JanaDor JanaDor komentáře u knih

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Kniha je plná překvapení. Některé jsem tušila, jiná ne. Pokud máte rádi rodinné dramata, určitě si nenechte tuto knihu ujít. Je velmi realistická a není o zamilovanosti. Je o rodině, která je postavená na lži. Nejsou to pevné základy a záleží jen na obyvatelích, jestli si svůj dům zbourají a postaví jinde nebo ho opraví.

12.09.2016 4 z 5

Vyprávěnky o zvířátkách Vyprávěnky o zvířátkách František Zacharník

Text pohádek byl někdy podán tak kostrbatě, že jsem větu přetvořila během čtení podle sebe. Dějově jsou zajímavé, ale nevyhovoval mi autorův styl vyprávění.
Mým dětem se celkově líbila a to je nejdůležitější.

10.09.2016 3 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Jsem nadšená z příběhu, který mě bavil od samého začátku a nedal mi klidu, dokud jsem se nedozvěděla, jak to vše bylo. Líbilo se mi, jakým způsobem se Tayte dobral pravdy.
Menin příběh mě dostal. Hodně jsem o něj přemýšlela. Nejvíc mě fascinovala její matka. Byla hluboce věřící katolička, která milovala víc Ježíše než své děti. Což je samozřejmě špatně. Tenhle fanatismus nechápu. Pro katolíka by měla být na prvním místě láska k bližnímu.
Knihu vřele doporučuji. Pokud máte rádi záhadné rodinné spletité příběhy o minulosti, neváhejte a běžte do ní. Jediné mínus pro mě je, že zde bylo moc vražd. Stačila by jedna pro vývoj příběhu. Ubírá to jeho reálnosti. Jinak je to skvělé vyprávění pro chvíle odpočinku.

10.09.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se četla skvěle. Můžu to potvrdit, protože jsem ji přečetla za jeden den a vydržela jsem do tří do rána, protože jsem prostě potřebovala vědět, jak to dopadne. Líbil se mi propracovaný děj, který byl plný napětí, lásky a pohádkového překvapení. Těším se na další díl. Je škoda, že bude prý až příští rok v květnu. Protože spoustu toho zapomenu a k tomu jsem moc zvědavá, jakým směrem bude příběh pokračovat.

08.09.2016 5 z 5

Drahý pane Drahý pane Mary-Louise Parker

Kniha mě moc nebavila. Někdy mi přišla zdlouhavá a text neměl žádnou vypovídající hodnotu. Prostě kdyby ten dopis vynechala, nic by se nestalo. A to se mi přihodilo na více místech v knize. Někdy jsem odstavec i přeskočila, protože mi to přišlo o ničem. Jednoduše mi kniha nepadla do noty.
Nejvíc se mi líbil poslední dopis, který byl určen otci.

07.09.2016 3 z 5

Deníky Ondřeje Sekory 1944–1945 Deníky Ondřeje Sekory 1944–1945 Ondřej Sekora

Kniha je nádherně kvalitně a dokonale s patřičnou úctou k autorovi zpracována. Když jsem si ji poprvé prohlížela, chvíli jsem na ni koukala nechápavě. Listy se mi míhaly v ruce a některé byly nerozřízlé. Na obalu jsem si přečetla, že je to schválně. Nakladatelství se rozhodlo zprostředkovat autentický zážitek rozřezávání listů stránek, aby bylo možné prohlédnout si Sekorovy ilustrace z jeho skicáře.
V knize nenajdete děsivé popisy týrání a smrti z války. Je to osobní svědectví silného charakterního muže ve velmi těžkých chvílích, kdy se svou ryzí povahou snaží pomoci udržet si zdravý rozum nejen sobě, ale i okolí.

05.09.2016 5 z 5

To budete čubrnět To budete čubrnět Romana Suchá

Je znát, že má autorka děti. V některých situacích jsem své děti úplně viděla. Text je psaný větším písmem, takže se dobře čte začínajícím čtenářům. Na každé straně je veselý obrázek. Celou knihu moc hezky ilustrovala Vendula Hegerová. Asi co druhá strana má v obrázku úkol. Úkoly jsou jednoduché, např. najdi naše červené auto, co patří do které popelnice nebo kolik perníčku zbylo na talíři. Úkolů je hodně, jejich zadání je rozsáhlé a nejvíc jsou vhodné pro předškoláky.
Kniha bavila nejen děti, ale i mě. Je poučná, milá, vtipná a dokáže zabavit.

