Poslání Temného rytíře: Kniha druhá

Poslání Temného rytíře: Kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516972/bmid_poslani-temneho-rytire-kniha-druha-DR0-516972.jpg 4 12 2

Legenda o Batmanovi série

Bruce Wayne je mimo hru a roli Batmana přebírá Azrael, bývalý anděl pomsty Jean-Paul Valley, který nebere zajatce. Má svaté poslání: žádné slitování se zlem. Snaží se totiž sobě i ostatní dokázat, že je výkonnější a lepší než původní Temný rytíř. Gotham zaplavují noví i staří psychopati - na scéně se objevují Zlovolní Maniaxi, sériový vrah Abbatoir a také Gunhawk, milovník velkých kalibrů. Dokáže nový brutální Batman ochránit město před nejnovějším zástupem zabijáků?... celý text

jan14s
27.11.2023 2 z 5

Tak tento díl mě moc neoslovil. Jean-Paul Valley mi jako Batman nesedí, i když byl nejspíše záměr, aby byl oproti Bruci Waneovi odlišný. Nicméně i s hrdinou, který vám není sympatický, se dá pracovat. Problém je v tom, že i jeho protivníci jsou dost nezajímaví a děj mě také neoslovil.

hroubek
01.08.2023 3 z 5

U knihy první jsem si pochvaloval ten svěží přístup k novému Batmanovi a taky to, že je to akční jízda. A totéž bych mohl napsat i o knize druhé, ale bohužel se zde projevil jeden velmi zásadní problém. Jean-Paul nemá žádného zajímavého protivníka. Chybí zde někdo jako byl Bane. Prostě velká výzva, která hrdinu posouvá dál. Je škoda, že tvůrci nevymysleli pro Jean-Paula zajímavějšího protivníka, než je pološílený Abattoir. Konec se povedl a já se těším, co přijde dál.

Autoři knihy

Doug Moench