jani.ruzicko jani.ruzicko komentáře u knih

Komisař Komisař Paulina Świst

Je to zajímavé, ale měla jsem pocit, jak kdyby tento díl psal jiný autor než díl první. Najednou se styl psaní změnil v jednoduché věty a v celkovém kontextu to prostě vypadalo divně.
Příběh není špatný, ale Kinga a Lukasz nasadili laťku vysoko a bohužel Komisař je určitě nepředčil. Takže tak 3,5*
Budu se těšit na díl s Danielem a doufat, že se alespoň přiblíží Prokurátorovi, když už ho rovnou nenechá na daleko za sebou. =)

28.11.2019 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Nejsem fanda Odstínů a nikdy mě nelákalo si je přečíst... A pokud jsou psány stejným stylem jako tato knížka, tak absolutně nechápu jejich úspěch...

Styl psaní byl otřesný, byť by myšlenka příběhu nemusela být nejhorší. Zbytečně dlouhé, utahané, spousta věcí se opakovala a dokázalo to unudit...

Za mě bohužel, tady Baronet šlápl vedle. =(

28.11.2019 1 z 5

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Na začátku série mi nedávalo nic smysl, ale tento díl mi naopak přišel naprosto jasný a hodně věcí se pro mě vysvětlilo. Svým způsobem mi přišlo, že všichni králové v přítomnosti Tillie trochu měknou, ale vlastně to bylo celkem milé =)

Nate a jeho dvě JÁ se v něm celý příběh stále perou a já jsem ráda, že nakonec alespoň lehce převládá ta jeho lidštější stránka.
Mrzí mě Deamonův osud, od začátku jsem stále doufala...

Věřím, že to není konec série, protože jsem v tomto díle viděla příslib dalších příběhů jako je Brantley a Saint a nebo třeba Abel a Bailey... Budu se těšit =)

25.11.2019 5 z 5

Kým nás pravda nerozdelí Kým nás pravda nerozdelí Emily D. Beňová (p)

Taková oddechovka, co nijak neurazí, ale zase ani úplně nenadchne. Trochu mi vadily často se opakující slova nebo i celé věty, ale dá se to přežít.
Hvězdička navíc za pěknou obálku a moc se mi líbí název knížky. =)
Kvůli tomu konci doufám, že to vlastně konec nebyl a táži se tedy: kdy bude pokračování? =)

03.11.2019 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Jsem velmi mile překvapená. Příběhy mě zahřály na duši. Je to čistě romantické počteníčko, místy dojemné a s nádechem tajemna. Přečteno za pár hodin =)

30.10.2019 4 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Sice se jedná o nehezké téma, ale zároveň jde o velmi silný a krásný příběh. Spoustu emocí. Smála jsem se, dojala a prostě se do obou knížek vnořila tak, že jsem vše prožívala s hlavními hrdiny. Určitě by byla vhodnější jen jedna delší knížka, než dvě kratší, ale na druhou stranu se dá pochopit, proč to tak je. =)

Seznámení s pro mě novou autorkou bylo hrozně super a její styl psaní se mi moc zalíbil. Doufám, že se na našem trhu objeví její další příběhy a věřím, že budou stejně skvělé.

Každý asi tušil, jak to vlastně bude a díky bohu za to světlo na konci temnoty, přesto vím, že na tento příběh jen tak nezapomenu a že mě hodně zasáhl.

Určitě doporučuji! =)

28.09.2019 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Knížka, která ve Vás vyvolá nějakou silnou emoci, je dobře napsanou knížkou. A tento příběh, byť to není žádné nové téma, to je přesně ono.
Velmi čtivě napsané, přiměřeně dlouhé a určitě oddechové.
Moho doporučit =)

21.09.2019 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Bože, to bylo super.
Celou tuhle sérii mám moc ráda a ráda jsem se znovu setkala s předchozími hrdiny.
Mav byl skvělý a hodný člověk, který se jen potřeboval najít a začít věřit v sám sebe, a proto se k sobě s Reese tak hodili. Příběh ukazuje na to, jak je důležité pravě být sám sebou a jít vlastní cestou a nenechat se formovat ani rodinou a ani nikým jiným.
Moc jsem si to užila a těším se, že se s Legendou opět setkám. =)

19.09.2019 5 z 5

Princ Princ Nichole Chase

Na Maxe jsem se těšila asi nejvíc a jsem ráda, že mě nezklamal. =)

Už v předchozích dílech bylo jasné, že má srdce na správném místě a nyní se jen potvrdilo, že i když se do vladařských povinností vůbec nežene a nenávidí je, tak pro svoji rodinu a milované, se dokáže překonat.

