Jana512 Jana512 komentáře u knih

Tajemství růžence světla Tajemství růžence světla Václav Hejčl

Tento růženec napomáhá hlouběji se ponořit do tajemství desátku, protože ke každému Zdrávasu každého tajemství je uvedena myšlenka. Sešitek zdobí krásné ilustrace Evy Skořepové.

29.10.2021 5 z 5

Z celého srdce - O ThDr. Antonínu Šuránkovi Z celého srdce - O ThDr. Antonínu Šuránkovi Alois Kotek

Vzpomínky na kněze, profesora a spirituála kněžského semináře, i dělníka a vězně Antonína Šuránka sestavil jeho někdejší bohoslovec s velké vděčnosti za jeho životní příklad. Byl velmi pokorný, vděčný. Známý svou velkou úctou ke svému patronovi . sv. Antonínovi, opravoval poutní místo za svou rodnou obcí na Hoře sv. Antoníka na Blatnické Hoře.

29.10.2021 4 z 5

Novéna k blahoslavenému Karlovi Rakouskému Novéna k blahoslavenému Karlovi Rakouskému neznámý - neuveden

Novéna k bl. Karlu Rakouskému na začátku popisuje jeho nelehký život, početnou rodinku a jeho nemoc a úmrtí ve vyhnanství. Vše statečně nesl za země, které mu patřily a k nimž patří i naše vlast, kterou jsem mu svěřovala v jejich současných potřebách,

29.10.2021 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krásný a dojemný příběh. V dnešní době neúplných rodin je skvělým důkazem, jak člověk potřebuje vyrůstat ve zdravém prostředí, jak touží opuštěné dítě po lásce, a co upřímná láska dokáže i ve zklamaném člověku způsobit.

28.10.2021 5 z 5

Ty jsi kněz navěky Ty jsi kněz navěky Zdeněk Jančařík

Kniha je rozhovorem s pamětnicí a členkou skryté církve na Moravě, kterou vedl Felix Maria Davídek. Situace v té době v církvi byla neutěšená v tom směru, že byla sledována státem a byla v nesvobodě. Davídek, kněz, který byl tajně vysvěcen na biskupa, pokládal za nutnost, aby existovala žena, která bude plnit službu kněžskou, pro ty ženy, které se dostaly do vězení, a tímto úkolem zhostil paní Ludmilu Javorovou. Ta se dostala do nelehké situace, a své poslání mohla vykonávat skrytě a vedena podle svého svědomí. Všechnu svou důvěru vkládala do Boha, který ji dával sílu. I toto jsou důsledky let, které církvi nepřály, ale Bůh si lidi, vede i přes obtíže.

27.10.2021 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi moc líbila. Cítila jsem s hlavní hrdinkou Animant a přála jí, aby vše zvládla a myslím, že se jí to povedlo. Vychutnávala jsem si i prostředí knihovny, kde jsem jednu dobu měla každodenní přístup na pracovišti.

26.10.2021 5 z 5

Papež Jan XXIII. Papež Jan XXIII. Domenico Agasso

V útlé knížce je ukázáno veliké srdce papeže, který nejen chtěl dnešnímu člověku usnadnit přístup k pravdám víry, když zahájil II. Vatikánský koncil, ale také hledal sblížení všech náboženství a v běžném životě ke každému měl otcovský vztah.
Na zahájení II. Vat. koncilu měl promluvu k všem, kteří se sešli na svatopetrském náměstí. Bylo to 11. října 1962 podvečer, kdy řekl: "Končím tím, že vám žehnám... Až se vrátíte domů, najdete tam děti, pohlaďte svoje drahé potomky a řekněte jim: "Tohle pohlazení je od papeže." Setkáte se také se slzami, které je třeba setřít z tváře, řekněte pár slov na povzbuzenou: papež je s námi, zejména v hodinách smutku a hořkosti. A všichni společně si projevujme lásku: když zpíváme, když vzdycháme, když pláčeme, buďme při tom plni důvěry v Krista, který nám naslouchá a který nám pomáhá, abychom mohli pokračovat v našem životním putování."

22.10.2021 5 z 5

Jako rozlámaný chléb Jako rozlámaný chléb Peter G. van Breemen

Autor, P. Peter G., doktor atomové fyziky, se nás snaží uvést do vztahu s Bohem i lidmi prostřednictvím Písma, kdy nás ujišťuje o Boží lásce, která nás stvořila a chce nás učinit šťastnými, nejen ve věčnosti, ale už zde v životě. Ano, zažijeme vnitřní pokoj, když se snažíme den ode dne skrze okolnosti života poznat, co Bůh od nás chce. Když to plníme, i přes těžkosti, které jsou v životě každého člověka, pocítíme pokoj a radost.

19.10.2021 5 z 5

Za odvahu konat dobro Za odvahu konat dobro Anna Penna

Drobná publikace s milými radami pro každý den, dodává odvahu přijat vše, co den přinese s důvěrou, jako radí zkušený a všemi oblíbený nejen ve své době, papež Jan XXIII. Doporučuji!

19.10.2021 5 z 5

Tvé misie budou na severu Tvé misie budou na severu Jaroslav Kopecký

Životopis kandidáta blahořečení, prvního českého salesiána, nám dává nahlédnout na náročný, a přesto dobře prožitý život, prostého chlapce, který svou houževnatostí dosáhl odpovědného úkolu, který dokázal naplnit.