04.09.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Opět se to dobře četlo. Bavilo mě to a ráda si přečtu další díl. Už jen ze zvědavosti, jak to dopadne. Je to příjemná oddechovka a pro ty co četli první tři díly, je to milý návrat k postavám po letech. Autorka vše dobře propracovala.
Hlavní hrdinka je na pěst, ale postupně ji to bylo dávano najevo a ona si to uvědomovala. Takže mi to nevadilo.

03.09.2016

Nejšťastnější dívka na světě Nejšťastnější dívka na světě Jessica Knoll

Kniha je velmi čtivá. Autor dokázal přenést smutek z osudu hlavní hrdinky na mě – na čtenáře. Někdy se mi ani nechtělo číst dál, protože jsem tušila, že je to špatně a že bude ještě hůř. Tajemství se odkrývá postupně, a když si myslíte, že je to vše, čeká na vás další šokující překvapení. Je příkladem, jak jsou děti kruté. Jak si neuvědomují, že moc ubližují. Kdyby stáli na druhé straně, tak by se tak nebavili. Ale to jim nedochází. Knihu doporučuji hlavně mládeži, aby pochopili, co se vše může stát z blbé srandy…. Věřím, že je chytne. Román je pro všechny, kteří se zajímají, co vše se může dít kolem nás.
Jediné mínus pro mě byla nesympatie k hlavní hrdince. Chápu ji, je mi ji líto, ale postoj, který si osvojila je absolutně jiný, než který bych já zaujala.

02.09.2016 3 z 5

Kůzlátka Kůzlátka Mária Rázusová-Martáková

Kniha je tištěna na kvalitním silnějším papíře a obsahuje nádherné ilustrace Vladimíra Krále. Je kouzelná v tom, že z každé strany je jiná pohádka – o poslušných a neposlušných kůzlátkách. Ty se potkají uprostřed knihy. Mým dětem se kniha moc líbí. Věřím, že zaujme většinu dětí. K listování vybízejí krásné obrázky, které z obyčejné pohádky dělají půvabnou knihu k darování.

01.09.2016 5 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Hrdina je příběh, ve kterém nehledejte spletitý děj, ale spíše zde naleznete city, erotiku a city. Musím říct, že na to jak to bylo nepravděpodobné, se to výborně četlo. Trochu méně se mi líbily dialogy hlavních postav. Aby to bylo živější, mohly být použity i ty věty, které si Alexa říkala v duchu, sama pro sebe. To by pak mělo správný šmrnc. Jsem cíťa a miluji, když to mezi hlavní dvojicí jiskří tak, že to cítí samotný čtenář. Zde to nebylo ono, a proto je tato kniha pro mě lepší průměr.

31.08.2016 4 z 5

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Bylo fajn, že o současnosti vyprávěla Estelle a do minulosti se ve svém vyprávění vracel Oliver. Smutek a bolest ze ztráty snoubence byl popsán přirozeně. I to, jak a co pojilo Estelle k Oliverovi. Uvědomění, že můžeme milovat několik mužů opravdově, ale jinak. Pro vášeň nebo pro jeho vědomosti. Pro mládí nebo pro jeho zkušenosti.
Líbil se mi popis rodiny, kdy rodiče brali kamarády svých dětí se samozřejmostí a Oliver byl pro ně skoro jako další syn.
Román se četl lehce a rychle. Také zde hezky byla popsána láska k výtvarnému umění a jak zaujmout mladé lidí. Jakým způsobem jim ukázat, že vyjádřit své city prostřednictvím obrazu může pomoci vyrovnat se s obtížnou životní situací jako je např. nemoc. Prostě v knize je obsaženo mnoho různých druhů lásek. Je fajn si číst o životních láskách a ještě větší fajn je ji doopravdy sdílet.

30.08.2016 4 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Román, kde v rodinném sídle figurují duchové, jsem si přečetla moc ráda.
Autorův styl je čtivý, lehký a přirozený. Podařilo se mu přesvědčit mě, že Trevor sedí vedle a vypraví jenom pro mě. Dokázal odkrýt charaktery postav a naznačit, že to není všechno a já se zvědavostí rychle četla, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Celkově se mi to moc líbilo. Mám ráda rodinné romány, která skrývají tajemství několika pokolení. Zde je to zpestřeno duchem, který nenajde klidu, pokud nesplní svůj slib. A to je navrátit přírodě, co je její.

21.08.2016 5 z 5

Tato kniha je úžasná. Vyvolala ve mně pocit štěstí ze čtení. Rozesmála mě svou bezprostředností. Dojala mě svou upřímností. Vylíčené scény jsem si přehrávala před očima a vše prožívala s obyvateli Broken Wheel. Krásně mě z ní mrazilo a já jsem si to užívala. Prostě je skvělá. Nejraději bych vám ji vnutila se slovy, že každý, kdo miluje knihy, by si ji měl přečíst. Myslím si, že větší úspěch bude mít u žen, protože nejvíc k nám mluví Sára. Sára je knihomolka, která věří, že knihy pomůžou lidem být lepší. Že každá kniha si najde svého čtenáře.
Je to pohodové, milé a vypracované vyprávění podané s vtipem a citem pro danou situaci.

