JankaV80 JankaV80 komentáře u knih

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Knihu jsem měla půjčenou od tchyně, aby mi zpříjemnila pobyt se synem v dětské léčebně. Přestože jsem autora neznala a byla jsem trochu nesvá, zda nevezu knížku zbytečně, velmi příjemně mě překvapila. Začátek byl po mě sice trochu horší, nemohla jsem si chvíli zvyknout na to, jak je kniha psaná, ale to se velmi rychle změnilo. Napínavý děj a dobrá zápletka s forenzní antropologií člověka nenechají na pochybách, že si vybral dobrou detektivku.

26.03.2017 5 z 5

Traktůrek Zetůrek Traktůrek Zetůrek Zuzana Neubauerová

Pěkná dětská kniha s traktůrkem Zetůrkem a šestiletým Honzíkem v hlavní roli. Příběh o tom, jak malá stvoření mohou dělat velké činy, protože mají velká srdce a chtějí ostaním pomáhat. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi.

18.03.2017 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Milý Johne, Vzkaz v lahvi a Noci v Rodanthe jsem viděla v televizi zfilmované (knihy jsem zatím nečetla) a moc se mi na nich líbilo, že ne každý příběh musí za každou cenu končit happyendem. Když jsem tedy v knihovně objevila knihu Útěk do samoty od tohoto spisovatele, kamžitě jsem se rozhodla, že si ji přečtu. A rozhodně mě nezklamala. Na jednu stranu je to odpočinkové čtení, kniha vtáhne čtenáře okamžitě do děje a většině je na začátku jasné, že půjde částěčně i o milostrný příběh dvou lidí. Na stranu druhou autor popisuje silnou osobnost matky, která se rozhodne, že s nemocí syna bude bojovat a nevzdá to za žádnou cenu. Taktéž doufám, že kniha bude jednoho dne zfilmována.

18.03.2017 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Kniha se mi líbila. Od Viewegha jsem přečetla knih docela hodně a tuhle hodnotím jako jednu z nejlepších. Je čtivá, čtenáře vtáhne do děje a jen tak ho nepustí a je napsaná formou krátkých kapitol bez zbytečné omáčky okolo děje. Vtipný mi taky připadlo, že ač autor pozměnil jména politiků a státních hodnostářů, velmi snadno se dá odvodit o jakou osobu se jedná. Smutné na tom všem je to, že to v politice takto stále funguje.

15.03.2017 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

K tomu všemu, co už tu bylo o knize řečeno lze jen dodat, že kniha v člověku vyvolá touhu ochutnat opravdu dobrý cejlonský čaj. Na knize se mi líbilo, že byla čtivá a ač s romantickým podtextem, nejednalo se o přeslazenou červenou knihovnu. Příjemná odpočinková četba.

12.03.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je Saturnin. Kniha sice pěkná, čtivá, ale také se kloním k názoru, že se mi seriál líbil víc.

01.03.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Třetí díl a stále je to stejně vtipné, jako první dva díly. Člověk by čekal, že úroveň půjde dolů nebo to minimálně nebude už tak vtipné, že autor neudrží stejnou úroveň, ale to není pravda. Pěkná, čtivá a odpočinková kniha.

25.02.2017 5 z 5

Ukradená písmenka Ukradená písmenka Lenka Rožnovská

Tuto knihu lze pasovat na "knihu vhodnou pro prvňáčky". Jednak má velká písmenka, takže se dětem bude určitě krásně číst. Jedna kapitola = tři stránky (včetně obrázku), což je zcela přiměřená délka. Děj knížky se týká školy (1. třídy) a nápad s pohádkami o písmenkách, kterým vládne královna abeceda, považuji za prvotřídní. Je to první kniha, kterou jsem synovi od této autorky četla a nejen, že se kní určitě vrátíme, ale byla bych moc ráda, kdyby si její knihy v budoucnu četl i syn sám.

