janka84 janka84 komentáře u knih

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha se četla moc dobře, bavila jsem se. Určitě si přečtu i další od pana Landsmana.

14.04.2023 5 z 5

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Kniha se četla moc dobře,postavy byly sympatické, děj krásně plynul- žádná stránka nenudila,naopak často pobavila.
Jestli autor napíše další podobného ražení, určitě si ji přečtu.

25.03.2023 5 z 5

Sklepy architekta Hellera Sklepy architekta Hellera Jaroslav Kuťák

Pro mně osobně milé překvapení a objev díky Čtenářské výzvě.
Sympatické postavy, zajímavý děj. Co se násilí týče,tak pro nás, kteří fandíme spíše klasickým detektivkám, než moderním thrillerům, úplně skvělá.
Taky se nenásilným způsobem dozvíte spoustu zajímavostí o umění. :-)
Určitě si přečtu další.

15.03.2023 5 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Kniha, která pohladí duši. Četla jsem pár stránek každé ráno u kávy a den se hned rozzářil.

16.02.2023 5 z 5

Myši Natalie Mooshabrové Myši Natalie Mooshabrové Ladislav Fuks

Kniha tak podivná, že jsem se od ní nemohla odtrhnout.

24.01.2023 5 z 5

U nás v Mitfordu U nás v Mitfordu Jan Karon

Pohodové, laskavé čtení, které během dlouhých zimních večerů pohladilo po duši.

18.01.2023 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Tato kniha je pohlazením po duši.

02.10.2022 5 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Přečteno za jeden den. Kniha mě úplně pohltila, vtáhla do děje a už nepustila. Žádná věta natož stránka nenudila. Moc doporučuji!

13.09.2022 5 z 5

Arktické safari a jiné povídky z Grónska Arktické safari a jiné povídky z Grónska Jørn Riel

Velice čtivá kniha, plná drsného, ale také laskavého humoru a neobvyklých příběhů.

14.08.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tato kniha mě opravdu bavila! Chytila a nepustila až do konce.

27.07.2022 5 z 5

Utajený les Utajený les David Haskell

Krásná kniha o přírodě, o tvorech a tvorečcích, stromech i drobných lišejnících a životě v nich.
Srozumitelně popsané přírodní jevy, oslava krásy, která je všude kolem nás, stačí se jen na chvíli zastavit a dívat se.

30.04.2022 5 z 5

Nebylové Nebylové Petr Bazger

Za mně opět skvělá kniha od tohoto autora.
Povídky jsou originální, nutí k zamyšlení. Vlastně nenutí, ráda jsem je v hlavě nechala doznít. Lituji jen, že jich bylo tak málo.

06.04.2022 5 z 5

Život a doba Michaela K. Život a doba Michaela K. John Maxwell Coetzee

Přečteno jedním dechem. Nikdy by jsem nevěřila, že mě tak zaujme kniha na toto téma.

20.03.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Přiznám se, že když slyším na něco - i na knihu, jen samou chválu a doporučení, začnu být trochu podezíravá: Nejde jen o něco uměle vytvořeného, něco,co má zaujmout co nejvíce cílových skupin, přinést co největší zisk?

Dlouho jsem přečtení téhle knihy odkládala na později přesně z tohoto důvodu.

A teď...kdyby pan Jaku ještě žil, ráda bych tomu laskavému člověku potřásla rukou a poděkovala, že se nakonec odhodlal ji napsat.

16.03.2022 5 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Moje první přečtená kniha od paní Pawlowské. Fajn čtení do vlaku, no v tomhle žánru u mně i nadále vede Ivanka Devátá. Čtenářkám temperamentu italského by se však líbit mohla.

04.03.2022 2 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Kdo má rád klasické detektivky , vůni kávy, croissantů a nevadí mu (krátké) popisy francouzských městeček a jejich okolí - mně vyloženě okouzlily, ten ať sáhne po téhle knížce. Nebude zklamaný. Já osobně se po jejím přečtení chystám na celou sérii.

19.02.2022 5 z 5

Mediace Mediace Petr Bazger

Kniha pro ty, kteří mají rádi silné příběhy vyprávěné z pohledu jednotlivých postav.
Jdu shánět i další autorovo dílko

05.02.2022 4 z 5

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Po téhle knize jsem sáhla kvůli jejímu autorovi. Byla jsem zvědavá,jak se náš oblíbený šéfkuchař z televizního pořadu zhostil role spisovatele. Nu, četla se mi dobře, jelikož jsem u ní kulila oči Holt moje první kniha o mafiánech a jejich praktikách. Taková kniha...pro chlapy.

03.02.2022 3 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Útlá knížečka, akorát tak na jedno deštivé odpoledne. Komu se líbí vodácko-horácke příběhy Zdeňka Šmída, určitě v jejím výběru nešlápne vedle.
Chystám se i na další díly.

31.01.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Originální, milá, vtipná oddechovka. Oživí v člověku víru v lidskou dobrotu, rozesměje postřehy z běžného života. A přitom jsou za tím vším docela vážná témata

30.01.2022 5 z 5