17.08.2016 5 z 5

Dům žen bez mužů Dům žen bez mužů Karine Lambert

Od jedné třetiny mě kniha začala bavit a konec byl skvělý a dojemný. Styl autorky je úsečný, popisný a netypický. Zdá se, že o ději vypráví s odstupem a najednou bác a vyválí na mě nějakou citovou bombu. Prostě tato kniha potřebuje, aby se četla pomalu. Potom si čtenář vychutná zajímavé osudy šesti žen, které to neměly v životě lehké. Všimla jsem si, že autorka v textu skrývá mnoho moudrých životních rad a ty si právě uvědomíte, když budete číst text zvolna a vychutnávat si ho.

13.08.2016 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Přes všechno zlo, mě kniha vtáhla do děje a já jsem četla a četla. Autor použil krátké věty. Jeho vyjádření je stručné a úsečné. Nevadilo mi to. Dobře vystihl důležité momenty. Vyskytují se zde popisy smrti a děje z pohřebního ústavu, který Blumová vlastní. Někdy to bylo hodně morbidní, ale co se týče mrtvol, fascinovalo mě to. Nikdy jsem nepřemýšlela, jak a co se s nimi provádí, než se ukážou na pohřbu svým příbuzným v rakvi. Blumová je člověk mnoha tváří. Milující matka a manželka, která pracuje s mrtvými. Brrr. Zajímavá, nevšední osoba, jež si mě získala.

Kniha ve mně probudila spoustu otázek. Nutila mě o ní přemýšlet i v době, kdy jsem ji nečetla. Určitě ji nedoporučuji slabším povahám. Je napínavá a nevšední. Je to úplně něco jiného, ať je to ve stylu vyprávění nebo v ději. Je prostě dobrá. Opravdu dobrá.

10.08.2016 4 z 5

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Celkově z knihy dýchá rodinná a přátelská atmosféra, přestože se zde řeší opravdové problémy. Hlavní dvojce mi byla sympatická. Autorka dokázala napsat román, který se lehce čte, i když se zde píše o vážných tématech. Dala důležitost velké rodinně, která ve všech okolnostech drží při sobě. Jako protipól ukázala rodinu, která na oko funguje, ale vevnitř je rozvrácená a každý člen trpí svým způsobem.
V tomto díle se podařilo autorce skvěle vykreslit myšlenkové pochody kluka, který je závislý na alkoholu, má starosti a dokáže vše zvládnout za podpory své dívky. Příběh je střídavě vyprávěn Timem i Alicí. Dějově je kniha bohatá a správně propojena s citovým prožíváním. Pokud vás zaujala, určitě si ji přečtěte.

06.08.2016 4 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Tato kniha je určena čtenářům od 14 let. Někdy jsou zamilované příběhy tak dobře napsané, že si je s radostí přečte i člověk dříve narozený. Toto je ten případ. Vřele ji doporučuji všem, kdo mají rádi jemný, hezký, čtivý román, který není přeslazený a hlavní hrdinka je normální holka.

02.08.2016 4 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Výborně se četla. Je napsána lehce a s vtipem. Hezky jsem se u ní zasmála i dojala. Prostě mi dala vše, co má správný román o lásce mít. Hlavně měl dva perfektní hlavní hrdiny, mezi kterými to prskalo, pak jiskřilo a nakonec hořelo. Oba byli přirození, sympatičtí a tak skuteční.

01.08.2016 5 z 5

Islámskému státu na dostřel II Islámskému státu na dostřel II Lenka Klicperová

Jako celek je kniha přínosná. Opět text doprovázejí nádherné fotky ze zničující války. Autorky se vrátily na určitá místa. Rozepisují se o lidech, které potkaly při minulé návštěvě. Rozebírají i politickou situaci, která je v zemi velmi složitá. Doporučuji těm, kdo se zajímají o tuto problematiku. Když vezmu, co se děje nyní v Německu a v Evropě, tak se to týká nás všech. Opravdu si nejste nikde jisti. Lépe na to nemyslet a brát to tak, že co se má stát, to se stane. Jsem ráda, že v Sýrii někdo zůstal a bojuje proti fanatismu obrovských rozměrů. Je mi líto, že velké světové mocnosti se snaží tak málo. Mohli by více, jenže i za tímto jsou politické čachry.

28.07.2016 5 z 5