Janičta Janičta komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Jsem velmi mile překvapena!
Kniha byla poutavá a četla se lehce. Moc se mi líbí, jak autorka pojala příběh.
A i když je kniha snadno předvídatelná, je to ten druh předvídatelnosti který mi vůbec nevadí. Stejně pořád otáčím stránku za stránkou a chci vědět co bude dál ačkoliv to už dávno tuším

14.01.2014 5 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Výborné :-)
Oddechové, emotivní a akční.
Jsem zvědavá co se vlastně bude dít v dalším díle, vzhledem k tomu co se událo v tomto.
Nechci být pesimista, ale nemám ráda "násilím" natahované serie a v tomto díle už jsem na konci slyšela první údery umíráčku...
Doufám, že autorka má dost soudnosti na to, aby příběh ukončila včas :-)

11.01.2014 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

tak jsem zase jednou měla v knihovně šťastnou ruku :-)
Není to fantasy na kterou jsem zvyklá. To mě na knize celou dobu bavilo. Autor podal svůj svět velmi poutavě.
Příběh je čtivý a snadno mě vtáhl do děje a nebyl problém vydržet číst až skoro do rána :-)

09.12.2013 4 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Sečteno podtrženo.. nic moc. Hlavní hrdinka Riley je dhampirka (pojata jinak něž jsem byla dosud zvyklá) a od začátku to vypadá, že je jen kancelářská krysa, což asi nebude tak úplně na místě, protože ve většině knihy si vede jako ostřílená strážkyně , i když mi není jasné, kde tyhle zkušenosti nabrala... (co jsem pochopila, ve smečce to nebylo). Na druhou stranu musím autorce zatleskat za to, že Riley se za svou sexualitu nestydí. Na to moc často v knihách nenarazíte.
Celá ta věc s měsíční horečkou na mě působila uměle. Získala jsem dojem, že je tam jen proto aby se do knížky snáze zapasovaly sexuální scény... a ty nejsou špatné a ani jich tam není neúměrně moc, ale člověk který takové knihy normálně nečte by mohl být překvapen. Příběh byl docela zajímavý a autorka hodila udičku, takže jsem zvědavá na další díl.

13.09.2013 2 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla a je to už nějaká doba co jsem jí měla v ruce.
Je to celkem čtivá a poutavá záležitost, myslím ale, že se skutečně hodí spíš pro ty co s tímhle žánrem začínají. Těm pokročilejším by se nemusela líbit určitá nedotaženost (nevím jak jinak to nazvat), kterou můžete v knize místy potkat.

31.07.2013 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

2 hvězdy a ani o ťuk víc... (ty jsou hlavně za ten konec)
Není na světě nic lepšího než umíněná pubertální holka, která si vezme do hlavy, že něco udělá a tak to prostě udělá. Nemusí poslouchat rady lidí, kteří ji mají rádi a chtějí jí skutečně pomoct, stejně půjde a udělá z průšvihu rovnou prů***, jasně, proč néé? Vždyť ona všechno ví a všechno zná, je sice v úplně cizím prostředí, jehož zákony vůbec nezná, ale proč se "nevztekat" jako pětileté dítě...?
Nejsem psycholog, ale Valentýn vykazuje znaky sociopata ( jeho proslov v Síni byl vážně k popukání a to že na ty blbosti co tam říkal reagoval jediný člověk a ostatní jen stojí a civí na ně, je jedna z ukázek nepropracovanosti scén v knize) a jako záporák mi přišel k smíchu. Mám ráda propracované postavy, co mají vypracovaný plán, který si jde logicky podložit... to u Valentýna nenajdu ani omylem.
Ani jedna kniha mi zatím víc neobjasnila svět lovců stínů... Je to samostatná kultura, ale já ve třetím díle znám pořád jen její hrubé obrysy.... To mi přijde málo.
Další minus (musím souhlasit s pet-kyval) je, že autorčiny náznaky, které by patrně měli čtenáře napínat, nejsou záhadné ani trochu a jde si je snadno domyslet. To knize docela škodí, protože hned jak vám něco dojde, musíte čekat tak 20 stránek aby se to potvrdilo a děj jel dál…
Když už se to všechno na konci tak hezky porovnalo, jsem zvědavá, co bude v dalším díle... Ale mám tušení, že na lopatky mě to rozhodně nepoloží...

25.07.2013 2 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

2,5 hvězdy.
Kniha se zabývá zajímavým tématem. Hezky se čte. Děj je plynulý i když občas hodně uhání dopředu. Charaktery postav jsou vzhledem k jejích věku a situaci úměrné. U hlavních hrdinů je znát vývoj v průběhu příběhu.
Kniha mě ovšem nijak nevtáhla do děje, možná až na konci při vypjatějších scénách, ale jinak nic. To jí nakonec ubralo body.