20.02.2017 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knihu jsem dlouho odkládala. Měla jsem v paměti, jaký byl propadák film (a to jsem na něm osobně nebyla, jen jsem četla recenze). Jak už to tak ale bývá, kniha je úplně něco jiného. Od druhé stránky jsem ji zbožňovala a to i přesto, že je to kniha pro děti (dospívající mládež). Každopádně za mě osobně doporučuji a už se těším na další díl :-)

19.02.2017 5 z 5

Já ještě nechci jít spát Já ještě nechci jít spát Astrid Lindgren

Knížka moc pěkná. Pro prvňáčka ideální, protože má velká písmenka a je doplněná krásnou ilustrací. Jen velká škoda, že není rozdělená do kapitol.

17.02.2017 4 z 5

Sedmilhář Josífek Sedmilhář Josífek Daniela Krolupperová

Kniha se líbila mě i synovi. Je to moc pěkně napsaná kniha o tom, že se lhát nemá a kam to všechno může vést, když si malý kluk nedá říct a stále lže. Vlastně je to kniha s výchovným podtextem a takové dají člověku hodně. Navíc je kniha doplněna o pěkné ilustrace.

16.02.2017 5 z 5

Příliš pozdě na slzy Příliš pozdě na slzy Alex McAulay

Super kniha, moc se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejvíc mě bavily ty změny jednotlivých postav, což je podle mě zcela reálné. Vyhrocená situace a boj o svůj vlastní život dokáže v člověku probudit i to nejhorší já.

11.02.2017 5 z 5

Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu Petra Braunová

Kniha s jednoduchou detektivní zápletkou. Synovi se knížka líbila. Já měla trochu problém s textem (skladbou vět), tak jsem si ho upravovala. Kniha je doplněna moc pěknými ilustracemi.

07.02.2017 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

"Byla to nelehká práce, protože to byla práce s lidmi, a kdo pracuje s lidmi, ví velmi dobře, že to je ta nejhorší práce na světě." Co k tomu dodat? Dominik Dán ví, o čem mluví, o čem píše. Moje první kniha od tohoto autora a má zasloužený plný počet bodů. Knihu jsem odkládala jen velmi nerada, moc pěkně se čte. Kdyby nebyla neděle, dojdu si do knihovny pro jeho další knihu.

05.02.2017 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Moje první kniha od tohoto autora a nadšená tedy nejsem. Do poloviny knihy jsem se v podstatě přemáhala a pak už mě jenom zajímalo, jaký to bude mít konec a celkové vysvětlení. A i to rozlousknutí bylo takové nijaké - usekneté a nemastné/neslané. Zkusím si od autora přečíst ještě jinou knihu, abych na něj nezanevřela hned po přečtení první knihy, protože mi připadne, že jsem měla jen nešťastnou ruku ve výběru.

28.01.2017 3 z 5

Dráček Kokosáček a velký čaroděj Dráček Kokosáček a velký čaroděj Ingo Siegner

Pěkná pohádka o tom, že když někomu pomůžeme (a nemusíme tu danou osobu ani moc dlouho znát), pak přispějeme krásné věci, protože dobro zvítězí nad zlem. Jednoduchý příběh, ideální ke čtení před spaním.

27.01.2017 5 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Velmi krásná knížka. Synovi jsem ji četla již několikrát a pokaždé se k ní ráda vracím. Krátké pohádky o mašinkách, ideální pro čtení před spaním. Ocení malý milovník/milovníci mašinek. Moje oblíbená pohádka je Princezna.

21.01.2017 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Kniha měla velikou propagaci. Moc jsem se na ni těšila a vůbec, ale vůbec mě nezaujala. Velké zklamání a je na vkusu "každého soudruha", jaký si o ni učiní názor. Za mě 2 hvězdičky, ale kdyby to šlo, dala bych 1,5.

21.01.2017 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Mě osobně kniha vtáhla do děje a přečetla jsem ji na jeden zátah. Autorka děj zbytečně nenatahovala a určitě si od ní ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo, že děj knihy byl zasazen do Afriky.
Srovnání s Lisbeth Salanderovou vidím snad jen v tom, že obě jsou ve svém oboru výjimečné.

18.01.2017 4 z 5