Janičta Janičta komentáře u knih

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Johó... Loki mě vážně bavil. Kde pořád bere ty nápady nevím, ale jen tak dal. Ačkoliv jde o vyprávění ve formě krátkých povídek, kniha tím nijak informačně netrpí. Vedlejší postavy nezapadnou a mají také co říct. Za mě - paráda. Chtěla bych svého Lháříka... anebo možná raději ne :-D

03.03.2017 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

POZOR DROBNÉ SPOILERY. No nic moc.... Začátek byl docela slibný, ale pak se to celé pokazilo. Tris měla jakoby tunelový vidění a Tobiase moc nepodpořila. Nechala ho v tom pěkně vykoupat a navrch se ukázalo, že ho ani pořádně nechápala. To, že jdou vlastně z jednoho boje do druhého mi pak přišlo zbytečně nastavováné. Ale asi chápu, co tím autorka chtěla ukázat. Konec byl překvapivý a smutný.

22.02.2017 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak jsem se k tomu konečně dostala a nejsem vůbec zklamaná :-) Kniha se dobře četla a svět i děj v ní jsou uvěřitelné a zábavné.
I když Geralt nijak moc nevyčnívá, autor to nějak zaonačil tak, že je i přesto zajímavý a chcete se o něm dozvědět víc.
Skvělá práce! Teď se ovšem musím vrátit dějově na začátek, protože jsem první dvě povídkové knihy vynechala. Což je škoda, protože mi utekla spousta souvislostí.. no nic, jde se napravovat! :-D

15.05.2016 4 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Přesto, že autorka není žádný nováček, zůstává ve mě po přečtení podivný pocit, že příběh je přeci jen pořád lehce kostrbatý...
Tori se občas chová jako nafrňěná nanynka, co musí každému dávat najevo jak velká je vlastně šelma, i když jí to nijak nepomáhá... to spíš naopak, dostává jí to stále do problémů.
Po překvapivém druhém únosu se příběh stává temnější, plný násilí páchaném na ženách. Tori se díky své tvrdohlavosti, urputnosti a pomoci třetí strany, ze všeho dostane, ale zároveň se zrodí další z řady hrdinek, které se prostě po traumatu otřepou a s drobnými změnami (které se popíšou dohromady tak v jednom odstavci) jdou dál, ačkoliv se jim staly věci, které se jim navždy vryjí do duše (jasně, nikdo nechce číst sáhodlouhé fňukání, ale prostě to v podstatě jen přeskočit...? např. taková Briggs si s tím poradila celkem dobře).
Plus je pro mě určitě čtivost příběhu, putování přes celosvětově známá turistická místa a indiánská magie zastoupená sexy Eliahem. To jak se s ním na konci "rozloučila" se mi fakt líbilo :-D Konec je trochu uspěchaný, vtěsnaný na pár stránkách... tam by to chtělo trochu rozepsat...

Ale sečteno podtrženo... víc než tři hvězdy nemůžu s čistým srdce dát. Jsou i lepší příběhy. Ovšem pokud vyjde pokračování, přečtu si ho

06.02.2016 3 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Tenhle se jeví trochu slabší, možná je to tím, vztah mezi Luciferem a Philidou je takový jemnější (mě se to tak aspoň zdá) a jestli si dobře pamatuji je to jediný Cynster který opravdu poklekl? Nebo už to mám pomíchané?.
Zápletka je trochu zdlouhavější a místy by to chtělo proškrtat, ale nakonec to ujde :-)

24.01.2016 3 z 5

Vodní rod Vodní rod Gregory John Keyes

Poměrně příjemné překvapení.
Postavy jsou dost mladé a v průběhu příběhu se mění jejich nevinný (naivní) pohled na svět a uvědomují si, že všechno není tak jak to vypadá a nic není tak jednoduché. Není těžké se do nich vžít.
Svět se spoustou bohů, kteří mohou být prakticky ve všem, je neotřelý.
Škoda, že dalšího dílu se asi nedočkáme..

30.12.2015 4 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

Bylo to hezké počtení, ale jak už tady několikrát padlo, celé to nějak vyšumělo do ztracena. Jen ke konci se něco semele, ale to je jen kapička v moři. Floyd se mi docela líbil, chápu že po tom co prožil chtěl mít hlavně od všeho pokoj, ale bral to poněkud naivně. Je škoda, že postava už nikde není nijak víc rozebraná a už se mihne jen v Gordonově zemi...

