janka84 janka84 komentáře u knih

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tato kniha mě opravdu bavila! Chytila a nepustila až do konce.

27.07.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Přiznám se, že když slyším na něco - i na knihu, jen samou chválu a doporučení, začnu být trochu podezíravá: Nejde jen o něco uměle vytvořeného, něco,co má zaujmout co nejvíce cílových skupin, přinést co největší zisk?

Dlouho jsem přečtení téhle knihy odkládala na později přesně z tohoto důvodu.

A teď...kdyby pan Jaku ještě žil, ráda bych tomu laskavému člověku potřásla rukou a poděkovala, že se nakonec odhodlal ji napsat.

16.03.2022 5 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Útlá knížečka, akorát tak na jedno deštivé odpoledne. Komu se líbí vodácko-horácke příběhy Zdeňka Šmída, určitě v jejím výběru nešlápne vedle.
Chystám se i na další díly.

31.01.2022 5 z 5

Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Lidi aneb Většina národů má za to, že je úplně jiná než většina národů Milena Holcová

Zajímavé i vtipné postřehy z cest. Přidávám si autorku vedle pana Zibury, až dostanu opět "chuť" na cestopis.

26.12.2023 4 z 5

Babičky Babičky Petr Šabach

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední.Hezky napsaná. Jak se říká : "Četla se sama."

08.12.2023 5 z 5

Divoženka Divoženka Elizabeth Fenwick

Kniha se mi hodně líbila. Výstižně popsané charaktery postav, jejich smýšlení a pohnutky. Zajímavý námět - slepý pán se snaží ochránit malou holčičku před násilníkem.

28.07.2023 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Kniha, která se mi dostala pod kůži.

20.05.2023 5 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Tuhle sérii jsem si opravdu oblíbila. Moje známá, také milovnice knih, by řekla: "Je to jako návrat domů a mezi přátelé, které mám ráda."

14.05.2023 5 z 5

Ve znamení štíra Ve znamení štíra Svetoslav Slavčev

Výborně napsaná detektivka! Hlavní vyšetřovatel a vypravěč v jedné osobě mi byl sympatický. Jedná otrava a jedno zastřelení, takže žádné krváky,za což jsem byla ráda. K rozuzlení spěla poklidným avšak ne příliš pomalým tempem. Lituji jen, že v knihovně nemáme více knih od tohoto autora.

24.04.2024 5 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Výborná kniha. Těžce uchopitelná. Jako kdyby jsem se dívala na obraz, složený z klasické malby a malby abstraktní: autorčinu světu "v nemoci" nelze porozumět. Zbytku knihy naštěstí ano. Takže doporučuji. Přečtěte si ji.

01.04.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Vynikající námět,ale popsaný tak trochu...naivně? A potom mi to došlo: autorka sama poznamenala, že se jedná o dílo beletristické. V tom případě jsou 4 hvězdičky jasné a já přiznávám, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

Hodí se do ČV: 6/2024, 8/2024 a 13/2024

26.02.2024 4 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

K této knize se budu určitě vracet. Rady v ní se dají dobře použít v běžném životě. Sympatické mi při jejím čtení bylo to, že si spisovatelka nehraje na vševědoucí, spíše je to taková laskavá přítelkyně, která poradí, když potřebujete :-)

12.08.2023 5 z 5

Umění diplomatického jednání Umění diplomatického jednání Frank Naumann

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a chystám se na další. Srozumitelně napsaná i pro mně jako laika.

28.07.2023 5 z 5

Metamorfórky Metamorfórky Jaromír Plachý

Osmiletému synovi se kniha moc líbila.

13.07.2023 4 z 5

Orel přistál Orel přistál Jack Higgins

Výborné! Postavy, které se vám dostanou pod kůži. Vydržte prvních sto stránek, než se "to" rozjede a poté už knihu nepustíte z ruky.

07.07.2023 5 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Pohodové, laskavé čtení, které během dlouhých zimních večerů pohladilo po duši.

18.01.2023 5 z 5

Život a doba Michaela K. Život a doba Michaela K. John Maxwell Coetzee

Přečteno jedním dechem. Nikdy by jsem nevěřila, že mě tak zaujme kniha na toto téma.

20.03.2022 5 z 5

Sám proti šílenství Sám proti šílenství Paul de Kruif

Trochu těžkopádně napsaná, ale jinak velice zajímavá kniha.

10.02.2024 4 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Opět výborná kniha autora. Doporučuji.
Hodí se do ČV 5/2024

16.01.2024 5 z 5

Nahá opice Nahá opice Desmond Morris

Zajímavá kniha, srozumitelná i pro mně jako laika. Doporučuji těm, kteří se chtějí dozvědět něco nového o tom, proč se v jistých situacích chováme určitým způsobem.

01.07.2023 5 z 5