jan7940 jan7940 komentáře u knih

Azhareida - Bitva o Gelidor Azhareida - Bitva o Gelidor Tomáš Petrásek

Zajímavé dějové pozadí, neznámý svět, tajemný nepřítel. Oproti tomu krize mezi stránkami cca 140 až 200, kdy jsem chtěl knihu už odložit, protože se jen mluvilo a mluvilo, žádná akce, docela nuda. Jsem však rád, že jsem krizi překonal a knihu neodložil. Jde o inteligentní, komplexní sci-fi příběh, který se člověku zaryje hluboko pod kůži a věřím, že na knihu budu vzpomínat i za několik let.

24.04.2023 4 z 5

Fotografická škola Bryana Petersona Fotografická škola Bryana Petersona Bryan L. Peterson

Myslím, že v knize najde něco přínosného i člověk, který fotí již delší dobu, minimálně ve smyslu přemýšlení o své vlastní fotografii a přístupu k ní.
Dějové popisky u fotografií nevadí, právě naopak - dávají fotografiím tolik potřebný kontext.

24.11.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Přečteno jedním dechem.

26.09.2022 5 z 5

Krásná a informativní kniha, po které bohužel běžný konzument nejspíš nesáhne.

26.09.2022 5 z 5

Válka o Řecko: Sparťané proti Athéňanům Válka o Řecko: Sparťané proti Athéňanům Michal Habaj

Dobře napsaná kniha, vhodná i pro čtenáře, kteří mají v Řecké historii velké mezery. Škoda jen, že při čtení člověk potřebuje mapu, alespoň já měl často problém se zeměpisným zasazením jednotlivých událostí. Vzhledem k seznamu použité literatury a informací v knize obsažených, mají autoři můj obdiv za to, jaké dílo jejich úsilím vzniklo.

20.08.2022 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Poctivé, inteligentní sci-fi, jehož čtení jsem si fakt užíval.

03.05.2022 5 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

(SPOILER) Nebylo to špatné, autor svou prvotinou příjemně překvapil, kniha se dobře četla, byť poněkud hořký dojem ve mne zanechaly některé nezodpovězené otázky, například kdo měl zájem o neúspěch mise Destiny, proč lodní AI nechala Marka vykonat jeho poslední plán, proč si mimozemšťané za ty roky neopravili loď... Autor by měl také zapracovat na vyprávění v "ich" formě, časté opakování slova "jsem" bije do očí. Jsou to však jen drobná negativa a rád si přečtu i druhý díl, neboť jsem zvědavý na další příběh.

01.04.2022 4 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

Svižná a povedená kniha, opět posouvá dál vědomosti získané z universa autora. Čekání na další díl bude dlouhé a těžké.

01.04.2022 5 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Začátek trochu pomalejší, ale jinak je to ta stará dobrá kniha z Arkádie, nesrovnatelně lepší než předchozí Reparátor.

01.03.2022 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Velmi svižná a chytlavá kniha, její čtení jsem si opravdu užíval.

14.02.2022 5 z 5

Příběhy pilota Pirxe Příběhy pilota Pirxe Stanisław Lem

Nevím no, číst to před třiceti lety, dal bych asi plný počet, jenže v dnešní době jsou povídky již notně technicky zastaralé, knihu jsem nedočetl. A je mi to líto, potenciál v knize je.

14.02.2022

Naše planeta Naše planeta Alastair Fothergill

Nádherná kniha.

14.02.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Velice svižná a povedená kniha, u níž nesouhlasím s názorem některých, že se jedná o slabší díl, právě naopak. Oceňuji i vtipné hlášky, které Kristýna umí.

20.12.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Povinná literatura pro všechny, kteří pořád remcají, jak se mají špatně a jsou jim brána jejich práva.

02.01.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Kniha nezklamala, bylo to fajn čtení.

09.11.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Stále aktuální kritika konzumní společnosti a touhy lidí dobrovolně zavírat oči před věcmi, které jsou obvykle nepříjemné a kazí večerní pohodu u televize.

07.11.2020 5 z 5

Ilustrovaný muž Ilustrovaný muž Ray Bradbury (p)

Některé povídky skvělé, tři čtyři jsem musel přeskočit, tolik mě nebavily.

07.11.2020 3 z 5

Nepřemožitelný Nepřemožitelný Stanisław Lem

Pominu-li dnes již zastaralé rakety, létající talíře a chlebíčky, Nepřemožitelný je skvělou knihou s dobře stavěným příběhem o odhalování tajemství neprobádané planety a boji s nekonvenčním nepřítelem.

25.09.2020 5 z 5

První nacista: Erich Ludendorff - Muž, jenž Hitlerovi vydláždil cestu k moci První nacista: Erich Ludendorff - Muž, jenž Hitlerovi vydláždil cestu k moci Will Brownell

Vesměs souhlasím s recenzí uživatele trautenberk. Jen doplním, že je na knize znát "americká ruka" autora - evropští historici píší trochu jiným způsobem, avšak po přečtení jsem měl z knihy poměrně dobrý pocit a nenašel jsem na ní nic vyloženě špatného.

12.05.2020 4 z 5

Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Julia Boyd

Nedočteno. Kniha mi nějak nesedla... a z mého pohledu to bylo takové čtení o ničem.

17.04.2020