Nevěsta větru

Nevěsta větru
https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9559/bmid_nevesta-vetru-x2s-9559.jpg 4 165 165

Rosa Woodbinová, dcera bohatého amerického plantážníka, proklíná osud, který ji přivedl ke dvoru prostopášného anglického krále Karla II. Tam se musela nedobrovolně provdat za lorda Pierce Retorta, který je sice velmi atraktivní, ale provází ho děsivá pověst a navíc jeho city patří okouzlující lady Anně. Dvorské intriky vedou k násilné smrti dvou osob z jejich bezprostředního okolí. Podezření padne na lorda Pierce, který si zachrání holý život útěkem ze země. Stane se pirátem a žije jenom pro pomstu těm, kteří ho zradili … včetně jeho krásné manželky. Rosa nějaký čas pokládá svého chotě za mrtvého, ale po narození syna začíná zjišťovat, že se věci zdaleka nemají tak, jak se zdálo. Ze všech sil začne bojovat za očištění jména svého manžela. Ten však již dávno není šlechticem, ale proslulým mořským banditou, a proto nemá o Rosině postoji nejmenší tušení. Zakrátko však osud zasáhne znovu – mořská bouře svede jejich cesty dohromady a z Rosy se stává vězeňkyně pověstmi opředeného piráta, kterého kdysi pojala za svého zákonného manžela. Mohla by mezi nimi po tom všem ještě vzniknou láska?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

Bride Of The Wind , 1992

uzivatel83509
28.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Příběh Rose a Pierce se mi hodně líbil i když je pravda, že pár stran (nudné pasáže) jsem přeskočila.
Líbilo se mi, jak to mezi Rose a Piercem jiskřilo - ona chtěla jeho srdce, které patřilo Anně a nehodlala se nikdy ničeho vzdát bez boje. On chtěl Annu i když ho ta protivná Rose nejen štvala, ale zároveň i její nebojácnost přitahovala. Osud tomu chtěl, Anna byla pryč a z té protivné žáby se stala jeho žena. Vinil ji z toho, že přišel o svou lásku, ale opravdu o ni přišel? :-) Když pak na Pierce padlo podezření z vraždy, vinil z toho Rose... vždyť to ona ho vlákala do pasti... Pierce prahl po pomstě a jeho srdce sžírala nenávist... může ale opravdu nenávidět ženu svého života? :-)

Ivusak7
16.10.2023 5 z 5

Knížka měla své kouzlo, první část byla moc hezká nemohla jsem se odtrhnout láska, zrada, nevinnost a nenávist :). Druhá část nebyla o nic horší, ale čekala jsem větší akci :D, ale stejně se mi knížka moc líbila ;).

Bergerac16
03.06.2023 2 z 5

Tohle se nepovedlo. Hezky rozehrané, ale cca od vynuceného sňatku přibylo tolik nelogických situací, některé zvraty fakt nedávaly smysl. Já nevím - tato autorka píše buď skvělé věci nebo blbiny, za mě kvalita ode zdi ke zdi.

kacenka6144
28.02.2022 4 z 5

Po nějaké době jsem si zase vzala do ruky historickou romanci. Příběh plný intrik, jak se na tehdejší dobu sluší a patří. Žádné velké dějové zvraty nečekejte, ale je to dobře napsané a dobře se to čte.

katasokolov
02.01.2021 3 z 5

Tak jsem ten nový rok nezačala nějak zostra. Dala jsem si jednu takovou lehce historickou romantickou jednohubku. Příběh je to vskutku jednoduchý (jak už to u tohohle druhu literatury chodí), ale bylo to oddechové a čtivé. Mám ráda historické romány, člověk se z nich i něco dozví a krom té všelásky dostane do hlavy i trochu těch znalostí. Je pravda, že jsem už četla lepší romány, ale nebylo to špatné.

vasnivyctenar23
01.08.2020 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Jeden z mých mnoha prvních románů, které jsem četla, ale taky jeden z mých nejoblíbenějších.

