách, vždyť mu tam vlastně nic nechybělo. Jejich společný příběh a postupné zamilovávání se, mě moc bavilo. Milé, odpočinkové :)

27.03.2018 5 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Odvážný, přesto prokletý Austyn a nádherná Holly proměňující se v ošklivé káčátko. Neobvyklý postup, známe to spíše naopak, ale proti gustu... Austyn měl opravdu štěstí a jeho los byl více než výherní. Vše vsadil na řekněme vypočítavou pohodlnost, kdy bylo prioritou zajistit dědice a pokračovatele rodu. A už není podstatné, že by jeho paní měla být saň či strašák do zelí. Ve skutečnosti však potrestá sám sebe, protože získá nejen ženu odvážnou, příjemně drzou, shopnou odporovat i těžce pracovat, ale i velmi krásnou. Kdo by to byl řekl, že se lady Holly, která na mě manipulací s otcem i okolím, ze začátku působila spíše jako rozmzlený fracek, který dostane vše jakmile zamrká, bude umět chopit hadru a na čtyřech do nekonečna umývat dlažbu v zatuchlém hradu. Získala si mě, ta holka má prostě koule hned od začátku :D Nedivím se, že si Austyn chvilkami připadal jako opravdový pomatenec. Krásně to mezi nimi jiskří nejen vášní, láskou a vzájemnými sympatiemi, ale i vtipem, což mě velmi bavilo. A přesto, že příběh končí tak, že mají kupu krásných dcer a žádného mužského nositele jména, ráda si příběhy i po přečtení dál domýšlím, takže kdo ví, třeba se jim ten chlapeček nakonec přece jen povedl. Knížka se četla téměř sama, a rozhodně mohu říct, že určitě patří mezi mnoho dalších od Teresy, které mohu doporučit.

13.03.2018 5 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Ariana, Travis a Čaroděj. Po různých knihách, které jsem poslední dobou četla, kde se válčí s meči a řeší se různé dobové skandály a intriky, byla Tajemná nevěsta příjemná změna. Troška magie, neotřelý Travisův humor, který mi v mnoha pasážích vyvolával úsměv na tváři, mě opravdu bavil. Ani nevím proč, ale celou dobu jsem si jeho postavu představovala jako Patricka Janea z Mentalisty. A Ariana? Ta by mohla být zase jako Abby z Námořní vyšetřovací služby - trošku poťouchlá, záhadná, se svým osobitým stylem a osůbka, která pokaždé nabídne intenzívní zážitek, jakmile se ocitnete v její blízkosti. Rozhodně mohu doporučit, krásné, odpočinkové čtení!

02.03.2018 5 z 5