03.07.2013 2 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Atticus se stále drží. První knihy byly lepší, ale pokračování stále stojí za to.
Owen může být zajímavá postava, se kterou by mohla být sranda, ale zatím o něm moc napsáno nebylo.
Granuaile se jednou poučí velmi bolestným způsobem, už to vlastně začalo. Ten její naivní optimismus... mám raději Atticovu parnoiu, než její "svět přece není tak zlý" přístup. Protože po nich jde několik božstev, hromada jejich sloužících, nějaký ti upíři, lidi. Vyje*ou s nimi klidně i jejich spojenci, když z toho budou mít prospěch....takže svět je sakra zlý holka! :D
Atticus se konečně dozví, kdo po něm jde a proč. Ono odůvodnění mi přijde dost slabé, ale budiž... Dozví se taky, že není ani zdaleka tak chytrý a mazaný jak si myslí. Dobře mu tak :D
A psi, nesmím zapomenout na psy! Ti to stále dokážou odlehčit :)

03.12.2022 4 z 5

Uchvatitel duší Uchvatitel duší Patricia Briggs

Mercy je jako vždy příjemná oddechovka. Otevřu a chci číst, číst a číst.
V tomto díle se dozvíme Sherwoodovu pravou identitu, ale na větší detaily si budeme muset počkat. Bylo jasné, že to bude nebezpečný chlápek, no tak proč ne zrovna takhle :) Navíc Mercy je zběhlá v soužití právě s takovými osobnostmi, takže se další potencionální potížista přímo nabízel.
Opět jsou tu staří známí a tentokrát potřebují zachránit místní upíři. Díky tomu se poodhalí minulost Wulfeho, Stefana a trochu i Marsilie.
Co bych vyčetla je že Briggs má opět námět, který by zaplnil dvě knihy a sfoukne to v jedné a celkem krátké knize. Díky tomu je děj svižný - to je určitě plus. Otázkou ovšem zůstává, co by mohla autorka s příběhem dokázala, kdyby měla více stránek a mohla to všechno více rozvést, někde se zastavit a proplétat nebo rozplétat linky...
Ostatní autoři jí musí závidět nápady, protože ona si vždy najde něco zajímavého. Takže pro mě je Briggs zatím stále sázka na jistotu

01.12.2022 4 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Ohhh nein!
Dopoledne jsem dočetla, nechala si to projít hlavou, pročetla komentáře zde a nic z toho mi dojem nevylepšilo. Prostě slabota.
Postavy ploché - hlavní "hrdinka" je těsně před zhroucením, ale nic moc víc se o ní zjistit nedá. Hlavní hrdina odtažitý, ale má kolem sebe alespoň jisté tajemno.
Příběh je stěží dobrá detektivka, většinou nuda, nuda, nuda...i nudné pasáže Bratrstva v předchozích knihách se mi četly lépe, zde je útlá linka Bratrstva příjemným zpestřením.
Konec přinese malé překvapení a knize je pár postav o kterých si říkám, kdo nebo co jsou a jak to s nimi bude dál, ale když to nebudu vědět, v pohodě to přežiju.
Jako start nové serie je to dost mizerné. Při při rychlosti s jakou Ward knihy vydává, si říkám, jestli jen ona neposkytne námět, někdo to za ní nenapíše a ona to jen schválí...protože tohle nemůže myslet vážně. Upíry představila mnohem lépe.

24.05.2022 2 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Pozor, v knize jsou drobné spoilery k druidovi, který tady vychází se zpožděním :-)

Stařík v hlavní roli je oproti tradičním mladíkům, kteří překypují energií docela zajímavá změna :) Svět železného druida, je zajímavě vymyšlený, má šmrnc a málo kdy se tam čtenář nudí.
Není to žádné hloubavé čtení, ale odpočinek ideální.

02.03.2022 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

(SPOILER) Když jsem dočetla, šla jsem si najít zda byla vydána první série Cesta Šamana nebo Temný bylinkář.... abych měla představu kdo koho tak okatě obšleh :/
K samotné knize:
V první půlce jsem měla dojem, že snad začnu trpět stihomamem a trochu se divím, že z toho šaman nezbláznil :D Všichni proti všem a Mahan jen jako loutka na provázcích, která se ale musí správně rozhodnout že?
Velký zvrat na závěr byl hodně přitažený za vlasy. Z toho by snad člověk skončil na cvokárně s nedůvěrou v celý svět.
Velmi překombinované a to je škoda.

