Janča089 Janča089 komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Líbilo se mi střídání minulosti (Emma) a současnosti (Jane), a to jak se situace opakovala a děj prolínal. Námět celé knihy byl originální, což hodnotím velmi pozitivně, četla jsem s chutí a zvědavostí dál a dál. Z toho důvodu knihu doporučuji. Avšak konec mě také zklamal a také nevím, jak to vlastně pochopit. U poslední kapitoly jsem si řekla ,,Co? To je všechno?" Dokonce jsem ještě zalistovala zpátky, jestli mi něco zásadního neuteklo..

02.06.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Pro mě mohl autor vypustit uprostřed asi 200 stran. Měla jsem pocit, že tam byly zbytečně nacpané situace, které měly knihu jen zdramatizovat, ale s hlavní zápletkou ani nesouvisely a přišly mi nepodstatné, uměle napasované do děje. Pro mě naopak věci podstatné byly málo vykreslené, konec vzal rychlý spád a bohužel mě moc nenadchnul. Čekala jsem od knihy víc.

29.05.2018 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se kniha líbila! Ideální k letnímu odpočinku na zahradě. Jen mi to pořád nesedí s těmi ukradenými penězi, nějak mi tam asi něco uniklo u Magdy (pokud by mi mohl někdo celé propojení vysvětlit, budu ráda :)). Jinak by se mi asi víc líbilo, kdyby oběhlo ještě jedno kolečko a každá postava by mohla svůj příběh ještě uzavřít/doplnit (ale právě to nejspíš cílem knihy nebylo), případně kdyby autorka napsala druhý díl :)

06.05.2018 5 z 5

Pravdu znát nemusíš Pravdu znát nemusíš Mary Higgins Clark

Knihy od této autorky čtu moc ráda, tato mě však moc nenadchla, nevrhala jsem se ke knize každou volnou chvíli jako jindy. Četla se dobře, jen mě osobně moc nezaujalo zasazení do historického konceptu a trochu se mi tentokrát pletla jména.

30.04.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Pro mě lepší než Manželé odvedle, protože nebyla tolik překombinovaná a zdála se mi tudíž i reálnější. Ale také bych to nezařazovala mezi nějaké strhující a šokující thrillery, spíše příběh s psychologicky laděnou zápletkou. Kniha se mi líbila.

12.03.2018 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Moje první knížka od této autorky a líbila se mi. Po dlouhé době jsem četla knihu od české autorky (a ne překlad z cizího jazyka) a měla jsem pocit, že je mi proto nějak blíž. Dej nebyl šokující, avšak zajímavý a určitě ne nereálný a kniha měl spád. Bavilo mě i rozdělení na časové etapy. Příjemná kniha, kterou mohu doporučit! Až ji jednou zapomenu, klidně bych si ji přečetla znovu.

24.02.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knihu jsem bohužel četla s většími přestávkami a nejspíš právě kvůli tomu, nemohu hodnotit plným počtem hvězd. Přímé řeči v knize opravdu moc nebylo, ale nevadilo mi to, díky krátkým kapitolám děj ubíhal svižně. Oceňuji originálnost příběhu! Doporučuji.

05.02.2018 4 z 5

Šarlatové kimono Šarlatové kimono Christina Courtenay

Tuto knihu bych si sama nevybrala, ale protože jsem ji dostala, pustila jsem se do čtení. Nakonec to byl příjemný a milý příběh.

14.01.2018

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Nejedná se o žádný spletitý děj mnoha postav, ale propracovaný příběh jedné ženy/jedné rodiny. Je až neuvěřitelné kam až může někdo zajít. Jak dokonale má promyšlený plán a dokáže oklamat své nejbližší i celé okolí. Příběh je o to víc šokující, že věřím tomu, že se něco takového může v reálu opravdu dít.

02.01.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první knížka od této autorky. Bála jsem se, aby to nebyl "severský krvák". Ale jde o pěkný příběh s krásným a nenásilným popisem přírody a způsobu života v dané oblasti. Líbilo se mi, že každá z postav měla nějaké své tajemství a příběh kriminální zápletky založený během vyšetřování na malých souvislostech a shodě štěstí a náhod je dle mého názoru vydařený.

29.12.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Od Cobena jsem přečetla už několik výborných knih, které byly napínavé a kde jsem byla do poslední chvíle zvědavá jak to dopadne. Většinou byl konec dalším nečekaným překvapením. Tato kniha mě ale zklamala. Přišlo mi to celé nějak překombinované a ztrácela jsem se. Konec mě nijak nezaujal (poslední detail spíš naopak ještě víc zklamal), protože jsem vlastně pořádně nevěděla o co tam jde.

11.12.2017 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Super! Potvrzuji čtivost a napínavost děje. Přečetla jsem v podstatě také na jeden zátah. Pouze na malý detail (jak Grace věděla, kolik hodin přesně uběhlo? Neměla u sebe přece hodiny, nebo ano a uniklo mi to?) byla kniha skvělá, dávám plný počet hvězd!

11.11.2017 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Dokonale promyšlený příběh do detailu a do poslední stránky!

08.10.2017 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Kniha byl opravdu trošku jiná, než ostatní od Joy, ale o to víc mě bavila. Perfektně promyšlený děj i s maličkostmi a jako obvykle nečekaný zvrat v poslední kapitole.

28.09.2017 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Knížka se mi četla dobře, děj nebyl nijak zdlouhavý nebo zbytečně natahovaný. Jeden hlavní příběh, žádné velké množství postav. Od půlky knížky se zdálo být jasné, jak to asi dopadne, ale závěr byl pro mě překvapivý. Doporučuji.

14.09.2017 4 z 5

Nic mi neprozrazuj Nic mi neprozrazuj Joy Fielding

Zase super. Na začátku byl děj trochu zdlouhavý, ale konec výborný, překvapivý. Doporučuji!

06.09.2017

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Knížka se mi líbila, ale není dobré ji moc odkládat, protože hrozí, že něco důležitého z děje nebo z postav zapomenete. Konec byl dobře promyšlený a všechny otevřené věci se ujasnily. Nic nezůstalo nevyjasněné (nebo jsem to alespoň nepostřehla), jako se to děje u některých jiných knih.

29.08.2017

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Pro mě byla knížka napínavá, četla se mi dobře, byla jsem zvědavá. Konec jsem čekala trochu jiný, moc mě zajímalo, jak Corinne vše vysvětlí a jak to bude propletené, ale i tak to bylo překvapující a nečekané.

17.08.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha byla super! Líbilo se mi, že popisovala příběh za celý život hrdinů a nejednalo se pouze o krátkou zápletku shrnutou do několika dnů. Autor píše s nadhledem a líbí se mi jeho humor! Jen také ještě věřím, že tolik nevěry snad na světe není.. Až knihu trochu zapomenu, ráda si ji přečtu znova :)

13.08.2017 5 z 5