Jane2016 Jane2016 komentáře u knih

Lidské tělo - 1000 zajímavostí Lidské tělo - 1000 zajímavostí John Farndon

Tato knížka mě na první pohled zaujala svou obálkou! Lidské tělo je něco, co mě odjakživa fascinuje čili tato kniha byla pro mě jasnou volbou.

A ačkoliv se jednalo o poněkud lehčí čtení, než jsem očekávala, musím jej ohodnotit kladně. Všechno hezky, jednoduše vysvětleno, některé zajímavosti mě nadchly. Každopádně se jedná o čtení spíše pro děti na základní škole. Ale určitě doporučuji!

11.01.2024 4 z 5

Jak to s tím Hrnečkem tehdá bylo Jak to s tím Hrnečkem tehdá bylo Monika Zbytečná

Ah, nějak jsem si poslední dobou začala ujíždět na pohádkách, na příbězích, které jsou odpočinkové a milé. Tento příběh je velmi hezky a vtipně pojatý. Dobře se četl, kdybych měla malé sviště, dokážu si představit, že zrovna tuto knihu bych jim četla na dobrou noc. A líbila by se nejen jim, ale i mně!

Pokud hledáte fajn knížku pro své nejmenší, tak Vám mohu tuto doporučit!

Kult Kult Camilla Läckberg

Kult, druhý díl ze série s Minou Dabiri a Vincentem. Po přečtení předchozího dílu s názvem „Iluze“ jsem se na pokračování této pozoruhodné dvojky – vyšetřovatelky a mentalisty, velmi těšila! Iluze totiž byla parádní – čtivá a zajímavá! Nebýt nových knih, které jsem dostala pod stromečkem, bývala bych začala druhý díl číst okamžitě po tom prvním!

A po dočtení musím říci, že druhý díl byl taky skvělý a čtivý, každopádně místy mi už přišel opravdu až moc natažený. Kniha má téměř 600 stran a některé kapitoly se mi zdály navíc, jen aby se natáhl děj. To mě během čtení trochu iritovalo. Každopádně nebýt těchto vycpávek, hodnotila bych tento díl podobně jako „Iluzi“.

Konec celého příběhu byl pro mě velkým překvapením, vůbec jsem takovýto závěr nečekala! Jsem velmi zvědavá na co se můžeme těšit příště.

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Myslím, že téměř každý z nás zná Gumpa, psa, který naučil lidi žít. Přiznám se, já film viděla několikrát a pokaždé jsem z něho stejně nadšená. Ta lidskost, láska a naděje, to je něco neuvěřitelného.

Proto, když jsem v knihovně narazila na tuto knihu, velmi ráda jsem po ní sáhla. Čtení bylo opět emotivní, ale krásné. Pokud se Vám líbil první film či kniha, tak Vám tento druhý knižní díl opravdu velmi doporučuji.

Nádhera. Gump: Jsme dvojka, příběh psí pravdy, naděje a lásky opravdu stojí za přečtení.

07.01.2024 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Když jsem, ještě v minulém roce, zasedala k seznamu knih, které si budu přát pod stromeček, Svatební historky byly na mém seznamu první. Autorku již díky její předchozí knize „Historky z Tinderu“ znám a její smysl pro humor miluju čili tento díl byl jasnou volbou!

Knížka je dokonalá! Já se u ní řezala smíchy každých pět minut. Ta přirovnání, ironie a nadsázka to je opravdu něco jedinečného. Ačkoliv jsem si chtěla knížku vychutnat, měla jsem přečteno během jednoho večera (A to ještě se slzami v očích od smíchu).

Knížku doporučuji všem! Ať už se Vám blíží svatba, nebo jen milujete dobrý humor, tady rozhodně nesáhnete vedle. Za mě jedno velké doporučení!

07.01.2024 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Tahle knížka si mě dokázala získat jedním pohledem, má nejen zajímavý název, ale i krásnou obálku.

Čtení bylo opravdu velmi zábavné a povznášející. Na vlastnostech kočky autor vysvětluje, jak bychom se mohli a měli chovat my v běžném životě. Jak se od těchto krásných stvoření můžeme inspirovat a s čím si nelámat hlavu.

