Janča089 Janča089 komentáře u knih

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Výborná uvěřitelná česká detektivka. Čtivá, realistická, z nám blízkého (českého) prostředí. Chvilkami mě napadlo, že je skoro tak dobrá jako knihy od M. Klevisové.

15.07.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Pozitivně hodnotím originální příběh. Četlo se dobře, stránky ubíhaly, ale nějak jsem se nedokázala do toho vcítit, u něčeho bych možná měla trochu pochybnosti, zda to už není překombinované.
Konec (poslední věta) zajímavý!

25.06.2020 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Možná opravdu takový "bolavý" styl psaní, pochmurný a zároveň krásný, který v člověku něco zanechá. Stejně jako první díl Do tmy. Posledních pár řádek této knihy mě donutilo se pousmát.
Je vidět, že autorka to s českým jazykem umí.

19.06.2020 4 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Trošku pomalejší rozjezd, pak dobré, zajímavé i napínavé. MALÝ SPOILER: na konci mě Stella trochu naštvala, že musela dělat hrdinku..

12.06.2020 3 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Z této knihy jsem nebyla moc nadšená. Děj se nějak vlekl, místy jsem se přistihla, že úplně nevnímám co čtu.
Občasné sexuální poznámky nebo pravopisné chyby v deníku Annie byly podle mě zbytečné a působily na mě akorát rušivě.

31.05.2020 2 z 5

Vosí hnízda Vosí hnízda Lenka Chalupová

Zase výborná kniha od autorky. I když se také přikláním k názoru, že to nebyla zcela úplně detektivka. Oceňuji perfektně popsané a spletité lidské vztahy!
Znovu se divím, že o této autorce není více slyšet.

25.05.2020 5 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Kniha se mi líbila, ale už jsem od autorky četla knihu Chůva a ta se mi líbila víc. Možná ta situace ohledně Noaha a nakonec vlastně citlivý osud skoro všech v knize. Ale doporučuji, líbí se mi jak autorka píše.

15.05.2020 4 z 5

Náhradní řešení Náhradní řešení Val McDermid

Budu asi výjimka, ale mně se kniha nelíbila, až mě místy štvala.
Už od prvních stran jsem měla pocit, že čtu nějakou kopii R. Bryndzy (pokud tomu není naopak).
Bylo tam spoustu prázdných pasáží, že by klidně stačilo číst ob stranu a nic zásadního by mi neuniklo (ok, možná tím, že jsem nečetla předchozí díly).
Celkově mi přišlo, že je tam víc plkání o elitním týmu než děje. Napětí jsem nepostřehla žádné.
A také, proč byl tento případ už v začátku přidělen tomuto elitnímu týmu? To ihned věděli, že bude vražd více? A že tak elitní tým pořádně neprošetřil jiné možnosti a hned věděl, kdo je vrah?
Závěr mě překvapil, ano, ale ne mile.
A pak ta občasná přirovnání: "Občas potřebovala přemýšlet nahlas, házet kosti nějaké teorie do bahna a sledovat, jaký tvar by mohly vyvolat. " Nebo: "Obličej měl vyhublý a posetý hnědými stařeckými skvrnami jako jablko golden delicious ponechané příliš dlouho v mise na ovoce. "

25.04.2020 2 z 5

Neříkej mi vůbec nic Neříkej mi vůbec nic Lenka Chalupová

Příjemné čtení, ale už jsem od této autorky četla lepší.
Navíc ta obálka jak z růžové knihovny mi k příběhu vůbec nepasovala.

18.04.2020 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Jak je možné, že není o této autorce více slyšet a není více vidět?!
Vynikající kniha, chci napsat: dokonalý příběh, skvěle vykreslené postavy a jejich propojení, popis prostředí i hořká realita života..!

25.03.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Na tuto knihu jsem se těšila. Možná měla chvílemi trochu vleklejší děj, ale jinak mě bavila. Mám ráda prokládání kapitol z různých pohledů a odlišných časových linií, které do sebe následně zapadnou.
Příběh byl originální a úplný závěr pak překvapivý!

11.03.2020 5 z 5

Na jedné lodi Na jedné lodi Mary Higgins Clark

Společnost bohatých lidí na luxusní lodi, klenotnictví, historie. V tomto prostředí se odehrává dobrá kriminální zápletka. Kdyby autorka nepoužívala u všech postav také příjmení, četlo by se mi asi snáz.

22.02.2020 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Kdybych knihu nedostala, asi už bych po této autorce znovu nesáhla. Ale bylo to lepší než jsem čekala, měla jsem chuť číst dál a dozvědět se, jak bude vše pokračovat. Přesto je za mě její Manželovo tajemství stále top a další její knihy ve mě nic nezanechaly.

10.02.2020 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knihu bych si sama nevybrala, ale dostala jsem ji a pustila se do ní celkem s chutí.
Každopádně mám pocit, že pro chlapce, teenagera, je to ideální čtení. Studentský život, nějaké "lotroviny", také vzdělání a filozofické zamýšlení se, ale i vstup do světa dospělých.

27.01.2020

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Ano, v knize byly situace, kdy jsem si říkala, že by to ve skutečném životě takhle jednoduše nešlo.
Ano děj byl celkem předvídatelný.
Ale i tak jsem se těšila na každou chvíli, kdy budu moct pokračovat ve čtení.
Kniha je rozdělená na části psané jednotlivými vypravěči, což mě baví.
I přesto, že na obálce knihy je hlavní informací ztráta dítěte, kniha je zpracována jinak než ostatní knihy na toto téma, které jsem doposud četla.
Kniha byla čtivá a přečtu si od autorky i další.

22.01.2020 5 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Moc dobrá knížka. Kapitoly vyprávěné z pohledu jednotlivých postav, které byly dobře vykreslené. Příběh výborně promyšlený. Z počátku možná trochu pomalejší rozjezd, ale pak jeden zvrat a překvapení za druhým. Doporučuji.

03.01.2020 4 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

Kniha se četla dobře, zajímavý námět, líbila se mi. Ale její kniha Začátek, kterou jsem četla před touto, byla podle mě lepší.. Tato kniha ve mě moc nezanechala, už nad ní více nepřemýšlím.

12.12.2019 3 z 5

Začátek Začátek Lenka Chalupová

Moje první kniha od této autorky a hned jsem si běžela do knihovny pro další. Příběhy se mi výborně četly, byly promyšlené, napínavé (i přesto, že někdy trochu předvídatelné) a námět neotřepaný. Za mě skvělé, doporučuji!

06.12.2019 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Prvních 100 stran jsem četla s chutí a se zvědavostí, druhých 100 stran jsem čekala, že už se něco stane a posledních 100 stran jsem se těšila, až to budu mít odbyté.. Mám pocit, že byla celá kniha nějak o ničem.
A zase tolik překlepů a chyb!

28.11.2019 2 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Ano, zařazení knihy jako román sedí. První polovina byla pro mě trochu vleklá, kromě hlavní tragédie v životě Aimee bylo vše jednoduše snadné, dařilo se jí.
Ve druhé polovině už jsem se na čtení těšila a byla zvědavá. POZOR SPOILER: Došlo vlastně i k vysvětlení, proč se jí v něčem tak dařilo, např. pronájem kavárenských prostor.

Při čtení epilogu jsem zvažovala i čtvrtou hvězdičku. Ponechávám ale 3, některé maličkosti v rozhovorech a situacích mi neseděly.

A mimo příběh musím ještě napsat, že mi v této knize vadilo větší množství překlepů.
I přesto se chystám na druhý díl!

16.11.2019 3 z 5