janka84 janka84 komentáře u knih

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Útlá knížečka, akorát tak na jedno deštivé odpoledne. Komu se líbí vodácko-horácke příběhy Zdeňka Šmída, určitě v jejím výběru nešlápne vedle.
Chystám se i na další díly.

31.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Originální, milá, vtipná oddechovka. Oživí v člověku víru v lidskou dobrotu, rozesměje postřehy z běžného života. A přitom jsou za tím vším docela vážná témata

30.01.2022 5 z 5

Kam jedeme, tati? Kam jedeme, tati? Jean-Louis Fournier

Přečteno jedním dechem.

25.01.2022 5 z 5

Zmáťa a Záhada  Všechno dobře dopadne! Zmáťa a Záhada Všechno dobře dopadne! Ninka Reittu

Jedna z nejkrásněji ilustrovaných knížek, které jsem prckovi četla!

20.01.2022 4 z 5

Panenka Panenka Věra Kadlecová

U téhle knihy mi docela vyhovoval trochu dokumentární styl. Velice čtivá. Určitě si přečtu i volné pokračování Vina.

17.01.2022 5 z 5

A jiné povídky A jiné povídky Ivan Vyskočil

Zajímavá kniha, která mě díky obsahově neobvyklým povídkám a hře se slovy
( "Nesužovaly mě neduhy, ale na druhé straně mě také nerozšiřovaly žádné duhy.") zaujala natolik, že si od autora určitě přečtu i další jeho dílka.

09.01.2022 5 z 5

V Indii V Indii Pavla Jazairiová

Psáno vyloženě jako reportáž, ale některé pasáže jsou dost zajímavé na to, aby jste knížku dočetli až dokonce. No vím, že podruhé už ji číst nebudu.

13.10.2013 2 z 5

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout...
Jinak vše velice výstižně popsala uživatel budíček. Souhlasím se vším, nemá tak smysl psát stejný komentář :-)

05.10.2013 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Velice poutavě napsaná knížka se zajímavými postřehy a teoriemi nejen o běhání, ale i o lidech.

05.10.2013 5 z 5

Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Natasha Solomons

Zajímavá knížka, která pohladí na duši.

19.07.2013 5 z 5

Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Ultramaratonec: Zpověď nočního běžce Dean Karnazes

Výborná kniha. Před dvěma lety jsem ji přečetla poprvé a teď jsem se k ní vrátila opět. Doporučuji všem běžcům i neběžcům. Výkon Deana Karnazese nadchne i ty sílou lidského ducha.

16.05.2013 5 z 5

Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou Každý umírá sám - Mrazivým severem za svobodou David Armine Howarth

Výborná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji!

12.05.2013 5 z 5

Můj otec a duby Můj otec a duby Arkady Adam Fiedler

Laskavě napsaná kniha, čtivá, pro zpříjemnění chladných večerů.

11.05.2013 4 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Velice pěkně napsaná knížka s nádechem starých časů.

11.05.2013 4 z 5

Čte se jedním dechem. Doporučuji!

11.05.2013 5 z 5