jan14s jan14s komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Dějově nic extrémně zajímavého, ale způsob jakým je kniha napsaná, mě pohltil.

21.03.2017 5 z 5

42: Dělej co Tě baví! 42: Dělej co Tě baví! Mikoláš Tuček

Tato kniha mi dala vcelku zabrat. Ne že by byla špatně napsaná a vlastně ani nevím proč jsem ji četl tak dlouho. Možná to bylo autorovým častým odbočováním. Byla by kniha lepší, kdyby tak napsaná nebyla? Možná ano, ale rozhodně by to nebyl Mikoláš tak jak ho známe a jak ho máme rádi.
Jako celek je kniha super, jedinou kapitolu, kterou jsem přeskočil byla o fotbale, který jde absolutně mimo mě. Aby jste si nemysleli, měl jsem snahu ji přečíst. Nicméně jsem byl úplně mimo. Ostatní kapitoly byly více než zajímavé, kolikrát mě napadlo, jek je možné aby jeden člověk měl tolik zážitků, až jsem chvílemi pociťoval i lehkou závist.
Nezbývá než se řídit autorovou radou a dělat to co mě baví. Pokud se mi podaří zažít jen polovinu toho co Mikolášovi, tak budu považovat svůj život za opravdu zajímavý.
Aby jste nebyli zmatení, tři hvězdy jsou za knihu jako takovou, za styl psaní a formu vyprávění. Co se týče autorových zážitků, povahy a přístupu k životu, tak to je rozhodně za 5 hvězd.

20.02.2024 3 z 5

Kletba Kletba Charles Soule

Další skvělý komiks od Mighty Boys. Kvalita provedení je opět na vynikající úrovni, stejně jako u všech jejich předchozích děl. Co se týče samotného komiksu, barvy a kresba přesně odpovídají mému vkusu. Z tohoto důvodu musím hlavně vyzdvihnout záporáka, který je vážně povedený. Děj je v první polovině komiksu spíše průměrný, ne že by nebyl zajímavý, ale úplně mě neuchvátil. Zato druhá část už nabírá na obrátkách a čím víc se dozvídáte o Dutosvětě, ze kterého pochází hlavní postava, tím více mě děj pohlcoval. Celkově se jedná o skvělé čtení.

08.12.2023 4 z 5

Poslání Temného rytíře: Kniha třetí Poslání Temného rytíře: Kniha třetí Alan Grant

Ze čtení jsem měl, po přečtení předchozího dílu, obavy. Zbytečně. Děj se vrací k Bruci Wayneovi a nabírá ty správné obrátky. Přestože se zde Batman skoro neobjeví, není to vůbec na škodu. Nejvíce mě dostal konec, který krásně zapadá do příběhů o Temném rytíři.

27.11.2023 4 z 5

Poslání Temného rytíře: Kniha druhá Poslání Temného rytíře: Kniha druhá Alan Grant

Tak tento díl mě moc neoslovil. Jean-Paul Valley mi jako Batman nesedí, i když byl nejspíše záměr, aby byl oproti Bruci Waneovi odlišný. Nicméně i s hrdinou, který vám není sympatický, se dá pracovat. Problém je v tom, že i jeho protivníci jsou dost nezajímaví a děj mě také neoslovil.

27.11.2023 2 z 5

Šváby Šváby Jo Nesbø

Kriminálek zatím nemám moc načtených, takže nemohu srovnávat. Tento díl mi přišel čtivější než ten předchozí. Děj se nikde nevlekl, ke konci do sebe vše zapadalo. Líbilo se mi, že si až do konce nejste úplně jistí kdo je vrahem. Celkově to byla pro mě příjemná četba a těším se, až dočtu zbytek.

