Příliš pozdě na slzy

Příliš pozdě na slzy https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5337/bmid_prilis-pozde-na-slzy-4uB-5337.jpg 4 75 17

Když čtrnáctiletá Anna neplánovaně otěhotní, rodiče jí pošlou do tábora pro "zlobivé holky" z lepších rodin. Zařízení je umístěno na málo obydleném ostrově Andros. Hned první den nápravného programu při túře hustě zalesněným terénem dojde k tragédii. Neznámý střelec zabije vedoucího skupiny. Vyděšená děvčata zůstanou bez pomoci. Anna i ostatní jsou potrestány mnohem hůř, než si jejich rodiče představovali, protože návrat do tábora se pro ně stane hrůzným zápasem o přežití.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Bad Girls , 2002

Moudd
16.06.2023 5 z 5

Takový čtivý, napínavý survival...... Mě se to libilo.

cori
10.11.2022 3 z 5

Anna je poslána do tábora pro bohaté zlobivé holky na jednom z bahamských ostrovů. Během pochodového cvičení do vnitrozemí se skupina 14 děvčat ocitá bez vychovatele a v panice se jedna druhé poztrácejí. Annu čeká cesta pralesem po boku rozhádaných a sobeckých děvčat a boj o život, když se na scéně objeví i místní blázni, zločinci a násilníci.
Bohatě by stačilo vylíčit boj dívek se svými strachy a limity a drsnou přírodou. Stupňování hrozícího nebezpečí náhle se objevivšími psychopaty dojem z knihy zkazilo.

mcabr
24.04.2022 5 z 5

Čtivý příběh.

Leena
17.04.2022 3 z 5

Takový dobrodružný dívčí románek..
Nic víc, nic míň:-)

Daenerys
02.08.2021 2 z 5

Kdyby to mělo aspoň nálepku YA, ale tváří se to jako dobrodružná literatura pro dospělé a přitom je to úplně mimo. Absolutně nedořešené a těžko uvěřitelné.

Alena_S
06.04.2021 5 z 5

Četla jsem ji už na střední a konečně jsem našla, která to byla - nevím, jak bych ji hodnotila dnes (takže hurá! musím ji přečíst ještě jednou), ale tenkrát, za tu husí kůži, co si pamatuju dodnes, to prostě bylo za pět. :-)

Andy_Vá
25.05.2018 2 z 5

SPOILER!

Otřesný. Kniha byla úplně předvídatelná, úplně o ničem, neměla žádnou pointu a žádný příběh. Parta holek se ztratí na ostrově a putují do nejbližšího města. A to, jak jsou v té jeskyni mi přijde přitažený za vlasy. Bylo to popsané úplně nesmyslně a nepravděpodobně. Ta část mi tam vůbec neseděla a když jsem jí četla, dostávala jsem z toho cringe (opravdu nepotřebná část). Taky se mi nelíbil styl psaní autora. Bylo to jen jako popisování nějaké cesty. Nemělo to žádný styl, žádný myšlenky, bylo to takový suchý. A konec byl naprosto očekávaný, Anna se nakonec dostala domů (nečekaně).. Kdyby aspoň autor popsal setkání s jejími rodiči, nebo setkání po nějaké době s těmi holkami.. No, prostě mi konec přijde moc useknutý.

- Kniha pro mě byla velkým zklamáním, ale četla se mi celkem rychle a ze začátku byla zajímavá, ale pak se to rozjelo do velké nudy, takže dávám 2 hvězdičky.

JankaV80
11.02.2017 5 z 5

Super kniha, moc se mi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nejvíc mě bavily ty změny jednotlivých postav, což je podle mě zcela reálné. Vyhrocená situace a boj o svůj vlastní život dokáže v člověku probudit i to nejhorší já.

ElenRiannon
24.04.2016 1 z 5

Přijde mi, jako by se autor snažil za každou cenu šokovat. Příběh se mi nezdál moc pravděpodobný. Na druhou stranu se to rychle četlo :)

Kateřina1011
11.11.2014 5 z 5

Napínavé a velmi dobře napsané. Ocenila jsem, že autor moc nerozpitvával nepodstatné věci a děj měl díky tomu úžasný spád.

mišule5
12.10.2014 5 z 5

Super kniha. Hodně napínavý příběh!:-)

anett123
18.08.2013 5 z 5

Mám strach, že z toho budu mít špatné sny. Je to napínavá a čtivá knížka, při čtení mi běhal mráz po zádech a nebylo to jenom kvůli tomu, že byly uprostřed lesa. Dost děsivý bylo to, jak se ty holky chovaly k sobě hnusně a nepomáhaly si. Přežije ten nejsilnější, slabí mají smůlu.

Adeli
27.07.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už od první stránky to bylo napínavé, určitě stojí za přečtení!!

Kůstka
22.06.2013 4 z 5

Zajímavé téma, rozhodně bych tohle nechtěla zažít. Zbláznila bych se, kdybych se ztratila v našem "normálním" českém lese, natož někde na ostrově, kde roste a žije kdoví co :) Škoda, že spisovatel příběh víc nerozvedl, víc se nezajímal o jednotlivé postavy a víc neposlal zařízení pro "zlobivé holky", až pak mohlo přijít na řadu to napětí.

TessDragon
02.07.2012 5 z 5

Tu knížku si původně půjčila ségra, ale mě už podle anotace velmi zaujala. Takže jsem si ji půjčila zas já od ní a rozhodně toho nelituji. Ta knížka byla prostě bombastická! Tohle zažít, to ve vás něco zanechá. Rozhodně jsem Anně držela palce. Rozhodně doporučuji.

-Lenicka-
13.01.2012 5 z 5

Opravdu skvělá kniha přečtená "na jeden zátah"!! Rozhodně jsem se nenudila a doporučuji všem!!! :-)

Euka
27.12.2011 5 z 5

Skvělá kniha,moc se mi líbila.Běhal mi při ní mráz po zádech...

boj o přežití ostrovy dětské tábory dívky ztraceni v přírodě

Autorovy knížky

Alex McAulay
americká, 1977
2004  85%Příliš pozdě na slzy

Kniha Příliš pozdě na slzy je v