Jane007 Jane007 komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Příjemná oddechovka, i když už opravdu nejsem cílová skupina. Přesto bylo milé se na chvíli vrátit do daných let. Knížka je určená spíše pro čtenářky.

29.05.2017 3 z 5

Detektivní hry Detektivní hry Agatha Christie

Naprosto dokonalé. Teď už zbývá jen sehnat sponzora a vidět to naživo:-)

27.05.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Šokující, čtivá, napínavá, vtipná, poučná,... knížka. Těžko k uvěření, že se něco takového v Americe vůbec dělo (i když myslím, že rasové předsudky se dějí neustále i u nás). Teď už mi zbývá zhlédnout film. Doporučuji

21.05.2017 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Knížka, která si opravdu zaslouží titul "krásná literatura". Nejdříve jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě příběh okouzlil a už nepustil. Celá knížka má laskavou, kouzelnou, barevnou, knížkami i jídlem voňavou atmosféru. Doporučuji ji přečíst všem, kteří vedou uspěchaný život a nemají čas zvolnit. Literární lékárnu a Jeana Perdu bych určitě uvítala i v reálném světě (a nejspíš bych u něj utratila nejednu výplatu).

09.05.2017 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, knížka mě neuvěřitelným způsobem okouzlila. Nápad na knihu byl výborný, děj kouzelný a bylo velmi příjemné potkat své oblíbence z jiných knížek. Jediné, co mě trošku zaráží je, že hlavní hrdinka své matce říkala jménem.

04.05.2017 5 z 5

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Úžasná knížka. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak jsem zase nemohla přestat číst. Vraha jsem jako většinou neuhodla.

02.05.2017 5 z 5

Ostrov pokladů Ostrov pokladů Robert Louis Stevenson

Přestože nejsem cílová skupina, musím uznat, že byla knížka úžasně čtivá a napínavá.

30.04.2017 5 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Úsměvná knížka, která neurazí. Ideální na letní dovolenou.

29.04.2017 3 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Musím se přiznat, že první jsem viděla film a říkala jsem si, že kniha bude to samé. Moje chyba! Knížka nádherně ukazuje, s čím se rodina musela vypořádat a to velice čtivým způsobem (jde poznat, že autor je sloupkař). Jediné, co mi zpočátku vadilo, byly příliš dlouhé kapitoly, ale na to jsem si brzy zvykla. Skvělá knížka!

29.04.2017 5 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Mnohem lepší než první díl. Nebylo to tak nereálně přeslazené a pořád se něco dělo.

25.04.2017 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Musím říci, že první polovinou knihy jsem se těžce prokousávala. Špatně se to četlo a pak sáhodlouhé kapitoly o hmyzu. Naštěstí jsem se nenechala odradit a nelituji toho. Druhá polovina byla zajímavější, čtivější, vtipnější, prostě celkově mnohem lepší. Jen jsem dost litovala paní Durrellovou, se kterou mohly děti orat a vláčet (hlavně nejstarší syn).

23.04.2017 4 z 5

Umrlčí tváře Umrlčí tváře John Flanagan

Neskutečně báječná knížka. Je mi úplně jedno, že jsou Flanaganovy knížky určeny pro poněkud mladší čtenáře. U nás je čte celá rodina a nemůže si je vynachválit. Každopádně Umrlčí tváře jsem si skvěle užila. Zbožňuji vtípky mezi jednotlivými členy bratrstva, Thornovy skvělé proslovy a Hala celkově. Dala bych víc hvězdiček, kdyby to šlo.

18.04.2017 5 z 5

N či M? N či M? Agatha Christie

Tommy a Pentlička nejsou nejlepšími detektivy všech dob, ale jsou roztomilí. Hlavně jsem zjistila, že fandím Pentličce. Je skvělá a všechny chlapy hravě strčí do kapsy:-). Nakonec si o nich určitě ještě něco přečtu.

16.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Úžasná a dokonalá knížka (a to sci-fi moc nemusím)!!! Nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla jsem nepříčetná pokaždé, když mě někdo od čtení tahal. Přestože je to v podstatě moderní Robinson, skvěle jsem si čtení užila. Markovi jsem celou dobu držela palce a mnohdy jsem šla spát hrozně pozdě, protože jsem chtěla vědět, jak se se svými problémy vypořádá. Doporučuji.

15.04.2017 5 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Po dočtení této knížky mnou cloumá vztek. Paní Bakerová pošpinila čistotu a nevinnost Pýchy a předsudku! Tato část obsahuje SPOILER: Nejsem přehnaně kritická. Pan Bennet by si nikdy nezačal se služkou, slečny Bennetovy nebyly rozmazlené princezny, pan Collins určitě nebyl úctyhodný chudák, pan Wickham byl sice floutek, ale pedofil určitě ne. A nakonec pan Darcy by se ke služebnictvu nechoval přezíravě. Takže i když se autorka odkazuje na Pýchu a předsudek, určitě jsem žádnou z postav díla Austenové nepoznala. Hvězdičku (polovina dát bohužel nejde) jsem dala za Sářin příběh. Na závěr bych chtěla říct, že si paní Bakerová měla vymyslet vlastní román. Určitě by to bylo zajímavější.

11.04.2017 1 z 5

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

Dost dobrá a taky drsná knížka. Po dočtení se ve mně melou rozporuplné pocity, třebaže jednání Anny a Tobiase místy neschvaluji, ani je neodsuzuji. Dostali se do situaci, kterou bych nechtěla nikdy řešit a nepřála ani nejhoršímu nepříteli. Malou Freyu jsem si oblíbila hned na začátku a celou knihu jí fandila, stejně jako Anně.

04.04.2017 5 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Tohle je naprosto skvělá knížka. Líbilo se mi střídání středověkého a současného světa, napětí hned od začátku, sympatické hlavní postavy a úžasná čtivost. Mám chuť sbalit kufry a jet objevovat jižní Francii.

02.04.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Čekala jsem něco jiného, jako oddechovka je to dobré a OBČAS se tam člověk i zasměje, ale zase tak dobré to není.

23.03.2017 2 z 5

Americká hospodyňka Americká hospodyňka Helen Ellis

Vtipné, oddechové a pohodové.

20.03.2017 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Rozhodně klobouk dolů. Knížka se četla opravdu dobře. Nicméně osobně bych fandila spíše mlokům.

19.03.2017 5 z 5