26.10.2023 3 z 5

Batman vs. Robin Batman vs. Robin Grant Morrison

Příběhově nemám asi co vytknout. Londýn nám na chvíli vystřídá Gothem, což je příjemná změna prostředí. V příběhu je i několik překvapení. Celkově se mi tento díl velmi líbil. Jediné co musím vytknout, je způsob jakým De Agostini příběhy vydává. To, že jednou dostaneme komiks z novodobé historie Batmana a příště máme jiný z jeho začátku, mi ani tak nevadí. Nicméně tyto komiksy, které utvářejí nějaký ucelený příběh by mohli vydávat popořadě. První dostaneme komiks, kde je Batman již znovuzrozený po své smrti, pak tento kde je mrtvý a přitom stále netušíme jak umřel. To mi přijde poněkud nešťastné.

13.06.2022 4 z 5

Perla Perla Peter J. Tomasi

Zbytečné psát komentář, jelikož kolegové, kteří napsali hodnocení přede mnou, shrnuli vše co je potřebné a více netřeba doplňovat. Hlavně souhlasím s hroubkem ohledně obálky, je vážně parádní.

27.04.2022 4 z 5

Batman znovuzrozený Batman znovuzrozený Grant Morrison

Trochu škoda, že De Agostini nevydává příběhy chronologicky, takto mi to přišlo takové nemasné, neslané. Možná kdybych měl více informací, hodnotil bych jinak. Bruce Wayne je mrtev a máme nového Batmana, proč ne, přece jen nikdo nežije věčně. Nový Batman ještě hledá jak být tím pravým Temným Rytířem. Robin je divoký, drzý a neposlušný, tak jako spousta desetiletých. Super, líbí se mi to. Pořád ještě není jisté jestli zůstane na straně dobra. Může se to ještě hodně zamotat, nicméně doufám v jeho zůstání na "světlé straně". Celkově mi tento díl přišel slabší. Kresba také nic moc, některé obličeje vypadali občas spíše komicky než děsivě a občas jsem měl problém poznat co se děje.

28.02.2022 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Hry o trůny jsem zatím nečetl, nemám rád nedokončené série. Nicméně po této knížce nejspíše změním názor. Jedná se totiž o jednu z nejlepších knížek jaké jsem četl. Možná za to trochu může nostalgie, kdy jsem jako kluk toužil být rytířem a chránit slabé. To jsem v těchto povídkách přesně našel, snad poslední rytíř v Západozemí, který nezapomněl na svoji přísahu. Což o to, takových příběhů jistě existuje spousty, ale způsob Martinova psaní mi velmi sedl. Od knihy jsem se pomalu nedokázal odtrhnout. Popisy, kdy Dunk vyjíždí na koni, vstříc svému soupeři v klání, mě pohltily tak, že jsem nevnímal nic kolem sebe. Marně vzpomínám, kdy naposledy se mi něco podobného při čtení knížky stalo. Doufám, že Martin na sera Duncana vysokého nezapomněl a napíše o něm další povídky, přece jen je jeho příběh ještě také nedokončený.

09.02.2022 5 z 5

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

V této knize jde znát jak se Lovecraft spisovatelsky posunul. Většina povídek byla skvělá, nicméně je pro mě předchozí sbírka celkově o něco lepší, přestože nejlepší povídky má tato. Jediná vada, na snad všech dílech je, že hlavní postava vypraví své zážitky zpětně. Je tedy jasné, že přežije. Nebo naopak o hlavní postavě vypráví někdo jiný a smrt hlavní postavy je tedy jasná. Pokud to rovnou není na začátku hned řečené. Trošku to ubírá na napětí. Občas se děj dá dopředu odhadnou, nicméně i tak jsou zde zvraty, které jsem nečekal. Po přečtení všech spisů musím říct, že jsem si Lovecrafta zamiloval, nově patří mezi mé nejoblíbenější autory. Škoda jen, že jich není více.

