Tolkienovi hrdinové

Nová kniha autora bestsellerů a odborníka na Tolkienův svět Davida Daye. Pokud máte rádi Pána prstenů, Hobita a Silmarillion (nebo někoho takového znáte), pak je pro vás tento svazek ideálním průvodcem historií i kontextem všech těchto knih a jejich oblíbených hrdinů. Tolkienova Středozem zažila zkázonosné války a klíčové bitvy, z nichž povstali velcí hrdinové a hrdinky měnící běh dějin. David Day zkoumá Tolkienovo mnohoznačné vyobrazení dobra a zla, a analyzuje jeho nejslavnější hrdiny od stvoření světa Ardy až po konec války o Prsten. Vydejte se napříč věky s charakteristikami postav Froda, Gandalfa a dalších, a objevte porovnání s mytologií, to vše doplněné jedinečnými ilustracemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383463/tolkienovi-hrdinove-I95-383463.jpeg 3.641
Literatura světová, Fantasy, Literatura naučná
Vydáno, Fobos

The Heroes of Tolkien, 2017

Kniha Tolkienovi hrdinové

Konfu97

Souhrn a přehled Tolkienova světa a hlavně jeho hrdinů. Ukázání kde a kým se inspiroval s krásnými ilustracemi jako doprovod :)

Andrea_I_Am
31.08.2020

Nádherné ilustrace, obsah rozhodně zajímavý ale takový ... nahuštěný, kdyby se trochu víc protáhl a nebylo to jen jméno za jménem a šlo se trochu víc do hloubky, určitě by to bylo jen ku prospěchu.

Enforcer
06.08.2020

Vizuálně zajímavě zpracovaná kniha s nádhernými ilustracemi. Po této stránce se publikace neztratí v knihovničce žádného Tolkienfila. Bohužel po obsahové stránce to už taková sláva není, klouže se dost po povrchu

Aki12
24.11.2019

Myslím, že věta: Nezbytná kniha pro každého fanouška Tolkiena rozhodně nesedí. Kniha obsahuje řadu nepřesností a mnohdy spekulací, které jsou založeny pouze na autorově představivosti. Kromě krásně zpracované obálky, která mi mou knihovnu pěkně zdobí, je kniha zralá leda na podpal.

Mooona
24.11.2019

Kniha jako taková je krásná. Oceňuji stručné shrnutí a rozbor Tolkienových pravděpodobných původních zdrojů a inspirací. Ilustrace jsou nádherné, hodně knihu oživují. Co pro mě (stejně jako pro všechny ostatní, jak už tu bylo několikrát popsáno) bylo velkým zklamáním je překlad. Nesprávně přeložená slova, polovina tabulek zůstala v angličtině a to komolení slov (např. Eidan místo Edain na jedné straně asi 4x, místo slova Sindar se v tabulce dokonce objeví slovo sundat - pravděpodobně autocorrect, což je hodně smutné) - jedna velká hrůza. Připadá mi jakoby překladatel držel knihu v ruce poprvé v životě. Měl by se asi trochu stydět, hodně to snižuje kvalitu knihy.

Pitbullka
19.09.2019

Hezké zpracování, jakýsi souhrn Tolkienova světa, postav. Vysvětlení odkud a čím byly inspirovány různé názvy, za mě příjemné čtení.

elenai
05.07.2019

Mé srdce Tolkienofila zaplesalo, že se mohlo vrátit zpět do Středozemě prostřednictvím této působivě vypadající knihy. Přesto nejsem úplně zaslepená a musím vytýkat, a to hlavně redaktorům za lajdácké korektury. Slovo Sindar a Edain bylo na jedné stránce zkomoleno snad třikrát! Takové hraní se slovy se mi tedy vůbec nelíbilo. A když už jsme u těch hrdinů, dost jsem postrádala své snad nejoblíbenější - Tuora a Belega Lučištníka - kteří významně tvořili děj Sillmarilionu. A vůbec by neškodilo uvést prameny, z nichž autor čerpal. Ale Tolkien je moje velká láska, jedna z těch, co mě přivedla do kouzelného světa fantasy, a tímto čtením jsem si ty sladké začátečnické časy připomněla.

Black54
28.06.2019

Krásně ilustrovaná a vázáná kniha, která se bude vyjmat v knihovně každému fanouškovi Tolkiena. Kniha se podrobně zabývá všemi důležitými postavami z Tolkienova světa. Je zde vesměs přirovnání každé postavy k realitě a tudíž kniha představuje Tolkienovu inspiraci starými legendamy. Kniha je takové rozšíření o panu prstenů a hobitovi proto doporučuji přečíst první Silmarion. Bohužel kniha obsahuje řadu nepřesností jak překlepů tak i špatných informaci. Dále je kniha určena převážně skalním fanouškům Tolkiena. Oproti tomu má nádherné zpracování a je skvostem v mé knihovně.