Knížka byla za mě super. Moc dobře se četla, pobavila jsem se, ale i jsem si některé kapitola vzala k srdci. Někdy je opravdu nutné nepotřebné a zbytečné starosti hodit za hlavu a mávnout nad nimi rukou. A někdy je naopak zapotřebí být nezávislý či opatrný.

07.01.2024 4 z 5

Srdce a Hlava - Příběh o přátelství Srdce a Hlava - Příběh o přátelství Nishi Singhal

Srdce a hlava, příběh o přátelství, je přesně tou knížkou, která Vás naláká i když nejste cílová kategorie! A protože jsem v prosinci četla nejenom romantiku, ale i pohádky, řekla jsem si proč nezkusit i tuhle!

A příběh byl skvělý. Přesně takový, jaký jsem si představovala, že bude. Milý, zajímavý a nejednou mi vykouzlil úsměv na tváři.

Myslím, že bych pohádky a příběhy pro děti měla zařadit mezi můj klasický knižní výběr. Čtenář si u tohoto druhu knížek odpočine úplně jiným způsobem!

04.01.2024 4 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Scarlett Wilková, autorka knih „Až uvidíš moře“ či „Ty chladné oči“. Autorka historických a opravdu propracovaných románů, kterou zbožňuji. Proto, když jsem si v knihovně všimla knihy „Desetkrát a dost“, věděla jsem, že je to sázka na jistotu. Aniž bych si přečetla recenzi, nesla jsem si knihu spokojeně domů.

A to bylo panečku překvapení! Wilková tentokrát nepřišla s historickým románem, ale s románem pro ženy. Pro mě to bylo milé zjištění. Příběh byl velmi čtivý a bavil mě. Příjemně jsem se odreagovala a zároveň se nejednou zasmála.

Pokud hledáte fajn odpočinkovou knihu, tak Vám tuto určitě doporučuji. A pokud máte rádi vážnější knihy, neuděláte chybu, když sáhnete po „Až uvidíš moře“ nebo „Ty chladné oči“.

04.01.2024 5 z 5

Povídky ke kávě VII Povídky ke kávě VII Hana Hrabáková

Povídky ke kávě VII., knížka, která mě velmi zaujala svou obálkou a anotací. Obecně mám povídky moc ráda, a proto když jsem na tuto knihu narazila, musela jsi si ji přečíst!

A po dočtení musím říct, že příběhy jsou zábavné, ironické a přesně tak dlouhé, jak mají být. U čtení jsem se ani chvilku nenudila a celkově jsem si tyto povídky užila. Také jsem zjistila, že těchto povídek ke kávě je velké množství čili asi tušíte, co budu číst v následujícím roce! Nevědomky jsem začala sedmou knihou, takže to vezmu hezky od jedničky.

29.12.2023 4 z 5

Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Královna Alžběta II. - Pamětní album k diamantovému výročí vlády Priscilla Jane Stephanie Roberts

Jestli je nějaké téma moje guilty pleasure, tak je to královská rodina! Četla jsem tolik knih, viděla tolik filmů a seriálů, že je to na jednoho člověka snad příliš! Každopádně, když jsem pod stromečkem narazila na tuto knihu, měla jsem obrovskou radost!

Knížka je plná fotografií, některé byly i dosud nezveřejněné! Já si knihu opravdu moc užila a bavila mě. Pokud máte stejně jako já rádi královskou rodinu, tak by Vás tato knížka rozhodně neměla minout.

29.12.2023 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Můj bratr, kniha s velmi poutavou obálkou, od které jsem absolutně nevěděla, co čekat.

Po dočtení musím říci, že se jedná o knihu, kterou rozhodně dlouho nedostanu z paměti. Autorka má specifický styl psaní, který mě ale velmi rychle pohltil. Příběh rozhodně není akční a rychlý. Naopak, bavíme se o ději, který pomalu graduje a sem tam se zde stane něco akčnějšího. Spíše se řeší pocity, myšlenky a prostředí. To na Vás mimochodem dýchne takovým chladem, že nejednou budete mít mráz na zádech.

Celkově je příběh hodně temný a surový, ale z mého pohledu rozhodně stojí za přečtení. Myslím si, že spoustu z Vás by mohlo objevit něco, co jste ještě nikdy nečetli!

Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus: Můj soukromý buzynes Jan Kraus

Kdybych si napříč českou hereckou scénou měla vybrat jednoho člověka, byl by to Jan Kraus. Ani si nepamatuji, kdy jsem propadla jeho humoru a ironii, ale jedno Vám řeknu. Myslím si, že je opravdu málo dílů Show Jana Krause, které jsem neviděla. Či rozhovorů s Krausem, které jsem neslyšela. Před pár týdny se mi také splnil sen, a Krause jsem viděla na natáčení jeho Show. To byl zážitek!

A tak asi není náhodou, že mi letos donesl Ježíšek spousty knih právě o Krausovi. A první knihy, do které jsem se pustila byl právě Můj soukromý buzynes. Knížka je samozřejmě protkaná humorem Krause a je napsaná velmi zajímavě. Já jsem se o Krausovi dozvěděla spoustu zajímavých věcí, kniha je opravdu luxusní. Přečetla jsem ji během pár dní a každou větu jsem si užívala. Čtení opravdu velmi doporučuji!

29.12.2023 5 z 5

Veterinářka v džungli Veterinářka v džungli Chloe Buiting

Veterinářka v džungli, kniha, která má tak krásnou obálku, že jsem si ji musela přečíst! Miluju dozvídat se nové věci o zajímavých povoláních a veterinářství je určitě jedno z těch pozoruhodných!

Autorka popisuje nespočet zážitků, které zažila, spousta jich byla opravdu zábavných a musela jsem se smát. Některé části nejsou tak veselé, ale to samozřejmě k tomuto povolání patří. Knihu jako celek hodnotím velmi kladně, moc dobře se mi četla a celkově jsem si čtení užívala. Pokud se stejně jako já vyžíváte v zajímavých profesích, tuto knihu Vám rozhodně doporučuji.

Italské mentolky Italské mentolky Marta Kučíková

Novinka od Marty Kučíkové. Autorky, kterou mám velmi ráda a na její knihy se vždycky moc těším.

Příběhy z Itálie ani tentokrát nezklamaly a já se většinu knihy smála na celé kolo. Autorka umí své příběhy podávat vtipně a s tou správnou dávkou lehkosti. Pokud paní Kučíkovou ještě neznáte, tak Vám její tvorbu opravdu vřele doporučuji. Moje oblíbená kniha od ní je „Z mého severoitalského deníku“ nebo „italské trojhubky“.

Ve velmi blízké době se chystám na čtení „Po italsku do hubky“ a na „Italské dvojhubky“. Hned jakmile vysvitne sluníčko v roce 2024, pustím se do nich!

25.12.2023 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Nebudu Vám lhát, když mi dorazila „Iluze“ společně s „Kultem“ byla jsem trochu vyděšená, jsou to pořádné bichličky a já spíše upřednostňuji knihy do 300 stránek! Každopádně hodnocení na databázi knih byla vysoká, takže jsem si řekla, že čtenáři přece musejí mít pravdu.

A po dočtení knihy jsem nadšená. Knížka je čtivá, kapitoly jsou vážně dobře rozdělené, jelikož jsou kratší, tak Vás to nutí pořád číst dál a dál. Myšlenka celého příběhu je zajímavá a nevšední. Jsem moc ráda, že jsem tyto autory mohla poznat, protože jsem zase objevila něco nového! Do „Kultu“ se určitě pustím ještě před novým rokem, jelikož jsem opravdu natěšená, jaký bude!

Pokud stejně jako já dáváte přednost kratším příběhům, tak se tohoto vůbec nemusíte obávat. Kniha je tak čtivá, že Vám ani nepřijde, že má téměř 600 stran.

25.12.2023 4 z 5

Notting Hill pod sněhem Notting Hill pod sněhem Jules Wake (p)

Julie Caplin je opravdu sázka na jistotu. Po jakékoliv knize od ní sáhnu, vždycky jsem nadšená. A hádáte správně. Ani po dočtení „Notting Hillu pod sněhem“ to není jinak.

Knížka je plná lásky, vánoční atmosféry a pohody. Hlavní postavu, Violu, jsem si oblíbila už během první kapitoly. Její pokora a laskavost mě okouzlila. Celkově musím říct, že příběh není nějak složitý, je to klasická a milá oddechovka

Konec knihy mě opravdu velmi napínal! Otáčela jsem stránky tak rychle, že jsem se i v jeden moment lekla, jestli jsem jednu neroztrhla!