12.08.2015 3 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Moc dobrá sbírka povídek :-) Zase vím o Attikovi něco víc a o jeho učnici také :-)

22.06.2015 5 z 5

Dvojí kousnutí Dvojí kousnutí Chloe Neill

souhlasím s komentářem rafej. Autorka to s romantikou moc neumí, takže bych brala kdyby jí buď omezila nebo jí začala lépe časovat do děje.
Díky kožoměncům měla tahle kniha velký potenciál na slušnou akci, ale ani to se moc nepovedlo. Pár bitek a troška politikaření, ale jinak nic. Mám dojem, že autorka jaksi neumí postavy pořádně zabíjet a to ani ty, co dělají v příběhu jen obyčejné křoví. Ne že bych byla pro to, aby tam tekly potoky krve, ale tak se tady setkáme leda se konstatováním smrtelného zranění (bůh ví jakého), lehkým (střelným, bodným atd) zraněním nebo s bezvědomím. Ono prostě to křupání kostí ,bodání a nějaká ta krev dodá těm scénám větší šmrnc a uvěřitelnost. Zejména pokud jde o svět nadpřirozena.
Na druhou stranu nemůžu knize upřít čtivost a svižnost.

Pozor spoilery!
Pořád nechápu roli Merit coby Ochránkyně. Podle mě je na něj nezralá. Nechápu proč to tak je a to jsem u TŘETÍHO dílu. Jasně, jednou z ní nejspíš bude Mistrová, ale ta doba je ještě hodně, hodně daleko. teď je to mladičká upírka co toho ani o vlastní rase ještě moc neví (myslím tím, že to nemá zažité... z knihy se nemůže dozvědět všechno).
A její vztah s Mistrem? no to je hrůza. Nejdřív ne, pak jo, pak zase ne... Po tom co předvedl když se s ní vyspal bych mu prostě dala dělo! Ono moc nezáleží na tom, že příjezd jeho bývalky byl naplánován půl roku [ale pozor: když jí vítá v Domě, děkuje jí, že přijela i když to bylo tak narychlo... (je půl roku narychlo...?) a Luc který velí ochrance Domu a ví o všem co se má dít, Merit nic takového, čistě pro utěšení, neřekne... tady to někdo "trochu" nedomyslel], záleží na tom že jí ponížil snad před celým Domem. No a jak to dopadne..? Merit dostane krásný dáreček a už jí zase měknou kolena... Ti skončí spolu, to je prostě jasné. Možná že autorka k jednomu z nich nebo k oběma na chvíli přiřadí partnera, aby čtenáře trochu "napnula". Podle toho jak se to zatím vyvíjí o budoucnost těch dvou strach nemám.

04.06.2015 3 z 5

Temné bratrstvo Temné bratrstvo Luke Scull

Myslím, že se hlavně musí přihlédnout k tomu, že je to autorova prvotina a jako taková bude mít své chyby.
Jinak z části souhlasím s komentářem níže. Prvních cca 70 stran jsem v tom docela plavala a říkala jsem si kam tahle nic mi neříkající kaše povede. Pak se to zlomilo a děj začal nabírat na obrátkách. Konec hezky vygradoval.
Autor by ovšem ještě mohl trochu vybrousit své postavy a jejich počínání, tam má ještě co zlepšovat.
Nicméně je to slušná kniha co stojí za přečtení a já jsem zvědavá jestli se autor v dalším díle zlepší

25.01.2015 3 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Skvěle jsem si knihu užila :-)
Svižné, akční, emoční

Obsahuje spoilery
Mám nový oblíbený "pár" Assaila a Solu. Assail mi na začátku k srdci moc nepřirostl, ale teď už je mi mnohem blíž. Předpokládám, že to s nimi dobře dopadne, ale stejně se na ten příběh těším :-) A na Trezův a Selenin taky :-)

16.10.2014 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Může obsahovat spoilery!

Tenhle díl se mi ze začátku zdál slabší. Hlavně díky tomu Cressinu putování s kapitánem a tím že se toho u Cinder taky moc nedělo. Ale pak se to rozjelo a příběh začal zase nabírat obrátky a spád na který jsem zvyklá z předešlých dílů. :-) Skončila jsem tak, že se opět těším na další díl, který je bohužel ještě daleko, ale hlavní představitelka už se trochu představila v tomto díle a já jsem ohromně zvědavá co bude dál

19.08.2014 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

obsahuje spoilery!