11.01.2022 5 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

S komiksy od DC nemám moc velkou, prakticky žádnou, zkušenost. Tento jsem dostal darem od kamaráda a musím říci, na rozdíl od většiny komentářů, že mě přišel úvod do nového světa DC jako povedený. Samozřejmě souhlasím s tím, že je to zmatenější, nemůžete však od prvního dílu čekat kompletní vysvětlení všeho. Předpokládám, že po přečtení více dílů, se začne utvářet ucelenější obraz kompletního příběhu, kdy i části, které jsou teď matoucí, začnou dávat smysl. Odkazy na předešlé díly, které jsem nečetl, beru pouze jako doplněk, jelikož se v důsledku události v tomto příběhu nikdy nestaly a nejsou pro další děj důležité. Viděl bych je spíše jako bonus pro dlouhodobější čtenáře.
Vysvětlivky bych spíše než na konec, uvedl pod čarou na dané stránce ke které se vztahují, obzvláště když nejsou stránky číslované.

30.09.2020 4 z 5

Smrt je mi v patách Smrt je mi v patách Ed Brubaker

Ze začátku bylo obtížné se orientovat, která část příběhu se zrovna odehrává, což by mohlo někoho odradit. To by byla chyba. Napínavý a tajemný příběh, který bych dříve od komiksů nečekal. Čím více jich mám, ale přečteno, tím více jsem přesvědčen, že se také řadí k předním dílům literatury.

19.08.2020 5 z 5

Americký upír Americký upír Stephen King

Můj komentář se nebude lišit od většiny ostatních. Jde vidět, že spousta z nás toužila po příbězích o upírech ze staré školy a konečně jsme se dočkali.

19.08.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Jedním slovem vynikající. Nejvíce mě uchvátilo grafické zpracování a barevné provedení. Příběh je originální, přece jen kdy jste slyšeli o malé holčičce, která vybíjí pohádkovou říši. Nicméně mi přišlo, že úplně nevyužil svůj potenciál. Pokud hledáte něco na odlehčení a pobavení, je to příběh přesně pro vás.

26.05.2020 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Tady je hodnocení poněkud složitější, začátek mi přišel velmi chytlavý, ale postupně se s toho stal předvídatelný, opakující se vzor. Letíme zabít vetřelce, tak tak přežijeme, vrátíme se do bezpečí aby jsme zjistili, že bezpečí to vůbec není, tak tak to přežijeme a tak dál. Chybělo mi tam napětí, které je, alespoň pro mne, u vetřelce typické. Vetřelci, když se v ději objevili, byly vcelku snadno zabití a chvílemi padali jak mouchy. O hlavní hrdiny jsem snad neměl ani jednou strach. Občasná romantická splanutí, byla spíše úsměvná i když jedno z nich mělo opravdu zajímavý potencionál, bohužel dle mě ale nevyužitý. Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale od vetřelce jsem čekal něco méně akčního a více napínavého. Určitě dám ale šanci i dalším dílům.

29.10.2019 3 z 5

Prokleté zvony Prokleté zvony Mike Mignola

Po přečtení dalšího dílu jsem přesvědčen, že jsem si vybral dobře. Děj byl chytlavý, kresba úchvatná. Líbí se mi postupné odhalování historie upírů i ostatních stvoření z Baltimorova světa.

26.08.2019 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

S komiksy teprve začínám, ale pokud všechny, které si vyberu, budou na podobné úrovni jako Blatimore, tak budu spokojen. Krásné kresby, příběh klasické cesty za pomstou, sice nic nového, ale prostředí do kterého je děj zasazen mi přijde strašně zajímavé. Kombinace první světové války, upírů a "stampunku?" spolu překvapivě dobře funguje.

31.07.2019 5 z 5

Tolkienovi hrdinové Tolkienovi hrdinové David Day

Bylo velice zajímavé zjisti odkud Tolkien čerpal svoji inspiraci. Přesto mi přišlo, že je kniha ne úplně dobře formulovaná, občas jsem se v textu ztrácel a některé věci se zbytečně často opakovaly. Nicméně jsem velmi rád, že jsem si knihu přečetl.

23.05.2019 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

O něco slabší díl. Hlavní první polovina. Přišlo mi, že spisovatel místy až moc tlačil na pilu. Od rozhovoru se hrrabětem Schwarrzenberrgerrem kvalita výrazně vyskočila.

28.02.2019 4 z 5