jakub6611 jakub6611 komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Vše co slibovali splnili! Film se může jít zahrabat :) Jako vždy...

07.06.2018 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Bohužel. Musím říct že když jsem četl první díl, připadal jsem si jak na večeři v restauraci u Zdeňka Pohlreicha, byl to zážitek. Jenže jak večer pokračoval cestou jsem se stavil ve fast foodu (druhý díl) no a ráno jsem se dojídal vlašákem a rohlíkem (třetí díl).
Nápad a styl psaní (ač druhá část knihy už trošku upadala) z prvního dílu byl vážně super (v rámci toho co ještě lze vymyslet ve fantasy, nejednalo se o recyklát).
Psal jsem to již u probuzení ohně. Opravdu si nemyslím že by každá fantasy kniha musela být trilogie s xxx stranami.
Proč nenapsat dvojdílnou knihu?

Velké špatné, bohužel.

08.02.2019 2 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Každý kdo očekává krvavé oběti, znásilňování panen za úplňku na hřbitově, chlapce v kožených šortkách s corpse paintem na tváři bude asi zklamaný.
La Vey se zajisté rád poslouchal a dnes by byl Instagram star ale i dnes má kniha co nabídnout. Pro ty kdo nechtějí jen jako hloupé ovce věřit, ale spíše pochopit :)

25.01.2019 5 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Za poslední dobu opravdu zajímavé fantasy, nyní čtu druhý díl, jsem moc zvědav jak to vše dopadne :)

09.07.2018 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Za poslední dobu jedno z těch lepší fantasy. Velmi zajímavý svět a postavy, žádná není bíla ani černá.

04.06.2019 4 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Poslední dobou, jsem byl dosti skeptický k moderní fantasy.
Staveley mě ale mile překvapil - první díl mě zaujal na 90% procent, druhý díl trilogie na 100%, s třetím dílem se nyní trošku peru - zatím jsem v půlce.

Už nyní ale vím že po Písních Ohně a ledu asi nejlepší fantasy za poslední dobu.

Jak dočtu poslední díl, vrhám se na Anthony Ryan.
Ne, nezlomil jsem ještě nad fantasy literaturou hůl :)

20.08.2018 5 z 5

Hladová smečka Hladová smečka Martin Sládek

NO, musím říci, že velké zklamání.
Přišlo mě to jako když jste v McDonaldu, objednáte si nějaký hamburger co na obrázku vypadá plně a nadýchaně ale pak na tácu vám naservírují zplihlou žemli.
Tak stejně to bylo i s touhle knihou - mé oblíbené fantasy servery na knihu pěli chvalné ódy + severské téma, to musí být pecka, to nemůže být jinak.
Bohužel zklamání bylo velké. Hlavní postava Haralda je nudná až šedá, severské prostředí vlastně nepocítíte, ostatní postavy jsou také nezáživné. Trošku jsou oblíbil vědmáka který stejně umře pitomou smrtí. Moc jsem nepochopil proč se autor pouštěl do severského prostředí a tématu když ho vlastně nevyužil a spíš sklouzl k tématu ala pseudoZaklínač.
Největší utrpení jsem ale zažil v části která se odehrávala pod vodou.
Pokud hledáte knihu ze severského prostředí doporučuji knihy od Poule Anndersona či knihy Juraje Červenáka.

Co cením, je velmi pěkná ilustrace přebalu knihy. Jsem rád že se konečně upouští od ilustrací od Jana Patrika Krásného, které jsou šílené.

12.06.2018 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Počátky Počátky Petr Eismann

Velký špatný. Občas mám pocit že čtu úplně jiné knihy než zdejší čtenáři. Knihu jsem přečetl pouze z 1/3. Tohle jako opravdu? Miluji Dračí doupě a TTRPG, dodnes jsem hráčem a miluji knihy z herních světu. Chtěl jsem oddechovku, líbil se mi i námět. Ale tohle jako fakt ne, věty jako "jelikož jste postavy na 3. úrovni", "v tuto chvíli nemáte dost zkušeností orky pobít", nebo popis povolání jako z pravidel....na 3 stránky prodej kožešin. "K ohni se posadil 220cm velký barbar...". Fff. Možná bych to zkousl u knihy z 90. let dnes ale ne. Pokud chce něco s TTRPG tematikou tak šáhněte na knihy ze ságy Dragonlance, Drizzta, knihy od Feista. Pokud hledáte něco s nadsázkou /kterou jsem očekával i tu, ale tohle rozhodně není nadsázka) tak doporučuji například Králové Wyldu.

02.03.2022 odpad!

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Velké zklamání, stejný problém jako u Stínu krkavce, první kniha byla top, druhý díl už o dost slabší ale poslední díl byl více než špatný. Nebýt konce tak ani dvě hvězdy nedávám.
Potenciál a moc Nil a Ka-poel nebyl vůbec vysvětlený. Celá kniha se velmi táhla, situaci s bohy chtěl překombinovat ale vlastně se nic závratného nestalo. Velká škoda. Občas nevím zda čtu stejné knihy jako většina návštěvníku zdejšího serveru. Dát pět hvězdiček takovému braku....
Na fantasy jsme vyrostl (Feist, Gemmel, Martin...) poslední dobou je to ale velmi špatné.

30.06.2019 2 z 5

Noc lovce Noc lovce Robert Anthony Salvatore

Ze Společníku jsem byl trochu rozpačitý, ale série Kodex to napravila. Stejně jako předešlá série si Kodex Společníku na nic nehraje, létají blesky a ohnivé koule, vzduchem sviští Drizztovi scirmitary - klasická hard fantasy jak má být.

18.02.2019 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Druhý díl je o trochu slabší, hlavně střední část knihy.
Nyní zkouším probuzení ohně, tak uvidíme...poté se vracím ke Královně ohně

27.12.2018 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Byl jsem spokojený, ač v jedné části děj trošku upadl. Dál jsem ztratil pojem kolik Velinovi vlastně bylo.
Dále bych ještě zmínil že pokud jste natěšení na knihu stylu Hry o trůn tak budete zklamáni. Spíš Gemmell než Martin.

02.10.2018 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

Musím říct že souhlasím si komentářem níže, byl to boj :)
Bohužel třetí díl nedostal kvality prvního a druhého dílu. Kdyby kniha měla polovinu stránek tak nejspíš ano, bohužel půlka mě přišla jako zbytečná vata a autor nedokázal udržet tempo.
Celou ságu ale hodnotím velmi kladně a těším se na další knihu z tohohle světa. Nyní mě čeká Anthony Ryan :)

04.09.2018 3 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Čaroděj Zeměmoří kroužil kolem mě několik let ale nikdy jsem si k němu nenašel cestu až nyní.
Nápad a příběh se mi velice líbil. Styl psaní by dost skromný za to velmi přímý.
Osobně mě nenadchlo neustále ničím zajímavé putování v loďce po moři.

30.11.2016 3 z 5