3,5 hvězdy.
Celkově bych to popsala jako Indiana Jones hadr... Vážně jim chyběl už jenom ten bič :-)
Docela se po džungli nacestovali o tom žádná. A "překvapivě" jim to šlo jako po másle.
Hlavní hrdinka potom vážně nezvládla své city a chovala se jak opilá puberťačka. To bylo trochu otravné.
Jsem zvědavá jak se nakonec vyloupne Kišan. Necítím z něj nijak velkou ochotu pomáhat a ani ždibec oddanosti. Rád provokuje Rena a to je tak všechno co zvládá.
Na knize se mi líbilo, že i když mě zrovna nepohltila, četla se lehce a to za to jsem jí dala velké plus.
Odhaduj,že další díl bude o něco temnější. Časem to zjistím :-)

10.08.2014 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Obsahuje spoilery

Byla radost knihu číst :-)
Nemůžu si stěžovat na nedostatek tajemna i když je to trochu jiné než dřív, jelikož fae jsou v rezervacích a upíři nemůžou obstarat všechnu zábavu sami... je potřeba vymyslet něco jiného a autorce se to celkem povedlo.
Jsem ráda, že se tam objevil i Kojot-vždycky udělá nepořádek a věci rozhýbe.
Christy byla taky hustá, mě kdyby se někdo takhle nakvartýroval do kuchyně a později se snažil zabrati i koupelnu, vykopala bych tu osobu až před barák a to nejsem vlkodlak ani kojot :-D Ale jako postava byla napsaná dobře.
Líbí se mi, že spojením Adama a Mercy příběh neztratil tolik, kolik jsem se obávala že ztratí. Pořád je čeho se bát a pořád je co zmlátit či zavraždit.
Za velké plus považuji i to, že Mercy své zneužití a všechny ty hnusárny co je jí staly jen tak neřehopkala, jak to obvykle hrdinové dělají- oklepou se a jdou prostě dál. Mercy mi díky tomu připadá lidštější a reálnější a díky bohu není z ní hysterka.

26.07.2014 5 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Zajímavá kniha a určitě ne špatná.
Jenže autor místy dost tlačí na pilu, nevšimla jsem si toho hned, ale v půlce knihy už to bylo patrné. Časové skoky jsou tu většinou jen hluché mezery. Je tu dost různých názvů a národů a nějak jsem se v tom místy motala a doufala, že se snad časem dočkám lana které mě z toho vytáhne... dočkala jsem se tak zpola. Celkově to na mě dělalo dojem, že jsem propásla předchozí díl, kde by mi všechny ty názvy a hodnosti vysvětlili...

Tohle všechno je ovšem vyváženo svižným tempem, zajímavými postavami, akcí, intrikami a překvapivými odhaleními.
Docela se těším na další díl a doufám že mi sedne lépe než tento.

13.07.2014 3 z 5

Schránka duší Schránka duší Lynn Flewelling

Alek a Seregil jsou zase doma a všechno je při starém :-) Spousta sledování a vloupaček.
Četlo se to jedna radost! Už se těším na další díl!

23.06.2014 5 z 5

Bílá cesta Bílá cesta Lynn Flewelling

Skvělé dotažení předchozího dílu.
Hlavní hrdinové jsou zase doma a s nimi se vracejí i další známé postavy.
Spousta akce, napětí a intrik.
Už jsem se po předchozím díle bála, že to půjde dolů, ale obavy se ukázaly jako neopodstatněné :-)

15.05.2014 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Je to čím dál lepší :) Akční a zábavné.A Sydney už není taková upejpavka jako předtím... Skvěle, skvěle, jen tak dál. Už se těším na další díl!

12.05.2014 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Lepší než první díl. Už mám lepší představu o charakteru jednotlivých postav. Není to tak akční jako VA, ale má taky něco do sebe

24.03.2014 4 z 5

Pád Pád Maya Banks

Nebylo to tak špatné.
Po pár erotických románech co mám za sebou od doby, kdy se díky padesátce objevily všude, jsem už ani nepředpokládala, že najdu nějaký u kterého si nebudu rvát vlasy ani úpět zoufalstvím nad tím, co za slátaniny jsou dnes schopni vydat!
Není to ovšem nic světoborného. Nic co bych si snad někdy chtěla zopakovat.
Na začátku mi trocho lezlo na mozek jak autorka neustále omílá, že hlavní hrdina je posedlý kontrolou a urputně se snažila přesvědčit čtenáře, že slečna vůbec není naivní a bere to všechno s nadhledem. Jasně, proč to nenaspat, ale napsat to x-krát v jedné kapitole je vážně zbytečné a moje učitelka češtiny, by mi slohovou práci s něčím takovým hodila na hlavu.
Což podle mě dost svědčí o jazykové úrovni knihy.
No a ten přeslazený konec... co dodat.
Na oddech celkem dobrá kniha.
Přečtu i další díl, neboť jsem bůhví proč zvědavá, jak to s J&A bude.

15.03.2014 2 z 5