jana.hud jana.hud komentáře u knih

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Odloženo na straně 49, nechci se s knihou trápit, tak jako s Vegetariánkou.
Druhou hvězdu dávám diky prologu s informacemi o povstání.
Jak ja se na knihu těšila a prostě ne, tuto spisovatelku a jeji styl psaní nedokážu zkousnout.

05.05.2023 2 z 5

Třináct tisíc dní Třináct tisíc dní Tomáš Hajzler

Kniha mi vůbec nesedla, odkládáme nedočtenou. A to jsem si dala pár dní odstup a zkusila ji číst znova. Ale jednotlivé příběhy, kde autor přeskakuje z jednoho tématu na druhé a z jednoho místa na jiné...to není nic pro mne. Raději svůj čas využijí na čtení pro mne něčeho kvalitnějšího.

07.02.2022 odpad!

World Marathon Majors: Moje cesta World Marathon Majors: Moje cesta Lenka Kubková

Po prvních maratonech jsem se bála, že kniha bude stále stejná a přestane mne bavit. Nebylo tomu tak, i když v kuse jsem ji nečetla, závody jsme si dávkovala.
Pro mne zajímavý pohled na trénink maratonské závodnice, i představení rituály.
Bonusem bylo,že Lenka běhá i na místech, kde běhám já...jen proti ní daleko pomaleji a kratší vzdálenosti.
Lenko gratuluji ke všem závodům. Vám i vašemu skvělému fanouškovi,parťákovi a manželovi. Je úžasné mít takovou oporu jako je vaše rodina.

05.08.2021 4 z 5

Benátčan Benátčan David Weiss

Kniha byla zajímavá, to ano.
Ale jako i jiní jsem si ji musela dávkovat po částech nebo si dát den či dva pauzu, jinak tam už na mne bylo moc jmen a hlavně názvu obrazu.
I tak jsem ráda, že se ke mně dostala a rozšířila jsem si nenásilnou formou obzory.

12.03.2021 3 z 5

Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Hlas a dech čínské zpěvačky Feng-yün Song Pavlína Brzáková

Kniha se ke mně dostala asi v nevhodné době pro toto téma - nedočteno.
První část jsem přečetla, ale tou druhou jsem se prostě neprokousala.

03.06.2019 2 z 5

S kamerou kolem světa za 59 let S kamerou kolem světa za 59 let Jiří Havel

Kniha plná nádherných fotografií nad kterou se v mládí krásně snilo.

23.05.2018 4 z 5

Chile Chile Sara Wheeler

Knížka byla zajímavá tím, že se člověk se dozveděl pro něj nové věci o ne moc známé zemi....ale čtení mi neubíhalo,jak bych si představovala. Nedokázala jsem jí číst delší čas, musela jsem si dávat přestávky, historické reálie se četli ještě hůře než příběh o putování a moc do příběhu nezapadali.
Mnohokrát jsem si říkala,že by určitý úsek cesty chtěl delší prpracování a ne jen zmímku o cestě tam, setkání s domorodcem a zase popis cesty zpět do většího místa.

04.08.2016 3 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Má první kniha od tohoto autora a ano, líbila se mi. Děj má spád a musíte číst dál a dál, dokud nevíte, jak to dopadne.

08.03.2016 4 z 5

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Durrell opět nezklamal a pobavil. Jak povídky nečtu,tak u tohoto spisovatele se vyplatí udělat výjimků. Nejvíc mně zaujala hororová povídka Zrcadlo.

29.02.2016 4 z 5

Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Kuchařka ze Svatojánu 2 - Zahrada na talíři Eva Francová

Krásně udělaná kuchařka s vynikajícími recepty, nádhernými texty a ilustracemi.
Sice sleduji blog i Facebook paní Francové,ale kniha je kniha. Vyzkoušeno už nekolik receptů z prvního i druhého dílu a pokojenost s nimi.

25.01.2016 5 z 5

Nejsevernější lékař Nejsevernější lékař Aage Gilberg

K této knize jsme se dostala úplně náhodou někdy v 15ti letech. A moc se mi líbila, protože byla plná nedostižného dobrodružství z dalekého kraje, který jsem hned hledala na mapě.
Do teď si pamatuji,jak mi byla zima, když jsem četla o tom, že autorovi s manželkou v místnosti,kde spí, přes noc zamrzá voda na umytí.
Ráda bych si knihu v budoucnu znova přečetla, abych zjistila,jak na mě zapůsobí v dospělém věku.

05.11.2015 5 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Obdivuhodné výkony, sympatický hrdina....prostě skvělá a inspirativní knížka!

Přesně tak "Někdy prostě musíš" - i já to toto heslo zařadila do života.

03.02.2015 5 z 5

S malířem kolem světa S malířem kolem světa Josef Šubrt

Nad touto knížkou a Altasem světa jsem v dětsví strávila hodiny a hodiny a snila o tom kam všude se jednou podívám. Nádherně ilustrovaná.

28.11.2014 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Prvních pár stránek nic moc....ale pak už zajímavé, napínavé a čtivé...Líbila se mi víc jak Šifra mistra Leonarda.

20.10.2014 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

První kniha tohoto stylu kterou jsem četla a mohu jí dál jen doporučit. Zaujala mně a určitě se k ní budu vracet.

13.05.2014 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Moc hezká knížka. Dokázala mně vtáhnout do děje a nechtělo se mi ji odkládat dokud nebyla přečtená.

06.02.2014 5 z 5

Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Jóga pro skutečný život: metoda kundaliní Maya Fiennes

Vynikající kniha, pro mne zatím nejlepší v tomto směru, co jsem četla.
Je napsaná přehledně, krásně graficky zpracovaná a doplněna fotkami všech cviků o kterých se autorka zmiňuje.
Knihu mam z knihovny půjčenou zatím tyden, prolistovala jsem ji a teď ji postupně denně počítám a zkouším cviky i mantry (na YouTube je lze najít přímo autorky a zpívat s ní).

26.07.2023 5 z 5

Můj život s koňmi Můj život s koňmi Monty Roberts

Půjdu proti proudu - mně kniha zklamala.
Byla nudná, vyprávění mi přišla hodně podobná, takže mi to přišlo jako když čtu příběhy pořád do kola.
Do čtení jsem se musela nutit a nakonec jsem to ve 2/3 knihy vzdala.

05.09.2018 2 z 5

Zloděj luridia Zloděj luridia Bobbie Peers

Přečetla jsem ji na žádost dcery, aby měla s kým konzultovat text do čtenářského deníku a byla jsem mile překvapená, jak je to výborná a čtivá knížka.

19.06.2017 5 z 5

Jedlé rostliny z přírody Jedlé rostliny z přírody Dagmar Lánská

Tato kniha je moc fajn, každou chvíli jsem v ní listovala a konzultovala s ní postřehy z přírody.
Jediné mínus - byla půjčená z knihovny.

06.06.2017 5 z 5