Knížka mě krásně, vánočně naladila. Škoda, že neměla o pár kapitol více, protože bych si je s chutí přečetla. Pokud hledáte kvalitní a krásnou knihu, kterou číst během vánočních svátků, tak Vám tuto doporučuji všemi deseti!

21.12.2023 5 z 5

Přeji Ti krásné Vánoce Přeji Ti krásné Vánoce Monika Nevolová

Přeji ti krásné Vánoce, kniha s tak krásnou obálkou, že jednoduše nešlo odolat. Myslím, že každý čtenář se přirozeně obklopuje ke konci roku vánoční četbou a ani já nejsem výjimka.

V knížce naleznete spoustu zajímavostí. Například o tom, jak se dříve slavili Vánoce, tipy na vánoční úklid, pověry, zdravé tipy. A mnoho dalšího. Knížka je krátká, ale velmi příjemně navodí tu správnou atmosféru. Za mě je to taková ta klasika, která ani neurazí, ani nenadchne.

Pokud už někdo z Vás bude unavený ze všech těch vánočních pohádek a rádi sáhnete po nějaké knize, tak Vám tuto jednohubku doporučuji.

21.12.2023 3 z 5

Neodpovídej Neodpovídej Lucie Bechynková

Neodpovídej, detektivní román od Lucky Bechynkové! Knížka, na kterou jsem byla neskutečně zvědavá. Troufnu si tvrdit, že hodně z Vás už Lucku jako autorku zná z předchozích knih, které napsala. Například z Opravdových zločinů 1,2 nebo z Vrah je v každém z nás 1,2. Každopádně jako autorku detektivky jsme ji ještě nikdo neznal a netušili jsme, co máme od knížky čekat!

A detektivka byla moc fajn. Příjemně se četla, spád knihy zaručil to, že čtení utíkalo a nemuseli jste se přehrabovat přebytečnou vatou. Celkově mi celý příběh sedl a moc mě bavil. Oproti těm hrozným mordům, co čtu v detektivkách normálně, bylo toto příjemné osvěžení. Jde vidět, že se Lucka každou další knihou zlepšuje a Neodpovídej je toho krásným příkladem.

Pokud přemýšlíte nad přečtením, a hledáte nějakou snazší a klidnější detektivku, tak Vám Neodpovídej doporučuji. <3

19.12.2023 4 z 5

Dívka v medvědí kůži Dívka v medvědí kůži Sophie Anderson

Sophie Anderson, moje oblíbená autorka pohádek. Před nějakým časem jsem od této talentované spisovatelky přečetla Chaloupku na muřích nožkách a moje nadšení přetrvává do dnes. Šlo o tak originální a zajímavou knihu, která byla zároveň tak pozoruhodná a povznášející. Ah, no prostě dokonalost. A proto, když jsem zjistila, že vyšla Anderson nová kniha s názvem Dívka v medvědí kůži, musela jsem si ji také přečíst!

A z Dívky v medvědí kůži jsem stejně nadšená jako z Chaloupky na muřích nožkách. Jde o krásně vyprávěný příběh, mnohdy se do děje tak začtete, že Vám přijde jako byste na daných místech byli. Procházíte lesem, bojujete s vlky, potkáte pozoruhodnou chaloupku a snažíte se přijít na to, kdo vlastně jste.

Celý nápad a myšlenka pohádky je mi velmi sympatická a příběh jsem si velmi užila. Anderson píše opravdu skvělé příběhy a jsem si jistá, že až jednoho dne budu mít vlastní prcky, její příběhy je neminou.

19.12.2023 5 z 5

Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Peter Vronsky

„Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva“ knížka, na kterou jsem párkrát na svém Instagramu narazila. Knížka, na kterou čtenáři pěli samou chválu. A po přečtení těchto recenzí jsem na Sériové vrahy omylem narazila i já, tudíž jsem si toto dílo také musela přečíst!

A kniha je skvělá, opravdu velmi propracovaná, s tolika detaily až člověka mrazí. Jelikož má knížka 520 stran, četla jsem ji poměrně dlouho, ale každou stránku jsem si vychutnávala. Pokud máte rádi true crime, dovolím si říct, že se jedná o jednu z lepších v tomto žánru a doporučuji ji všemi deseti!

Od autora si určitě musím přečíst i další knihy, protože tohle je opravdu true crime skvost.

15.12.2023 5 z 5