07.10.2021 5 z 5

Chci, abys byl Chci, abys byl Tomáš Halík

Kniha, zajímavá svým názvem i obsahem. Autor upozorňuje, že nejdůležitější v životě je láska - láska K Bohu a v něm k člověku. V jedné kapitole knihy vysvětluje citát: Strach nemá v lásce místo. - Strach nemusíme mít, pokud žijeme s Bohem. Ale pro náš život s Bohem je třeba bázeň před Ním a úcta. To je na místě. Bůh nás přesahuje a v lásce nám vychází vstříc a říká: Chci, abys byl. Abys byl věčně - na tom záleží dnes, každý den. To nás má vést k vděčnosti a lásce k lidem, kterou se osvědčuje naše láska k Bohu. Kniha vede k zamyšlení a burcuje k jednání.

05.10.2021 4 z 5

I když děj knihy je často plný zla a bolestí, hlavní hrdina Sinuhet, jako lékař, se snaží mírnit bolesti a protože svou " lékařskou praxi" se snaží rozšiřovat cestováním, tak nás uvádí do nejstarších vyspělých civilizací. Bohužel, donucen musel posloužit v zájmu vlády, svými schopnostmi, ač nerad. Kniha je tak vyznáním, co prožil a obohacující, o místech a situacích, které pečlivě nashromáždil.

03.10.2021

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pochmurné vylíčení osudu potulného krysaře, který ve zlobě, že od města nedostal finanční odměnu, zlem splácí lidem, ať již dívce, která se zklamaná utopila, tak i obyvatelům, když on sám nešťastný, svou hrou na píšťalku, kterou zničil krysy, podle pověsti stáhne i obyvatele do propasti. Zachrání se jen nevinní - slabomyslný rybář, který najde kojnou pro opuštěné dítě. Zlo plodí zlo a není radno se do něj zaplétat.

28.09.2021 4 z 5

Otec Špidlík mezi námi: Humoresky Otec Špidlík mezi námi: Humoresky Michal Altrichter

Kardinál Tomáš Špidlík může být naší chloubou. Pohyboval se ve světě jako znalec jazyků, kultur a spiritualit. Přitom velmi pozorný ke každému člověku. V tomto útlém svazku nás autor přesvědčuje, jak byl lidský a sám nenáročný.

24.09.2021 5 z 5

Duchovní obnova s Aničkou Duchovní obnova s Aničkou Jan Graubner

Anička Zelíková, dívenka z moravské vesnice Napajedla, navštěvovala mateřskou, obecnou i měšťanskou školu "Ludmila", kterou vedly sestry svatého Kříže. Anička byla duchovně velmi zralá, a proto dokázala statečně přinášet menší i větší oběti za záchranu lidských duší. Přijímá odevzdaně i smrtelné onemocnění a ve věku 17 let umírá. Svým statečným životem ukazuje na sílu křesťanské víry i v utrpení z její poslední fotografie den před smrtí, kde se usmívá, vyzařuje vnitřní štěstí.

23.09.2021 5 z 5

Obdivuji fantazii autora, který pobaví dospělé i děti. Nečekala jsem takový děj. Ale nahlédla jsem tak do smýšleného světa, plného dobrodružství. Myslím, že vykonstruovat takový děj není nic snadného. Pěkný vztah vnuka k dědovi i vztahy, kdy si vzájemně pomáhají děti, nás mohou povzbudit i v reálném světě.

23.09.2021 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Děj, který se odehrává v knize a na který vzpomíná hlavní hrdina po mnoha letech, je hodně zvláštní a jistě vymyšlený pro vzrušení čtenáře. Pokud by někdo něco podobného prožil, asi by jej to více poznamenalo. Nebo byli lidé v té době "odolnější" na styk s nadpřirozeným zlem? Jistě četba je napínavá, ale mně připadal život ženy v černém tragický, protože její duše neměla klidu, hledala duchovní pomoc. Že by to ve staré Anglii neuměli? Jistě je to příběh k pobavení a vzrušení, ale i k poučení. Je třeba pamatovat na živé i zemřelé rodu, aby došli klidu.

19.09.2021 3 z 5

Matka Boží: Tři mariánské modlitby Matka Boží: Tři mariánské modlitby Tomáš Špidlík

Kardinál Špidlík nás mistrovským způsobem vtahuje do tří nejznámějších modliteb k Panně Marii. Obohacuje je bohatými znalostmi pravoslavné církve, která má řadu ikon, vztahujícími se k těmto modlitbám. Rozšiřuje tak naše poznání svými znalostmi z východní církve.

19.09.2021 5 z 5

Zázraky Jana Pavla II. Zázraky Jana Pavla II. Pawel Zuchniewicz

Jan Pavel II. byl za svého pontifikátu velmi oblíbeným a vyhledávaným pomocníkem v těžkých situacích. Dokázal druhým naslouchat a žádného nezklamal, o každého měl zájmem. Nejčastěji se na něj obraceli lidé v bezvýchodných situacích. Z vděčností za jeho pomoc, při příležitosti jeho nedožitých 100. narozenin, vznikla kniha, z kauz k jeho svatořečení, která ukazuje, jak pomáhal a stále pomáhá!

12.09.2021 5 z 5

"Všechna zřídla mé spásy jsou v tobě" - Eucharistie, pramen života a poslání církve "Všechna zřídla mé spásy jsou v tobě" - Eucharistie, pramen života a poslání církve kolektiv autorů

Maďarsko, které má hluboké kořeny v křesťanství, pořádá ve své zemi církevní událost, která poukazuje na úlohu eucharistie v křesťanském životě. Krásná myšlenka, která mě obohatila spočívá v tom, že v této svátosti zůstává Ježíš s námi a pro nás, aby nás provázel ve všech našich životních událostech a byl stále s námi. Proto také: "Všechna zřídla mé spásy jsou v Tobě!"

11.09.2021 5 z 5