janqa410
13.08.2019 5 z 5

Páni, konečně nějaká knížka, která mě chytila hned od začátku a už nepustila. Děj zajímavý, strhující. Pierce a Rosa byli ideální pár a jejich počáteční nevraživost mě okouzlila, ne vždy to začíná ideálně, nicméně podstatný je konec. A taky mě hezky překvapil i to, že to byla snad první kniha, kdy si při vyznávaní citů pár prohodil role. On rozcitěný, měl toho tolik co říct a ona to brala více spoře, ale stejně vášnivě. Navíc to prostředí lodí, moře, krása. Hezky se to četlo, když byly venku ty tropy. Rozhodně doporučuju přečíst.

petraj30
30.07.2019 5 z 5

Tady jsem se opravdu bavila, mám ráda, příběhy s piráty. Anny mi bylo trochu líto, ale i přesto musím hodnotit 5 hvězdami

ketvin
07.12.2017 3 z 5

Hezký příběh, zajímavý hrdinové i zamotaný příběh, ale autorky styl psaní mi příliš nesedl, takže jsem od ní přečetla jen tuto jednu knihu a pak jsem přešla na Suzanne Enoch, od které mi knížky sedly lépe. Třeba to ale časem ještě zkusím :)

karamelka57
17.08.2017 5 z 5

jééémine, tak to bola nádhera......!!!!!

Xena011
25.06.2017 5 z 5

Krásná knížka s pěkným dějem, sice mi nepřišla jako ta nejlepší, ale zaručeně stojí za přečtení, které u mě nebylo poslední. Nejlepší část byl začátek, jak se máchali ve vodě. I piráti byli super, to je přesně to, co mám v knize ráda. Ale příjde mi, že mám asi raději starší dobu, jako je 11 století, více než 17. století. Ale jako vždy kvalitní příběh.

PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

Tuto knihu už jsem jednou četla v roce 2008, ale úplně jsem na ni zapomněla, takže jsem se rozhodla, že si ji přečtu ještě jednou. Malé plus musím dát za pěknou barvu obálky – Mám ráda modrou…
Začátek knížky byl velice povedený – Hlavně tedy ta „koupel“. Vážně nechápu, jak jsem na tuto knížku mohla zapomenout, protože je to určitě jedno z těch lepších dílek, které S. Drake napsala…
Nevím, kolik hvězdiček bych této knížce dala před lety, ale právě teď, to vidím, tak na čtyři hvězdičky...

ewisek22
26.12.2016 4 z 5

Shanon Drake skoro nikdy nezklame. První střetnutí Rosy a Pierce nemá chybu - dost jsem se u toho nasmála:) Pěkně to mezi nimi jiskřilo...a to od začátku až do konce. Kniha se mi líbila, i když něco mi k dokonalosti chybělo - proto dávám jen čtyři hvězdičky:)

Melaanie
19.04.2016 4 z 5

Velmi příjemná oddechová knížka, jejíž čtení si užíváte, protože víte, že to dopadne dobře. Příběh měl příjemný spád a četl se velmi dobře.

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Do této knížky jsem se musela nutit ji začít vůbec číst, dneska jsem ráda, že jsem ji četla, opravdu se autorce povedla, mám tento styl moc ráda. Klidně si ji vemte a čtěte, nudit se nebudete.

Barbora H
25.03.2015 5 z 5

Po přečtení komentářů jsem ke čtení knihy neměla moc chuti, ale nechápu některé komentáře, neboť kniha byla velmi hezká, čtivá, napínavá, s hezkým dějem, jedna z nejlepších, které jsem v poslední době četla a určitě jsem nemusela přeskakovat (nebyl opravdu důvod) a děj se plynule rozvíjel jak v Anglii, v Americe atd. - navazovalo to na sebe (pisatelka spodního komentáře, která označila knihu za odpad, asi knihu ani nečetla - možná každou stou stranu - jinak by to o ní asi neuvedla). Opravdu moc pěkná knížka!

havrmoni
20.11.2014 5 z 5

Další hezká oddychovka, děj plný zvratů a lásky,hezky se to četlo.

miruska1
15.09.2014 5 z 5

Mne sa kniha pačila............

liletka_a
23.03.2013 2 z 5

Já stoprocentně souhlasím. Tato knížka mě příliš nenadchla. Chvílema jsem i přeskakovala, protože většinou to bylo nezáživné. Dávám dvě hvězdičky a to jen proto, že Shannon Drake mám velmi ráda ale touto knihou u mě terno neudělala ;)