20.01.2022 2 z 5

Záblesk vzpomínek Záblesk vzpomínek Nalini Singh

Tenhle postoj "Já Tarzan, ty Jane" mi dost leze na nervy. U měňavců, vlkodlaků, upírů a podobných to ještě pochopím, ale když takhle blbnou lidi, leze mi to na nervy.
Svět který Singh stvořila se mi líbí, ale tenhle díl moc ne. Vypadalo to, že konec to vylepší, ale nakonec ne.
Btw. na obálka nic moc.
Snad budou další díly lepší

04.01.2022 3 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Docela poučně čtení. Připomene vám, že hnát se někam na 120% se prostě nevyplácí.
"Nepostradatelných lidí jsou plné hřbitovy." - je dobré na to nezapomínat.

Příběh Aleše Cibulky a rozhovory s Peckovou a Šípkovou byli zajímavé - aneb úsměv o ničem nevypovídá, rozhodně ne o něčím štěstí.
Ta intermezza, ale byla trochu podivná.
Doslov od pana Honzák naopak super.

22.08.2020 3 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

3,5*
Attica mám ráda, Oberona ještě víc. "Grancle" tam prostě je a já jí třeba časem začnu víc akceptovat :D
Ale už mi tolik nesedí děj. Druid kosí bohy jednoho za druhým...za pár knih už mu asi nezbude nikdo koho by mohl rozsekat. Nebo se ostatní bohové zmobilizují a očividnou hrozbu vyřídí - což by bylo víc než logické... Vždy přece mohou zaplatit Temným alfům ne? :D :D
Schopnost přežít vše a ještě víc, ale u mě hrdinům hvězdy teda nepřidá.
Doufám, že Granuaile začne v brzké době uvažovat víc prakticky a nebude se zabývat otázkami morálky. Její nepřátelé je totiž vůbec neřeší a řešit nebudou. Je ale mladá a má moderní výchovu, tak budu asi muset její moudra nějakou dobu snášet :-)
Závěrem: Kniha je dobrá, doufám že na další díl se zase nebude muset čekat roky :-)

13.10.2019 3 z 5

Zima v Thonnierice Zima v Thonnierice Vladimír Šlechta

Čte se to pěkně. Místy trochu zdlouhavé, ale jelikož to má být samostatná kniha musí tam ty vysvětlení být - to píše i sám autor. Postavy jsou ještě velmi mladé a nezkušené, takže byste je občas majzli po hlavě, ale od dětí 16 - 18 let nemůžete čekat zázraky.
Za mě dobrá kniha, postavy se snad v dalších dílech lépe vybarví.

23.03.2019 3 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Pro mě to byla taková jednohubka - přečteno za jeden den. Moc nerozumím komentářům ohledně zmatenosti a potřeby víc se na text soustředit - já si u knihy odpočinula a žádný zmatek se nedostavil :-)
Souhlasím ovšem s tím, že příběh byl takový prázdný. Začátek - vata - zvrat - konec. I když jsem se ve "vatě" dozvěděla pár věcí z Mercyina dětství a pár dalších informací (vyprávění z minulosti doplnilo potřebné souvislosti), samo o sobě to prostě nestačilo. Zvrat v ději přijde po jediné větě a hopla jsme na konci. Chtělo by to víc zahustit děj. Plus je určitě v tom, že záporáka jsem opravdu netrefila :D

14.01.2019 4 z 5

Noc lovce Noc lovce Robert Anthony Salvatore

Proč jsou knihy o Drizztovi lepší, když tam Drizzta není tolik? :D
Pořád mám problém s obnovenou sestavou, ale musím uznat, že je vidět autorova snaha postavy pozměnit a to mi dává naději do budoucna.
Tento díl je pěkná rozehrávka do budoucna, kdy se to bude pěkně mlít - takže se máme na co těšit :-)
Drowové na scéně všechno pěkně zamotávají, takže nechybí napětí, intriky ani pěkné souboje.

13.01.2019 4 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Celkem slušné zakončení.
Trochu kostrbaté a nejisté. Naštěstí to není zakončené nijak slaďoučce.

30.07.2018 3 z 5

Čarodějka stínů Čarodějka stínů Kalayna Price

Slušné počtení v rámci žánru. Ale žádná bomba to není. Už teď chápu, proč asi Baronet nevydal další knihy.
Příběh není propracovaný dost do hloubky. Věci se dějí, prostě proto, aby se něco dělo. Nikdo toho moc neví a ničemu nerozumí a přitom je to magický svět, který je podán jako plně funkční (magické školy apod...) Hlavní hrdince jsem úplně neporozumněla. U ostatních postav jsem dopadla stejně.
Plusem je celkem dobrá čtivost.
Další díl přečtu čistě ze zvědavosti. Třeba autorka na celém světě víc zapracovala

21.06.2018 2 z 5