Úsměvný, čtivý a chvílemi dojemný příběh je skvělým zakončením série. =)

15.09.2019 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Za mě to byl krásný příběh, i když jsem čekala trošku něco jiného. Často dojemný, vtipný, velmi čtivý.
Jsem spokojená =)

05.09.2019 5 z 5

On On Elle Kennedy

Mě příběh nezklamal. Bylo to celkem roztomilé, na 2, tak velké chlapíky =) Bavila jsem se, dojala, prostě to mělo vše, na co jsem u autorek zvyklá. Za sebe mohu určitě doporučit, pokud Vám tedy není toto téma nepříjemné =)

30.08.2019 5 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Julii James mám jako autorku moc ráda. Každý příběh obohatí něčím novým a já si to vždy užiji.
Sympatické postavy, přečteno za pár hodin. =)

24.08.2019 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Ta myšlenka toho příběhu má velký potenciál. Zápletka byla vlastně hrozně super a hlavně za to dávám 4*. Vůbec by mě nenapadlo, že Brant a Lee mají něco společného..
Je jen velká škoda, že cca 60% knížky se vlastně nic moc neděje a pomalu se musíte ke čtení nutit a jen zuby nehty čekáte na to WOW, které díkybohu přijde. =)
S touto nemocí jsem se setkala poprvé a určitě mě to donutí, si o ní něco přečíst.

Takže se doporučuji nevzdávat a dočíst až do konce =)

14.08.2019 4 z 5

Noci s cudzincom Noci s cudzincom Mirka Manáková

Od první chvíle, kdy se "tajný cizinec" objevil na scéně, mi bylo jasné, že to bude on. =) Ale nevadilo mi to. Je to celkem fajn námět a jako oddychovka určitě dostačující =)

11.08.2019 4 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Tak za sebe musím říct, že z těch 3 dílů, je pro mě tento nejlepší =) Zasmála jsem, dojala, mělo to hlavu i patu. Občas zase moc rychlé ukončení dané situace či téma, ale tak už to asi u autorky prostě je. Jsem docela zvědavá na čtvrtého z bratrů. =)

10.08.2019 4 z 5

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Obálka nalákala, ale... Tak 3,5*. Námět není špatný, ten se mi líbil. Styl psaní taky není špatný - je to čtivé. Ale někdy mi vadilo to vyjadřování... Občas jsem si přišla, že čtu knížku, která byla napsaná v jiné době, takto nikdo už nemluví a už vůbec ne chlap =D ale je to možná jen můj pocit =) Zároveň to navzdory tomu tématu bylo asi až moc sladce napsané.
Myslím, že jsem si nikdy neuvědomila, jak děsné je slovo "dcera" (případně "dcerka"), tím, jak se pořád opakovalo, mě začalo naprosto iritovat =D Asi bych spíš opakovala Peppyno jméno =)
Konec byl až moc rychlý, ten si zasloužil víc =)

07.08.2019 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Velmi málo sahám po knihách českých autorů, nemyslím si, že k tomu mám nějaký dobrý důvod, ale je to nějaký blok nebo tak něco, ale uznávám, že TOHLE jsem si hodně užila!!! a jsem vážně ráda, že jsem knížce dala šanci =)
Zábavné, vtipné, napínavé, čtivé! =) Mám moc ráda, pasáže z pohledu chlapa a tady je tak celá knížka, takže za mě naprosto super. =)
Těším se na další díl a mohu doporučit.

31.07.2019 5 z 5

Mňa si nekúpiš Mňa si nekúpiš Vanda Kys (p)

Žádné nové téma, přesto ale příjemně napsané. Čtivé, příběh pobavil i dojal, bylo to celkem fajn promyšlené až do konce. Postavy sympatické a prostředí taktéž.
Naprostá oddechovka =)

28.07.2019 4 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Gabrielovo trilogii jsem na chuť vůbec nepřišla, takže jsem hodně váhala, zda si knížku přečíst. Nakonec jsem ale mile překvapená.
Přišlo mi to úplně jiné než Gabrielův příběh a jsme za to ráda. =)
Možná se příběh chvílemi až zbytečně natahoval, ale nic hrozného. Dobře se to četlo, postavy sympatické. Líbilo se mi, že Nicholas nebyl žádný proutník, který se bojí vztahu, bylo to celkem osvěžující =) Zápletka byla dobrá, ale občas jsem měla pocit, že autor nějaké vyústění situace ukončil až moc rychle.
Nijak mě to neurazilo =)

26.07.2019 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Vita Jamborová

Knížka mě celkem překvapila. Úplně moc jsem neočekávala, ale nakonec se mi příběh líbil. Nápad ženských bodyguardů mi přišel super a kriminální zápletka to jen obohatila. =)
Je to taková oddechovka, u které není nutné moc přemýšlet, ale velmi dobře se čte.

24.07.2019 4 z 5