JaninaCZ

Příspěvky

Captain BritainCaptain BritainChris Claremont

Pro mě příjemné překvapení. Moje první čtení s Kapitánem a bavilo mě, jak týmovka s Pavoukem, tak Zbraně Avalonu, kde se mi líbila i kresba. Jediné mínus v tomto příběhu bylo, že jsem detailněji neznala všechny postavy, ale i tak příběh hezky odsýpal. První dva sešity trochu slabší, ale celkově za mě fajn čtení.

08. března


Marvel BoyMarvel BoyGrant Morrison

Tohle bylo... zvláštní. Moje první setkání s tímto hrdinou, příběh mi moc nesedl, na čtení to bylo docela složité. Po vizuální stránce fajn, ale jinak zklamání.

02. března


Boží hrobBoží hrobJay Kristoff

Dočítat knížku v půl 2 ráno a pak v 6 vstávat do práce není úplně ideální, ale tady to nešlo jinak, musela jsem vědět, jak to dopadne a autor se mnou (asi teda nejenom se mnou) pěkně vyběhl :-D Takový konec asi nikdo nečekal a jsem trochu nakrknutá, že si na třetí díl musím počkat. Ze začátku jsem se s knížkou trochu prala, ale pak víc jak polovinu jsem zhltla jedním dechem, i díky tomu dávám nakonec plný počet, za mě lepší než první díl. Prostředek mi, jak tu někteří píší, jako výplň nepřišel, naopak mě to bavilo, včetně "romantické" linky a vývoje jednoho konkrétního vztahu (kdo četli, ví). Poznámek pod čarou trochu ubylo, což je za mě dobře. Těším se, jak to celé ve finále dopadne.

01.06.2020


NikdynocNikdynocJay Kristoff

Ke čtení mě nalákaly kladné recenze, ze začátku jsem nevěděla, co vlastně čekat, ale jsem mile překvapená. Knížka je hodně čtivá, drsná, přisprostlá, místy i trochu erotická. Poznámek pod čarou bylo možná trochu moc, ale rušivé pro mě také nebyly. Hlavní hrdinku Miu s Panem Laskavým si asi nejde neoblíbit.
Co se týká zařazení k literatuře pro děti a mládež, jak je to na některých webech zařazeno, no nevím, mít doma 13leté dítě, tak mu to rozhodně číst nedám. Ale já si další díl s chutí dám.
Mimochodem, pro zájemce, na Youtube je minisérie natočená podle téhle knížky.

22.03.2020


Černá cestaČerná cestaMel Odom

Nenáročné, odpočinkové čtení. Království stínu pro mě bylo o kousek lepší, ale i tak se to četlo dobře. Co mi vadilo, tak to byly všudypřítomné překlepy a chyby v textu, občas to bylo dost rušivé, korektor se asi moc nepředřel.

30.01.2020


PočátekPočátekGeoff Johns

Tohle mě bavilo. Můj první přečtený komiks ze série The New 52 a naprostá spokojenost. Perfektní kresba, zábavný příběh, který měl spád a akci. Pro fanoušky DC jasná volba.

19.01.2020


Můj sen o zlatě a sněhuMůj sen o zlatě a sněhuMartin Fourcade

Autobiografie sportovců můžu. Tahle je psaná velmi čtivě, Martin popisuje svojí cestu na vrchol, od mládí až po současnost, kolik toho pro svůj sport obětoval. On je pro mě, spolu s Rogerem Federerem, definicí profíka se vším všudy. Pro fanoušky biatlonu ideální čtení.

12.01.2020


Velké problémy v malém VietnamuVelké problémy v malém VietnamuF. Kotleta (pseudonym)

Moje první setkání s Kotletou a dostala jsem přesně to, co jsem o tom slyšela a tedy i čekala, spoustu krve, vnitřností, akce, sexu atd. Zábavné čtení, rozhodně sáhnu i po dalších knížkách.

04.01.2020


Život, na který metr nestačíŽivot, na který metr nestačíKarolina Mikšíková

Humor, který mi sedí, hodně jsem se u knihy nasmála. Skvělá jednohubka.

12.11.2019


Poslední přáníPoslední přáníAndrzej Sapkowski

Svět Zaklínače jsem si ohromně oblíbila. Začínám číst po pár letech všechny knížky podruhé před blížícím se seriálem a pořád je to top. Parádní čtení.

02.10.2019


Pán věžePán věžeAnthony Ryan

Tuhle knížku jsem měla rozečtenou asi 2 roky. Zasekla jsem se na místě a ne a ne se hnout a přesto, že se to četlo dobře, děj mě nebavil. Nakonec jsem se k ní přeci jen vrátila a dočetla. Dostala jsem se do toho, knížka mě začala bavit, těžko říct, čím to najednou bylo. Zvykla jsem si i na jiné dělení kapitol zaměřených na různé postavy, což byl asi ze začátku pro mě jeden z problémů, a i děj mě nakonec vtáhl. Nakonec tedy překvapivě spokojenost.

29.08.2019


Captain AmericaCaptain AmericaRoger Stern

Captain America je jedna z mych nejoblibenejsich postav z marvelovskeho sveta. Tohle bylo prijemne cteni, me osobne bavil hlavne pribeh s Baronem Bloodem.

26.08.2019


Den drakaDen drakaRichard A. Knaak

Příběh zajímavý, bavil mě, ale co se čtivosti týká, tak za mě trochu horší než třeba u předchozích knih. Trvalo mi déle knížku přelouskat.

06.02.2018


Vládce klanůVládce klanůChristie Golden

Jedna z nejlepších knih ze světa WarCraftu, četla se skoro sama.

06.02.2018