Nebylové

Nebylové https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448359/bmid_nebylove-MZ4-448359.jpg 4 19 9

Povídková kniha příběhů pro po-bavení a k za-myšlení. Zve čtenáře na pouť do různých koutů Evropy – na Faerské ostrovy, Mallorcu, ostrov Skye nebo do Porta –, ale hlavně k sobě samému. Zpracovává témata odpuštění (Žlutá stužka), mementa mori (Mallorca), moudrosti stáří (Skye), rodinných křivd (Nebylové II), obchodu s iluzí a pomíjivosti jistot (Kvartální bohém), překonávání sebe sama (Teď a tady) a je i o tom, jak nám může změnit život to, že jsme někde nebyli (Nebylové).... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Pointa

janka84
06.04.2022 5 z 5

Za mně opět skvělá kniha od tohoto autora.
Povídky jsou originální, nutí k zamyšlení. Vlastně nenutí, ráda jsem je v hlavě nechala doznít. Lituji jen, že jich bylo tak málo.

Marta13
15.05.2021 5 z 5

Pěkné čtení i myšlenky ….

lennyd
21.02.2021 5 z 5

Na knížku jsem byl docela zvědavý (zvlášť po předchozí Mediaci jsem si říkal, jak se autor porve s krátkými povídkami). Musím říct, že jsem ji přečetl na jeden zátah, a docela litoval, že povídek bylo relativně málo. Vím, že to není úplně jednoduché, ale takovéto povídky (s trochou tajemna, s trochou zápletky i nečekaného rozuzlení) bych mohl číst furt. Díky :)

Laďka66
08.01.2021 5 z 5

Na knihu povídek "Nebylové" jsem se moc těšila, protože první knihu Petra Bazgera Mediace jsem přečetla jedním dechem. V knize Nebylové je osm povídek a jedna je zajímavější jak druhá! Děj každého příběhu, jeho poloha a rozuzlení mě doslova dostalo! A která byla nej, nechám na vás! Já svého favorita mám!

Morava888
29.12.2020 5 z 5

Povídky se mi líbily. Určitě stojí za přečtení!

Doubravka1975
26.12.2020 4 z 5

Fajn povídky

Arianachan
18.11.2020 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá a jsem ráda, že jsem měla to štěstí si ji přečíst. Povídky čtu jen výjimečně a vím, že ač to tak možná nevypadá, jde o velmi složitý literární žánr. Autor je však zvládl bravurně. Navíc se každá svým způsobem týká cestování, které je mi velmi blízké. Autor mi ve svých povídkách představil hned několik míst, kam bych se ráda podívala. Děkuji za inspiraci! Charaktery postav buduje precizně a s citem. Rozhodně jde o knihu, která si zaslouží pozornost.

Justiman
10.11.2020 5 z 5

Mám radost, že jsem se dočkal i dalšího díla Petra Bazgera, po dočtení mediace znělo mé přání: ještě :-). A to přání tak zní i dál pane Bazgere.... doufám, že už píšete.... :-)

MourMour
20.10.2020 5 z 5

Povídky P.Bazgera obohatily literární hvězdnou oblohu o další hvězdičky, za takovou Polárku mezi všemi bych označila povídku ze severu SKYE, která svým obsahem, formou a vlastně trochu i jménem do této hvězdné literatury patří. Pokora, úcta a pochopení lidské nedokonalosti…to jsou přední vlastnosti autora knihy (kterého je mi ctí osobně znát), a kterému se podařilo je otisknout i do svých povídek s přesahem. Všem poutníkům směřujícím ke své duši přeji příjemné čtenářské zážitky.