Papež Jan XXIII.

Jan XXIII., který zemřel 3. června 1963, patří k nejoblíbenějším papežům posledních staletí. Dokázal s moudrostí a prostotou promlouvat k srdcím věřících i nevěřících. Jeho učení, gesta i slova, ale i humorné historky z jeho života jsou dodnes v živé paměti těch, kdo ho zažili na svatopetrském stolci, je však o nich třeba vyprávět také dalším generacím. Ne náhodou se o tuto životopisnou knihu zasloužili svornou prací dědeček a vnuk, tedy pamětník Jana XXIII. a představitel současné generace, která zná tohoto velkého muže církve jen z vyprávění. Kniha obsahuje také autentické znění jeho slavné "Řeči za svitu Měsíce", jíž si získal srdce Římanů. Ti mu dodnes neřeknou jinak než "il Papa Buono" (dobrotivý papež)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202547/papez-jan-xxiii-202547.jpg 4.52
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Papa Giovanni XXIII

Kniha Papež Jan XXIII.

Jana512

V útlé knížce je ukázáno veliké srdce papeže, který nejen chtěl dnešnímu člověku usnadnit přístup k pravdám víry, když zahájil II. Vatikánský koncil, ale také hledal sblížení všech náboženství a v běžném životě ke každému měl otcovský vztah.
Na zahájení II. Vat. koncilu měl promluvu k všem, kteří se sešli na svatopetrském náměstí. Bylo to 11. října 1962 podvečer, kdy řekl: "Končím tím, že vám žehnám. ... Až se vrátíte domů, najdete tam děti, pohlaďte svoje drahé potomky a řekněte jim: "Tohle pohlazení je od papeže." Setkáte se také se slzami, které je třeba setřít z tváře, řekněte pár slov na povzbuzenou: papež je s námi, zejména v hodinách smutku a hořkosti. A všichni společně si projevujme lásku: když zpíváme, když vzdycháme, když pláčeme, buďme při tom plni důvěry v Krista, který nám nasouchá a který nám pomáhá, abychom mohli pokračovat v našem životím putování."