Jane.Ginger Jane.Ginger komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Nelituju ničeho je skvělá kniha, stejně tak jako všechny od této autorky. I když je velmi smutná a řeší velmi těžká témata, jsou zde i pasáže, které pobaví a romantické linky, které vezmou za srdce. Kniha řeší vztah mezi dcerou a matkou, který je velmi komplikovaný. Kamenem úrazu je zde komunikace a často jsem se chytala za hlavu a říkala si, proč si spolu prostě nepromluví.
Kniha je psaná jak z pohledu matky, tak i dcery a je také jednou z malá knih, kde mě bavil příběh z obou pohledů stejně.
Knihu mohu určitě doporučit a určitě se k ni v budoucnu vrátím :)
PS: miluju to, že má obálka oranžovou barvu :)

27.12.2020 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Velice silná kniha. Člověk si uvědomí, že to co má a bere jako samozřejmost, je pro někoho jiného nepředstavitelná svoboda a luxus. Je dobře, že kniha nevyšla jako beletrie, svědectví jednotlivých uprchlíků mě lákaly mnohem více a dokázala jsem si udělat (ačkoliv smutný) obrázek o tom, jak vypadá každodenní život v KLDR.

28.09.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Hrozný klišé, kdy od začátku víte, jak příběh dopadne, ale jako letní oddychovka na dvě odpoledne u bazénu ideální :)

13.07.2021 4 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Dojemná krásná kniha, která chytí za srdce, ale poslouží i jako skvělá oddychovka :). Hlavní postava je velmi sympatická a líbí se mi hlavně myšlenka, že každý máme svou "dobrou věc", která dokáže ovlivnit zdánlivě nepatrně ovlivnit naše životy k mnohem lepšího a že důležité je nebát se změny :)

31.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Kniha je určitě úplně jiná, než ostatní díla autorky. Měla jsem problém se začíst, ale tak od půlky jsem knihu nemohla odtrhnout. Při čtení autobiografie Verity se mi dělalo fyzicky nevolno a ani po přečtení knihy netuším na čí stranu se přiklonit.
Každopádně Colleen opět nezklamala :)

17.07.2021 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Má první kniha od této autorky a příjemně mě překvapila. Miluju i autorčin podcast a jsem zvykla na její lehce sarkastický humor, který se mi v knize velmi líbil. Kniha byla ze života, nevadilo mi ani střídání pohledu a nebe a jeho vykreslení mi přišlo velmi zajímavé :).

18.08.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Další skvělá oddychovka. Skvěle se čte, je vtipná a asi se mi i líbila ještě více než Jeho banán :). Kniha na banán navazuje a dochází tak k prolínání postav, což se mi moc líbilo.

24.07.2021 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

(SPOILER) Stejně jako všechny knihy od Colleen je i tato skvělá, i když oproti knihám Námi to končí nebo Život jedná báseň mi přišla slabší. Dělalo mi problém si k postavám najít nějaký vztah vzhledem k tomu, že byl popisován pouze jeden den v roce, ale postupem času jsem se začetla a na konci knížky jsem brečela společně s hlavními postavami :).

26.11.2021 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

První Kniha Šlehačková oblaka mi nesedla. Byla plná přeslazených frázích a ačkoliv autorku sleduju, miluju její podcast Linka, ta přeslazenost mi něčím stále vadila. Proto jsem byla vůči Karamelové džungli trochu skeptická. Marně. Druhá kniha je o dost drsnější, Tereza je zde sdílnější a každá druhá věta není o tom, jak je vše pohádkové, ale o životě a o tom, jaký často je.

24.12.2020 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Ze série určitě nejslabší kniha. Některé postavy mi přišly hrozně nesympatické (například Lilith), dialogy a vtipy jsou místy opravdu slabé a celkově na mě příběh působí hrozně kýčovitě. Po Třešničkách a Banánu, které se mi fakt líbily, docela zklamání.

04.08.2021 2 z 5

Vše, co vím o lásce Vše, co vím o lásce Dolly Alderton

I přes nudný začátek je to fajn oddychovka, která se rychle čte. Bavil mě hlavně příběh Farly. Jen jsem moc nepochopila, proč se v knize objevují různé vsuvky, jako například recepty.

14.10.2020 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Hlavní postava knihy, Lucie Pokorná, mi přišla hrozně nesympatická. Někdy mě až rozčilovala její naivita, ale i přes to si mě dokázala něčím získat. V některých pasážích jsem se přímo viděla a ačkoliv se její chování mohlo zdát občas iracionální, podobné pocity někdy prožíval asi každý z nás. Trochu mi chybělo nějaké uzavření příběhu, zajímalo by mě, jak to s Lucií bylo dále a jestli nakonec porazila její vnitřní démony. Kniha je sice smutná, ale v něčem strašlivě pravdivá...

10.09.2022 4 z 5